חברת HAITIAN משיקה את הדור החדש בסדרת Jupiter

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

סדרת Jupiter III  עברה שדרוגים רבים. חיסכון של 30% בשטח רצפת הייצור, 70% פחות בתצרוכת החשמל וקיצור זמן המחזור של למעלה מ-30%. המכונות זמינות בכוח נעילה של עד 4000 טון

תמונה 1: יחידת הנעילה, בעלת 2 פלטות.

טכנולוגיית הזרקת פלסטיק אינה נחלתם הבלעדית של חלקים קטנים המיוצרים במכונות בעלות כוח נעילה של עד 450 טון. גם מוצרים מאוד גדולים מחיי היום-יום שלנו מיוצרים בהזרקה: משטחי פלסטיק, פחי אשפה תעשייתיים, חלקים לתעשיית הרכב כגון פגושים, חלקי מכונת כביסה והיד עוד נטויה.

חלקים גדולים כאלו זקוקים למכונת הזרקה גדולה מאוד, אשר תופסת שטח נכבד מרצפת אולם הייצור. מדובר במכונות אשר גודל מנת ההזרקה יכול להגיע למאות טונות. גם תחזוקה וטיפול של מכונות בסדר גודל כזה היא לא עניין של מה בכך.

הכירו את  Jupiter III

חברת HAITIAN מתמחה במכונות הזרקה במגוון גדלים ודגמים, כולל מכונות גדולות במיוחד. לאחרונה השיקה את סדרת Jupiter III שלה, הזוכה להצלחה רבה בזכות שדרוגים אשר פותחו עבור הדור החדש (תמונה 2). בסדרה ניתן למצוא מכונות בעלות כוח נעילה בין 450-4000 טון. המכונות סטנדרטיות אך ניתן לבצע התאמה אישית לדרישות לקוח, כולל שילובים בין יחידות נעילה והזרקה שונות.

תמונה 2: מכונת  Jupiter III מהדור החדש. חסכון אנרגטי, קיצור זמני מחזור וחיסכון במקום ברצפת הייצור בהשוואה לדור הקודם.

המכונות בסדרה הן סרבו הידראוליות בעלות שתי פלטות, אשר הודות לתכנון חדשני מציגות מספר שיפורים משמעותיים: הן חסכוניות בשטח רצפת ייצור בכ-30%, חסכוניות באנרגיה עד 70% ומאפשרות קיצור זמן מחזור של 33% בהשוואה לדור הקודם. זמני האספקה גם הם קצרים יחסית הודות לסטנדרטיזציה שביצעה החברה בחלקי המכונות השונים. כתוצאה מכך יש מעט מאוד חלקים ייחודיים ולכן קיימת זמינות גבוהה של חלקי חילוף עבור המכונות. שירות אחרי מכירה ושירות טכני זמינים ללקוחות גם באמצעות גישה מרחוק וחיבור ל”תעשייה 4.0″ של המכונות.

מקצה שיפורים ביחידות הנעילה וההזרקה

מכלולים רבים של המכונה עברו שיפורים על מנת לאפשר תנועה חלקה וגישה נוחה לתחזוקה וניקוי. הפירוק וההרכבה של יחידות המכונה גם הוא פשוט וקל, ללא צורך בניתוק וחיבור של חלקים הידראוליים. מנוע המכונה יעיל מאוד ומאפשר חיסכון משמעותי באנרגיה.

יחידת הנעילה:

יחידת הנעילה שופרה על מנת לאפשר תנועה מהירה, אחידה ושקטה יותר, אשר תורמת לקיצור זמן המחזור (תמונה 1). התכנון החדש מאפשר פיזור אחיד של הכוחות בתוך התבנית והדבר מבוקר בעזרת חיישנים אשר בודקים בזמן אמת את פיזור הכוח תוך כדי עבודת המכונה ופועלים במעגל סגור. קיימת תמיכה מובנית במסילות ליניאריות לתבניות גדולות וכבדות. בנוסף, הדור החדש יכול להתאים למגוון רחב יותר של תבניות, כולל פלטות רחבות במיוחד. היחידה תוכננה כך שתאפשר גמישות מקסימאלית בהתאם לדרישות הלקוח ותהליך הייצור שלו. הושם דגש מיוחד על בטיחות וידידותיות למשתמש בעת תכנון דלתות הבטיחות של יחידת הנעילה.

יחידת ההזרקה:

הסדרה החדשה מאפשרת בחירה חופשית בין פונקציית הזרקה דיפרנציאלית או לא-דיפרנציאלית וכך ניתן לייצר בעזרתה מגוון מוצרים רחב יותר (תמונה 3). יחידת ההזרקה מוגבהת מרצפת המכונה על מנת לאפשר גישה קלה לניקיון המכונה. היחידה יכולה לזוז בזווית של כ-45o כך שתחזוקת הבורג והצילינדר הופכת לפשוטה יותר. הדור החדש מגיע עם מערכת מסילות לינאריות להבטחת תנועה חלקה, ללא בעיות חיכוך, של יחידת ההזרקה.

תמונה 3: יחידת ההזרקה, עם גישה נוחה לבורג ולצילינדר.
Motion Plus לאינטגרציה עם מערכות לניהול רצפת הייצור

פלטפורמה שהוטמעה במכונה משלבת טכנולוגיות דיגיטליות נרחבות, ובראשן אינטגרציה עם מערכות לניהול רצפת ייצור (MES). לב הפלטפורמה הוא J6 BOX, פרי פיתוח של חברת HAITIAN המשמש כמרכז התקשורת ואיסוף הנתונים של כל הגששים הנמצאים במכונה ועוזר לביצוע אופטימיזציה של תהליך ההזרקה. אלגוריתם בינה מלאכותית חדש הוטמע במכונה, העוזר לנטר תהליכים בזמן אמת ולשנות את הפרמטרים השונים להבטחת תהליך יציב, חזרתי והדיר לאורך זמן.

יחידת בקרה ושליטה ידידותית למשתמש

יחידת השליטה, תוצרת KEBA, ידידותית למשתמש וניתן אף לקבל מראש את התוכנה על מנת ללמוד אותה טרם הגעת המכונה למפעל. יש אפשרות לתפריטים בשפות שונות וניתן להתחבר אליה מרחוק לצורך פתרון מהיר של תקלות. בקרת Multi-PID עוזרת ליחידה לשמור על בקרת תהליכים יעילה ומדוייקת. בנוסף, יש שימוש בפרוטוקול התקשורת OPC UA החדש, אשר מאפשר תקשורת בין מכונות, כולל ציוד היקפי. הפרוטוקול מתאים לכל תקני התקשורת האחרונים. כל הפרמטרים של המכונה ניתנים למעקב ולהצגה, כך שהסקת מסקנות על התהליכים השונים הופכת לקלה ופשוטה יותר.

אופציות נוספות

כחלק מהגמישות הגדולה יותר שמציעה סדרת המכונות החדשה, ניתן לבצע מגוון שינויים ותוספות על המכונה הסטנדרטית כגון: גרעין פניאומטי או הידראולי, מכשיר בקרת טמפרטורה אינטגרלי, התאמת התוכנית ההידראולית לפעולות במקביל (שסתומים פרופורציונאליים ומנועים), ציוד אוטומציה, דיזת שסתום, מנוע חשמלי על יחידת ההזרקה, קולונה נשלפת ועוד.

למידע נוסף:

אסף תעשיות, רמי בן חמו: 052-830-1888, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin