FANUC משיקה מכונות חדשות ב-K 2019

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

מגוון החידושים היה רב: מכונה חדשה עם כוח נעילה של 500 טון, שיפורים בהזרקת סיליקון נוזלי, מערכת סינון אוויר מובנית למכונה, מסוב ליניארי ליחידת נעילה ללא גריז לעבודה בסטנדרט רפואי והזרקה דו-קומפננטית

פבלו ינובסקי ומעין אסא מחברת אז-אור המייצגת את FANUC בישראל, לצד מכונת ROBOSHOTα-S450iA החדשה.

הענקית מיפן, FANUC, הציגה ביתן מרשים בתערוכה עם מספר רב של מכונות ושיפורים. לפני שנצלול לחידושים עצמם נזכיר כמה יתרונות לעבודה איתה. ראשית, ציוד החברה מיוצר בשלמותו ביפן. בנוסף, מחזיקה החברה במחסנים לוגיסטיים ענקיים בלוקסמבורג המספקים גם מכונות וגם חלקי חילוף ומאפשרים קיצור זמנים משמעותי. FANUC חרטה על דיגלה שירות מעל לכל ולא מדובר רק בסיסמה. יחד עם הסוכנים המקומיים בישראל, חברת אז-אור, פתחה FANUC משרד תמיכה בתל אביב המהווה לעזר רב לסוכן המקומי. משרדים דומים פותחת החברה בכל מדינה ומספרם הנוכחי עומד על 263 משרדים ב-108 מדינות שונות. 65,000 מכונות הזרקה של החברה עובדות בעולם, כאשר 50% מנפח הפעילות נמצא מחוץ ליפן.

עיקר החידושים בתערוכה:

מגוון מכונות חדשות הוצגו הפותחות יכולות חדשות לציוד החברה:

  • עוברים ל-500 טון: FANUC הציגה התערוכה הגדלה משמעותית של טווח המכונות שלה, שעמד עד לתערוכה על 350 טון. עם השקת ROBOSHOT α-S450iA, המגיעה בשתי גרסאות, ניתן לעבוד בכוח נעילה של 450 ו-500 טון. המכונה מהירה במיוחד עם מרווח גדול מאוד בין הקולונות שעומד על 1020 מ”מ ומתאים גם לתבניות גדולות במיוחד.
  • ייצור בסטנדרט חדר נקי: מכונת הזרקה חדשה ROBOSHOT α-S150iA Medical Package המתאימה לחדרים נקיים הוצגה. המכונה צבועה כולה בלבן על מנת שיהיה ניתן להבחין בקלות בלכלוך בפני השטח החיצוניים. היא בעלת כוח נעילה של 150 טון ומצויידת ביחידה להזרמת אוויר נקי המקיפה את יחידת הנעילה. המכונה נעה על מסילה לינארית וכך חוסכת את השימוש בגריז. למעשה, כל הגריז שבשימוש במכונה מאושר למזון. כך, ניתן למעשה למקם את המכונה בחדר ייצור רגיל ולקבל איכות ייצור של חדר נקי. מכונות בסדרה זו זמינות בטווח נעילה של 30-550 טון ובתערוכה היא עבדה עם תבנית עם 32 מובלעות ויצרה פקק למזרקים העשוי PP.
מכונת הזרקה חדשה ROBOSHOT α-S150iA Medical Package המתאימה לחדרים נקיים.
  • דור חדש להזרקת סיליקון: מכונה חדשה, ROBOSHOT α-S50iA LSR Edition, לתעשיית הסיליקון הוצגה גם היא בתערוכה. איפיון חומר הגלם בוצע בלעדית ע”י FANUC. שיפורים נוספים אותם היה ניתן לראות: יחידת שסתום חדש תוכנן בקצה הבורג, משאבת וואקום אינטגרלית למניעת בועות בתבנית, משאבת אספקת אוויר מסונן. תחנת העבודה כללה עבודה עם רובוט אינטגרלי של החברה הכולל מערכת Vision לבדיקת איכות בעזרת עיבוד תמונה. חיבור המצלמה לרובוט אינו מצריך תוכנה מקשרת וכך הפיקוד נוח ופשוט ומיתר זמן תכנות יקר.
  • הזרקה דו-קומפננטית: מכונה דו-קומפננטית, ROBOSHOT α-S150iA + SI-20A, הוצגה עם יחידת הזרקה אנכית חדשה היכולה לעבוד עם מגוון ברגים. למכונה שולחן מסתובב אינטגרלי שנשלט ע”י מערכת סרבו. לאחר החליצה עבר החלק הדפסה ע”י דפוס טמפון. בתצוגה ייוצר מגרד קרח בעל שני צבעים.

כל הדגמים החדשים מציגים התאמה מלאה לתעשייה 4.0. המכונות מסוגלות להתריע על רמת התפקוד וטיפולי האחזקה החזויים. כל המכונות מחוברות למערכת ניהול מרכזית בהתאמה לפרוטוקול התקשורת Euromap 77 המבוסס OPC-UA. חבילות תוכנה אלו ניתנות להתקנה גם המכונות וותיקות ובאז-אור מציינים הי הן כבר מותקנות אצל מספר לקוחות בארץ ומאפשרות קישור לניהול רצפת הייצור.

 

למידע נוסף:

אז-אור, פבלו ינובסקי, 054-452-1366, [email protected]

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin