גם חסכוני וגם קומפקטי – היבשנים של Dri-Air

היבשנים מבוססים על ארבעה מצעי דסיקנט, עם מערכת בקרה SmartTouch מותאמת תעשייה 4.0. ניתן לחבר אליהם מערכת אוטומטית לטעינת חומר גלם בתולי או גרוס

תמונה 1: יבשן HPD עם מערכת טעינת חומר מהשק ליבשן ולמכונת הייצור במערכת סגורה.

עבודה עם פולימרים היגרוסקופיים מחייבת ייבוש. אי סילוק הלחות יביא לפגיעות משמעותיות באיכות החלק, הן מבחינת התכונות המכאניות והן מבחינת הנראות. למרות חזותו האפרורית משהו, יצרני היבשנים מחפשים תמיד את הדרך הטובה, החסכונית והיעילה ביותר שתקצר את זמני הייבוש וכמובן תחסוך באנרגיה.

תהליך ייבוש מוגן פטנט של Dri-Air האמריקאית

היבשנים של Dri-Air מגיעים עם ארבעה מצעי ייבוש מבוססי דסיקנט – לייבוש מהיר של גרגרי פלסטיק, ללא צורך בחלקים נעים בתוך היבשן. תכנונו המוגן בפטנט כולל מפוח יחיד המזרים אוויר יבש המאפשר להגיע לנקודת טל של מינוס 90 מעלות צלסיוס, לחיסכון מקסימלי של 40%-60% באנרגיה. ייבוש יתר נמנע בעזרת תרמוקפל המנטר את הטמפרטורה היוצאת מהיבשן. 

מכלי הייבוש מגיעים עם קונסטרוקציה מבודדת עשויה נירוסטה. בתוך המכל נמצא סל פיזור (Diffuser basket) המבטיח פיזור חום אחיד וייבוש מהיר ללא השארת אזורים קרים. חיתוך לייזר מדוייק של פתח הגישה למכל מייתר את הצורך באיטום נוסף. 

כאשר יש צורך בריענון מצעי הדסיקנט, מערכת הבקרה, SmartTouch, מזהה זאת בצורה אוטומטית ומפעילה מערכי חימום המנוטרים על ידי תרמוקפלים כך שהחימום יתבצע ללא קפיצות לא רצויות בטמפרטורה. בקרת היבשן מתקשרת עם ציוד היקפי נוסף ומכונות הייצור. מסך מגע צבעוני מאפשר תצוגה זמינה וקלה לשליטה על פרמטרי התהליך. תכונות זמינות נוספות: טיימר להפעלה ולעצירה אוטומטיות, פונקציות אבחוניות למגמות הטמפרטורה ונקודות הטל, ספריית תכונות חומרי גלם אישית לצורך כוונון מהיר ואפשרות חיבור ל-WIFI  ולאתרנט.

תמונה 2: החיסכון האנרגטי של Dri-Air לעומת יבשנים סטנדרטיים.

תכנון זה מאפשר ליבשני Dri-Air להציע את הייבוש החסכוני ביותר באנרגיה, המדורג ב-1 CFM לשעה, בהשוואה לשיטות ייבוש אחרות (אוויר דחוס, ואקום ומצע דסיקנט כפול). בנוסף קיים מסנן מיוחד המפחית אבק בשינוע החומר מהשק ליבשן, תחזוקת המסננים קלה עם גישה נוחה הודות לחלל גדול מתחת למכל הייבוש. 

תמונה 3: טכנולוגיית Dri-Air המשלבת ארבעה מצעי דסיקנט.
יבשנים ניידים מסדרת HPD 

יבשנים אלו עובדים בטכנולוגיית ה-Dri-Air, עם אפשרות לשאיבה, ייבוש והזנת חומר ישירות למכונה במערכת סגורה. שאיבת החומר לפתח ההזנה של המכונה נעשית באמצעות יונק עצמאי ללא מברשות, המבטל רעש ומצריך תחזוקה מועטה, זאת בניגוד למנועי שאיבה בוואקום. המערכת מגיעה עם חיבור חשמל יחיד, עצמאית לחלוטין ומאפשרת העמסת חומר בודד או שילוב של חומר בתולי וגרוס. עיצוב היבשנים הוא קומפקטי והם חוסכים מקום יקר על רצפת אולם הייצור. הם מתאימים גם לייבוש חומרים היגרוסקופיים מאתגרים, כולל חומרים לתחום המדיקל התובעני מבחינה רגולטורית. יבשנים אלו מצטיינים בעבודה חסכונית במיוחד מבחינה אנרגטית.

למידע נוסף:
א.א. נייגר,
04-629-1860/1, [email protected]