JSW מחזקת פעילות בישראל בתחומי מכונות הניפוח והאקסטרוזיה דו-בורגית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

מכונת ניפוח רב שכבתית עד 6 שכבות, אקסטרוזיה דו בורגית עם התמחות בתהליכי ייבוש החומר בשלב אחד ומכונת הזרקה דו קומפננטית חדשה הוצגו בתערוכה

תמונה 1: ביתן JSW בתערוכת K 2019

החברה היפנית, JSW, הידועה בארץ בעיקר בזכות מכונות ההזרקה האמינות והמדוייקות שלה, הציגה בתערוכה שני תחומים נוספים: מכונות ניפוח ואקסטרוזיה דו-בורגית (תמונה 1). תחומים אלו אינם חדשים בחברה אך מעתה יש רצון גדול יותר לכניסה של טכנולוגיות אלו גם לשוק הישראלי, לצד מכונות ההזרקה. אנטק, הנציגה הישראלית של החברה, לוקחת על עצמה גם את הייצוג של התחומים הנוספים וכך יכולה מעתה להציע מגוון פתרונות רחב לתעשייה. לדברי נציגי החברה, 85% ממכירות החברה מתבצעות בשוק המקומי היפני וכעת, כחלק מההתרחבות העולמית יש רצון להרחיב את הפעילות גם לישראל.

ניפוח רב שכבתי

לתחום מכונות הניפוח נכנסה החברה לאחר שרכשה את חברת TAHARA. המכונות, חשמליות לחלוטין, עם מיקוד למכלים קטנים. לחברה יכולת לבצע ניפוח רב שכבתי, של עד 6 שכבות, והיא מסוגלת לעבוד עם PE, PP, PA, EVOH וכן חומר ממוחזר כאשר לכל חומר בורג ייעודי המיוצר גם הוא על ידי החברה (תמונה 2). בין מוצריה בקבוקים בעלי חסמות לחמצן השומרים על המוצר וכן בקבוקים בעלי אפקטים ויזואליים מעניינים כמו ברק בפני השטח. בין הדוגמאות שהוצגו בתערוכה: בקבוק למיונז עם חסמות ע”י שכבת EVOH, בקבוק לתעשיית הקוסמטיקה וכן בקבוק לרטבים ולשמנים בעל דה-למינציה בין שכבותיו. מצב זה יוצר למעשה בקבוק חיצוני קשיח ובפנים מעין שקית פנימית גמישה בה ארוז המוצר. היתרון הוא שבפתיחת הפקק, החמצן אינו חודר למוצר ונכנס רק לרווח הנוצר בין השקית הגמישה ובין הבקבוק הקשיח וכך חיי המדף של המוצר נשמרים. שיטת אריזה זו נפוצה במיוחד במזרח לרטבי למיניהם כמו רוטב סויה אך עדיין לא ראינו אותה מיושמת על המדף בישראל.

כשניסינו לעמוד על ההבדלים בין מוצרי החברה בתחום הניפוח ובין מתחריה האירופאים הצביעו ב-JSW על כך שהם מייצרים באופן מלא את כל חלקי המכונה, כולל את ראש הדיזה, זאת, בניגוד למתחרים. יתרון נוסף הוא כי מכונות החברה חשמליות באופן מלא עוד מ-1994 והחברה צברה ניסיון רב בתחום. המתחרים האירופאים מתחילים להיכנס לתחום זה אך ייקח שנים עד שיצברו את הניסיון והידע המשרת את JSW כבר כעת.

תמונה 2: מכונת ניפוח 6 שכבות, חשמלית לחלוטין של JSW העובדת בשתי מובלעות בזמן מחזור של 16 שניות.
אקסטרוזיה דו בורגית

בתחום זה מחזיקה החברה בניסיון עשיר מאז 1979. לחברה מרכז טכנולוגי בהירושימה ביפן אך גם בארה”ב ובדיסלדורף, במטרה להיות קרובים יותר ללקוחות הקצה. במרכז האירופאי עומדים לרשות לקוחותיה, גם הישראלים מביניהם, שני קווי מעבדה, האחד מתמחה בתרכוב ואילו השני בייבוש חומרי גלם.

גם כאן, בניסיון לעמוד אחר יחודיות החברה יחסית למקבילות האירופאיות, מצביעים ב-JSW על שתי נקודות עיקריות. האחת, אפשרות לעבודה עם מומנט מנוע גבוה יותר. הדבר מאפשר עיבוד חומר בטמפרטורה נמוכה יותר עם פחות לחצי גזירה. יתרון נוסף הוא התמחות החברה בתהליך דו בורגי לייבוש חומרים ולניקויים משאריות סולבנטים ומונומרים לאחר הפילמור – תהליך בו מספר המתחרים בעולם מצומצם מאוד.

החברה יכולה להציע בתחום זה גם פתרונות אקונומיים יותר. ב-2015 רכשה החברה חברת בת קוראנית לאקסטרוזיה דו בורגית. מאז, מוזגה הטכנולוגיה המתקדמת של JSW למוצרי החברה, פתרונותיה זמינים במחירים נוחים יותר ובזמני אספקה מהירים יותר.

הזרקה

בתחום ההזרקה הציגה החברה מכונה דו קומפננטית חדשה, ראשונה מסוגה בחברה. את יחידת ההזרקה הנוספת ניתן לשלב בכל מכונות החברה הקיימות והיא באה לענות על דרישה הולכת וגוברת בעולם להזרקות מסוג זה (תמונה 3).

תמונה 3: מכונה דו-קומפננטית חדשה של JSW.

חידוש נוסף הוא מעבר להנעה ישירה (EHD), במקום הנעה ע”י רצועה שהייתה קיימת עד עכשיו. המנוע החדש מאפשר דיוק גבוה יותר, תגובה מהירה ועבודה בלחץ גבוה. מסיבות אלו הוא מתאים לחומרים בעלי רגישות גבוהה כמו חומרים מתכלים ועל מנת להדגים זאת עבדה בתערוכה מכונה המזריקה PLA על גבי מכונה סטנדרטית.

“כל החלקים של המכונה מיוצרים ביפן”, מספר אלון נווה, נציג החברה בישראל וממשיך: “בשנה האחרונה עשתה החברה קפיצת דרך משמעותית במונחי התמיכה והשרות ללקוחות. מחסן לחלקי חילוף נפתח בתחילת השנה בצ’כיה במטרה לקצר משמעותית את זמני האספקה. מחסן חדש בהירושימה נבנה גם הוא להרחבת התמיכה של החברה. בארץ אנחנו מחזיקים שני טכנאים שלשמחתי, לא נתקלים בהרבה עבודה מכיוון שהמכונה כמעט ולא מתקלקלת. תמיכה נוספת היא טכנאים של JSW הנמצאים דרך קבע באירופה וזמינים למענה מהיר גם ללקוחות בישראל. אנחנו מחוייבים ללקוח לא רק בזמן קניית המכונה אלא גם לאורך השירות וצעדים אלו עוזרים לנו לשפר את המענה לשוק בישראל”.

גם ברמת התוכנה, מפגינה JSW שירות מצויין. התאמות שונות, המגיעות לפי דרישות לקוח בשוק הישראלי, מתבצעות ללא בעיה ולעיתים הן גם מיושמות לאחר מכן בשווקים אחרים. “הלקוח הישראלי מאתגר אותנו להשקיע יותר באיפיונים ואפליקציות מיוחדות, אנחנו שמחים על כך ורואים בזאת הזדמנות להתפתח”, מספרים ב-JSW.

למידע נוסף:

אנטק טכנולוגיות לתעשייה, אופיר נוה, 050-339-3366, [email protected]

2
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin