העיקר שתהיו בריאים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

Symphony משיקה סל תוספי הגנה השומרים עלינו מקורונה, על פירות וירקות מהבשלה מהירה ומריקבון ועל צנרות מים ממזיקים ומפגיעות

תמונה 1: מוצר חדש מבית Symphony, SYMFresh תוסף לשמירה על אורך חיי פירות וירקות.

הימים הם ימי מגיפה עולמית והרבה מאוד תחומי עיסוק שותקו או חוו ירידה משמעותית בפעילות. לשמחתנו, תעשיית הפלסטיק לא שקטה על שמריה וממשיכה לחדש ולפתח. אחד התחומים המעניינים ביותר הוא תחום התוספים אשר לעולם אינו מפסיק להתרחב. חברת Eko & Clean הוציאה לאחרונה מספר מוצרים חדשים לשוק, וזאת הייתה הזדמנות לבצע ריאיון (וירטואלי, כמובן) עם אלי עמיר, מנכ”ל החברה.

אלי, ספר לנו מה אתם מציעים שרלוונטי במאבק בנגיף הקורונה?

“חברת Symphony, אותה אנו מייצגים, ידועה בתוספים האנטיבקטריאליים שלה שפעילים שנים רבות. בעקבות המצב בשנה האחרונה בדקה החברה את יעילות התוספים גם כנגד וירוס הקורונה. מעבדות שנותנות שירות שכזה אינן בנמצא אבל התוספים נבדקו על סדרה של וירוסים מאותה המשפחה, הפעילים בבקר, Bovine Coronavirus. בבדיקות מעבדה לפי תקן ISO 21702-2019. נראתה ירידה של 99.84% בנוכחותו של הווירוס לאחר 24 שעות. ההישג הזה גרם לביקוש גבוה למוצרי החברה ומניית Symphony זינקה לאחר ההכרזה”.

האם מישהו כבר הרים את הכפפה והחל לייצר בארץ?

“אנחנו בקשר עם מספר חברות. התחלנו גם לתת שירות של מכירת מוצרי הגנה מוגמרים, כגון כפפות ניטריל (תמונה 2). הכפפות נבדקו במעבדה בלתי תלויה בחו”ל ועומדות בתקנים בינ”ל כולל ה-FDA. היות והן לא מכילות לאטקס, הן מתאימות לשימוש גם לאנשים בעלי אלרגיה לגומי. כמו כן יש גם מסכות פנים העשויות מפוליפרופילן המכילות את אותו התוסף. התוסף מוטמע בפולימר, אין חשש שהוא ייעלם בעת השימוש כמו שיכול לקרות בעת שימוש עם מגבוני חיטוי או ציפויים אנטי-בקטריאליים שונים. את התוסף ניתן להטמיע בחומרים נוספים, לא רק פולימריים, כך שאני מזמין את החברות להתנסות”.

תמונה 2: כפפות ניטריל עם תוסף Symphony כנגד וירוסים ובקטריות.
ומהגנה על בריאותנו מהקורונה, נעבור להגנה על המזון שאנחנו צורכים. לאחרונה השיקה Symphony תוסף חדש לשמירה על אורך החיים של פירות וירקות טריים. תוכל להרחיב?

“Symphony פיתחה תוסף בשם SYMFresh אשר נועד לצמצם את בזבוז המזון בעולם וכתוצאה מכך לצמצם את פליטת המתאן מפסולת אורגנית. את התוסף משלבים בשקיות אריזה לפירות וירקות (תמונה 1). כידוע, פירות רבים פולטים את גז האתילן. גז זה גורם להבשלה מואצת ולריקבון של הפרי/ירק. SYMFresh סופח תרכובות אורגניות נדיפות (VOC), גזים אדים וריחות. הוא מצליח לכלוא בתוכו את האתילן הנפלט מהפרי וכך מאט את הבשלתו. התוסף מווסת גם את רמת הלחות בתוך השקית ע”מ למנוע את רקבון הפרי. התוצאה היא פירות וירקות אשר כעת יכולים להיות ארוזים זמן רב יותר ולשמור על טריותם עד 40% יותר זמן מאשר שקיות ללא התוסף. גם במקרה זה אנחנו יכולים לספק את התוסף וגם את השקיות המוגמרות.

חשוב לציין כי המוצרים הכוללים את תוסף d2pEA מאושרים למגע עם מזון. זאת מכיוון שהמרכיב הפעיל של המוצר מאושר באיחוד האירופי תחת Annex 1 Table 1 of Reg. 10/2011 on Plastic. התוסף עמיד בתנאי עיבוד של עד 300 מעלות צלזיוס כך שהוא מתאים לרוב הפולימרים הנפוצים באריזה. המינון המומלץ עומד על 2%-5%”.

לטבלה המציינת את פליטת האתילן, והרגישות לאתילן של פירות וירקות שונים, לחצו על הלינק.

מוצר נוסף ומעניין של הוא החברה הגנה מחרקים. גם כאן נראית פעילות מוגברת עם סיפור הצלחה מקומי של חברה מישראל

“חברת ריווליס פיתחה בעזרת תוספי Symphony את ה-X-Pell, המוצר הראשון בעולם לצנרת השקיה דוחת חרקים. כידוע, צנרת השקיה נמצאת על האדמה ומשמשת מטרה נוחה לחרקים אשר פוגעים בה וגורמים לנזקים לבעלי הגידולים. המוצר מכיל תוסף הדוחה חרקים וניתן לשילוב בפולימר ממנו עשויה הצנרת. כתוצאה מכך ישנה ירידה משמעותית בהוצאות תחזוקת הצנרת. כמו כן, הגידולים מקבלים את כמות המים הנכונה להם ואין בעיה של השקיה עודפת כתוצאה מחורים או לחילופין התייבשות של גידולים כי כתוצאה מפריצה בצנרת. לקוחות חברת ריווליס מדווחים על חיסכון של כ-50% בהוצאות על תחזוקה!”

נאחל בהצלחה לחברת “אקו” והעומד בראשה, אלי עמיר. הלוואי נוכל לחזור בקרוב לפעילות תקינה ולקים ראיונות פרונטליים. והעיקר- בריאות!

למידע נוסף:

Eko&Clean, אלי עמיר, 050-303-9426, [email protected] ,www.ekopico.com

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin