מדוע מערכת BlendSave אחת  עדיפה על 10 מערבלי מנות על צוואר המכונה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

המערכת האוטומטית של ליעד, מנהלת ביעילות את הזנת חומרי הגלם לקווים. המערכת אוטומטית, מונעת זיהומים וטעויות אנוש, מקנה גמישות ייצורית בשינוי הרכבים ומאפשרת לחבר מכונה חדשה במהירות ובעלות נמוכה 

מערכת BlendSave המחוברת ל 10- מכונות ייצור במקביל.

כשבאים לרכוש מערכת ערבול מנות, קיימת התלבטות: האם לרכוש מערכת שפותרת את הצורך הנקודתי או להסתכל כמה צעדים קדימה, ולהשקיע עוד קצת, בפתרון רחב יותר בדמות מערכת מרכזית 

חברת ליעד מספקת לתעשייה את שני הפתרונות. על מנת ללמוד על היתרונות והחסרונות, וגם להבין את הפן הכלכלי של כל פתרון, ריכזה לנו ליעד הסבר על BlendSave, מערכת מינון מרכזית של החברה. בנוסף, ניסינו לענות על השאלה מתי נכון לזנוח פתרונות ערבול מנות נקודתיים ולעבור למרכזיים.

מערכות ערבול מנות בודדות המחוברות ל-10 מכונות הזרקה. כל אלטרנטיבה מוזנת מ 10- סילוסים שונים.
מערכת ערבול מנות מרכזית BlendSave 

מערכת ערבול מנות מרכזית מחליפה מערכות ערבול מנות בודדות על צוואר המכונה. המערכת המרכזית מקבלת חומרי גלם מהסילוסים, שוקלת וממננת על פי מתכון, ומעבירה את המנות למיקסרים על צוואר כל מכונה. בשני המקרים התוצאה זהה, הכנת מנות למכונות הייצוראולם, אם נכנס לעומק נראה שלמערכת BlendSave יתרונות ברוריםהמערכת יכולה לעבוד עם 50 רכיבים שונים, לעומת ארבעה בלבד במערבלי מנות רגילים. שינוי המתכונים נעשה בלחיצת כפתור, ללא צורך בהשבתת מכונהבנוסף, המערכת מצריכה התקנה של מיקסרים בלבד על גבי מכונות הייצור. הם קטנים יותר ונוחים להתקנה, ניקוי ותחזוקה. 

איך BlendSave עובדת? 

כל אחד מ-50 החומרים איתם יכולה המערכת לעבוד נשקלים בערוץ נפרד. בתחתית המערכת ממוקמים 50 מאגרים של תערובות (mixture buffer), מהם המנות מועברות ישירות למיקסרים של מכונות הייצור המחוברות אליהניתן לחבר עד 50 מכונות ייצור בו זמניתכאשר תזמון הכנת המנות מנוהל על ידי מערכת בקרה מתקדמת. השקילה בערוצים מקבילים מונעת זיהומים בין המנות, מייעלת את העבודה ומגדילה את מספר הרכיבים האפשרי לעבודהלמערכת קיבולת כוללת של עד 3 טון לשעה. 

גמישות מלאה בייצור 

הטווח הרחב של החומרים איתם יכולה המערכת לעבוד מספק גמישות בייצור. פעולות כגון שילוב חומר גלם זול כתלות במוצר המיוצר, על מנת להפחית בעלויות, אפשרי ונוח. כל אחד מהחומרים במערכת ניתן לשינוי בצורה פשוטה ונוחה. כל שנדרש הוא מחשב ואפליקציה מותאמת, והמערכת תבצע את השינוי בצורה אוטומטית לחלוטיןאם נשווה זאת לרגע לשינויי חומרי גלם במערכת ערבול מנות בודדתנראה ששם כל החלפת רכיב דורשת פרוצדורה ארוכה של ריקון, ניקוי והטענה מחדש של הערוץהדבר גורר השבתת מכונהעם כל העלויות הכרוכות בכך. 

ומה קורה אם רוצים להוסיף מכונה חדשה למערכת המינון? 

חיבור מערכת ה-BlendSave למכונה חדשה מצריך מיקסר פשוט ושואב אחד שאותו מחברים עם צינור יחיד ישירות אל המערכתלעומת זאת, התקנת מערכת ערבול מנות על צוואר המכונה דורשת, בנוסף למערכת ערבול מנות, גם מספר שואבים עם צינור הובלה נפרד לכל אחד מהם. אם נתרגם זאת לחישוב כלכלי, נראה כי מערכת BlendSave עולה פחות מ-10 מערכות ערבול מנות העובדות במקביל. כלומר, ככל שעובדים עם יותר חומרי גלם ויותר מכונות ייצור, כך גדל היתרון הכלכלי שמערכת BlendSave מספקת. 

תהליך אוטומטי למניעת טעויות אנוש 

כבר הזכרנו שמערכות ערבול מנות יכולות לעבוד עם ארבעה חומרים בלבד, לרוב מתוך מגוון רחב של חומרים בהם המפעל משתמשהחיבור לאזור בו מאוחסנים חומרי הגלם נעשה בצורה ידנית ומורכבת באמצעות סעפת ידניתלאורך זמןטעויות אנוש בתהליך זה הן כמעט בלתי נמנעות. הן מביאות למוצרים פסולים או אפילו ל-recall נרחב, פוגעות באמינות הייצרן ועולות למפעל ביוקר. 

בעבודה עם מערכת מינון מרכזית ואוטומטית כדוגמת BlendSave, טעויות אלו לא מתרחשות. זאת מכיוון שחומרי גלם נבחרים דרך מחשב ומשונעים באופן אוטומטי ללא התערבות ידנית. 

למידע נוסף: 

אורי איזנשטיין, [email protected], 050-521-4661 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin