אינפימר מודיעה על הפסקת הסכם המיזוג עם סטדי סטייט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

הסכם הרכישה של חברת סטדי סטייט האמריקאית לא ייצא לפועל עקב הרעה במצבה העסקי. הרעה זו נגרמה בין היתר, בשל איחזור (recall) של מוצרי החברה בעקבות המלצה של ה-FDA וביטול הסכם הרכישה של ביטלבאנג. אינפימר כבר החלה במגעים לצורך מציאת אלטרנטיבה. במקביל, אינפימר ממשיכה להתקדם במו”מ למכירת זכויות בקניין הרוחני של החברה.

בתחילת יולי השנה חתמה אינפימר על מזכר עקרונות לרכישה של חברת סטדי סטייט (Steady State) האמריקאית בתמורה ל-74% ממניותיה. ההסכם נועד להכניס פעילות חדשה לאינפימר, אשר נקלעה לקשיים תזרימיים. המשקיעים הגיבו בחיוב להודעה ואחריה זינקה מניית אינפימר בבורסה במאות אחוזים.

היום (23.8.2020) מדווחת אינפימר על אי הארכה של מזכר העקרונות. לאחר ההודעה צנחה מניית החברה בכ-20%. אי ההארכה כאמור נובעת משינויים לא צפויים בחברת סטדי סטייט. ביחס לאחד ממוצרי סטדי סטייט, נוזל לחיטוי ידיים, יצאה ב-7.8.20 המלצה של ה-FDA לבצע איחזור (recall). הדבר גרם להחזרת כספים ללקוחות ולהשמדת מלאים, דבר שגרם לפגיעה ברזרבות המזומנים של סטדי סטייט וכן לפגיעה בפוטנציאל ההכנסות שלה. בנוסף, גם ההסכם של סטדי סטייט לרכישת חברת Beetlebung Pharma הישראלית מקצרין בוטל. כתוצאה מכך החליטה סטדי סטייט כי אינה יכולה להמשיך להתקדם בעסקה עם אינפימר בתנאים עליהם סוכם במזכר העקרונות.

יובל תמיר, מנכ”ל אינפימר: “אנחנו עושים כל מאמץ למצוא אלטרנטיבה שתיטיב עם החברה ובעלי מניותיה. במקביל אנו ממשיכים להתקדם במו”מ למכירת זכויות בקניין הרוחני של החברה.”

אינפימר פיתחה בשנים האחרונות טכנולוגיה למיחזור פסולת ביתית מעורבת, המכילה אריזות וחומרים אורגניים. מטרתה לעבד פסולת זו ולהכניסה לתערובות פלסטיק לצורך קבלת תכונות ייחודיות ושימוש חוזר. פתרון זה מצמצם את השימוש במשאבים פוסיליים ומספק פתרון לפסולת צרכנית שבלעדיו – מיועדת להטמנה. החברה חוותה קשיים ואף הכריזה בסוף 2019 על צמצום ניכר בפעילות והפחתת שכר בעלי התפקידים, לאור היעדר הכנסות ותזרים מזומנים שלילי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin