מותאמים לחומרים גרוסים – שדרוג קו-אקסטרודרים מבית battenfeld-cincinnati

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

יצרנית ציוד הפלסטיקה הגרמנית, מרחיבה את סדרת האקסטרודרים החד-בורגיים העוצמתית שלה, uniEX. הדגמים הקומפקטיים החדשים, מתאימים לייצור יריעות ולוחות, לעבודה עם חומר ממוחזר ומאופיינים בחלון עיבוד רחב במיוחד

בתמונה: דגם חדש של קו-אקסטרודר מסדרתuniEX  מבית battenfeld-cincinnati, בעל עיצוב ה-U הקומפקטי.

ייצור יריעות מרובה שכבות, קו-אקסטרוזיה, אינו חדש. הוא מאפשר לנו לאגד במוצר אחד מספר תכונות של פולימרים שונים המביאים יחד למענה טוב יותר. אם נרחיב את ההגדרה של קו-אקסטרוזיה נוכל להכניס לתוכה ציפויים שונים המקנים גם הם פונקציונאליות נוספת, כמו הגנה מכנית ותכונות פני שטח שונות.

אולם, בתקופה האחרונה יש לקו-אקסטרוזיה מוטיבציה נוספת וחזקה. בשיטה זו ניתן לעבוד עם חומרים גרוסים ולהכניסם רק לתוך השכבה הפנימית של היריעה או הלוח. כך ניתן לעודד מיחזור וקיימות, ולחסוך במשאבים פוסיליים מוגבלים של כדור הארץ. זאת מבלי להתפשר באיכות פני השטח של המוצר, גם מבחינה רגולטורית וגם מבחינה תפקודית. כי בכל זאת, איכות חומר ממוחזר עדיין נמצאת בפער בהשוואה לאיכות חומר בתולי. הדבר נכון במיוחד ליישומים הבאים במגע עם מזון בהם לא ניתן לקבל אישור מגע ישיר עם מזון לרוב הפולימרים מלבד PET, שגם הוא צריך לעבור תהליך מאושר וספציפי.

battenfeld-cincinnati משיקה אקסטרודרים חדשים

החברה השיקה לאחרונה דגמים חדשים של קו-אקסטרודרים המתאימים במיוחד גם לעבודה עם חומרים גרוסים ממוחזרים. האקסטרודרים מתאימים למגוון רחב של חומרים ולעבודה בטווח תפוקות רחב, כולל גם תפוקות גבוהות (50-500 ק”ג לשעה). הם תומכים גם בחלון עיבוד רחב במיוחד.

מבנה קומפקטי

האקסטרודרים החדשים בעלי מבנה ייחודי וקומפקטי, הדומה לצורת האות U. שטח רצפת הייצור שהם תופסים קטן בהשוואה לדגמים קודמים. בנוסף תעלות זרימת ההיתך קצרות יותר וכך מתקצר זמן הניקוי של האקסטרודר וגם נחסכים חומרי גלם יקרים בתהליך. הדגמים החדשים מגיעים בשלושה גדלים (35, 45 ו-60 מ”מ) ומחליפים למעשה את כל הדגמים הישנים.

התאמה למגוון רחב של יישומים

העיצוב של הדגמים החדשים שם דגש על מודולריות. זאת כדי לאפשר ליצרנים גמישות מקסימלית בייצור, והתאמה למספר נרחב של יישומים (לרבות יישומים מיוחדים). לדוגמה, קיים מגוון רחב של יחידות פלסטיזציה, אפשרות להוספת יחידת שחרור גזים (כפי שנדרש למשל לעיבוד ABS) ואפשרות לאזור הזנה חלק או מחורץ. החלקים כולם סטנדרטיים וכך ניתן לספק אותם במחירים נוחים ובזמינות גבוהה במקרה ויש צורך בחלקי חילוף. אלו מאפשרים שירות מטבי ופתרון תקלות מהיר.

חופש עיצובי להתאמה ללקוח

battenfeld-cincinnati מבצעת התאמות שונות בגיאומטריה ובמכניקה של האקסטרודרים עבור לקוחותיה. בין ההתאמות ניתן למצוא הנעה ללא הילוכים באמצעות מנוע מומנט, מיקום גמיש של קופסת הבקרה או הוצאה אחורית של הבורג לצרכי טיפול ותחזוקה.

למידע נוסף:

רונה, שי ברקאי, 052-555-2914, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin