קל וחומר

מערכות הקצפה מיוחדות של חברת PROMIX מאפשרות גם שימוש ב-PET ממוחזר וגם הפחתת משקל של עד 20%

מגשית Eco rPET שיוצרה בעזרת הטכנולוגיה של PROMIX Solutions.

העבודה עם חומרי גלם ממוחזרים הולכת וצוברת תאוצה. לצידה גם מגמה של הפחתה בעובי המהווה כלי יעיל להפחתת טביעת הרגל הפחמנית. עכשיו, דמיינו לעצמכם שיש שיטה לאחד את שתי הפתרונות האלו לפתרון אחד ידידותי לסביבה, גם שימוש בחומר גלם ממוחזר וגם ירידה בעובי.

PROMIX מציגה מיקסר סטטי היוצר הקצפה בחומר והמתאים לעבודה על PET ממוחזר. פתרונות אריזה העשויים ממנו קלים יותר ב-10%-20% מאשר אריזות PET קונבנציונאליות. כמובן שצריכת פלסטיק פחותה מקטינה גם את עלויות הייצור.

האריזות יכולות להיות בצבע נטרלי או בכל צבעוניות, בהתאם לאפליקציה. אפקט הפנינה המאפיין את החומר מקנה לאריזה מראה אלגנטי ואיכותי. בשיטה זו ניתן לייצר מגשים וכוסות בעלי קשיחות מצויינת ועמידות בפני שריטות, כך שהם מתאימים לאחסן גם פירות יער ומזון עדין אחר. האריזות המיוצרות מ-PET ממוחזר ומוקצף ניתנות בעצמן למיחזור באופן מלא.

טכנולוגיית ההקצפה

את טכנולוגיית ההקצפה של PROMIX ניתן להוסיף לכל קו אקסטרוזיה של PET. הוספה של כמות קטנה מאוד של גזים ידידותיים לסביבה דרך מערכות ייחודיות גורמת להיווצרותם של מיקרו-תאים במהלך העיבוד, והתוצאה היא משקל מוצר נמוך יותר. המערכות של PROMIX מציבות סטנדרטים חדשים בייצור של מוצרים מוקצפים עם חללים הומוגניים ויציבות תהליכית שהייתה קשה להשגה עד כה. המערכת עובדת עם גזים ידידותיים לסביבה, פחמן דו חמצני וחנקן, והיא קלה מאוד להתקנה במערכות קיימות או במערכות חדשות. הגזים מוזרמים דרך מערכות מינון ייחודיות, שפותחו במיוחד עבור תפעול בדיוק גבוה ולהפעלה נוחה ובטוחה. בעזרת הטכנולוגיה ניתן להפחית את צפיפות החומר ב-5-70% כתלות ביישום.

על חברת PROMIX Solutions  

משרדיה הראשיים של החברה ממוקמים בווינטרטור, שווייץ ומתקן נוסף שלה בווצלר, גרמניה. לחברה, המיוצגת בישראל על ידי פלורמא, יש 30 שנות ניסיון ואלפי פרוייקטים שיושמו בכל רחבי העולם.

מערכות ההקצפה באקסטרוזיה של החברה נמצאות בשימוש במגוון רחב של יישומים, עבור פולימרים שונים ומגוונים. המערכות ניתנות להתקנה על קוים מעבדתיים עם תפוקה של 5 ק"ג לשעה כמו גם על קווים תעשייתיים עם תפוקה של 2000 ק"ג ויותר. התוצאה היא מוצר מוקצף הומוגני, בצפיפות נמוכה ביותר ועם תכונות מכניות משופרות.

PROMIX תומכת ביצרני היריעות והאריזות ברחבי העולם, החל משלב התכנון של הציוד הנדרש, דרך התקנתו אצל הלקוח ועד לייצור המסחרי.

למידע נוסף:

פלורמא, דניאל פלורנטל, 054-474-4291, [email protected]