חברת ARBURG מציגה ב-K 2019 דיגיטליזציה ותאי ייצור שלמים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

מגוון החידושים היה רב, והתמקד בתאי ייצור שלמים: מכונות חדשות של 600 טון ו-35 טון, מערכי הזרקה המשלבים אלקטרוניקה, הזרקת ניילון מגנטי ומכונת מיקרו חדשה להזרקת סיליקון

תמונה 1: מכונה חדשה הושקה ב-K: ה-Allrounder 1020 H בעלת כוח נעילה של 600 טון ומתאימה ליישומי אריזה, למוצרים דקי דופן ומהירויות גבוהות.

הביתן של החברה היה מרשים בגודלו, השתרע על פני 1500 מ”ר, והיווה מקור משיכה למבקרים רבים (תמונה 1). צוות SU-PAD, הנציגים הישראלים של החברה, איישו את הביתן באופן קבוע (תמונה 2).

תמונה 2: צוות SU-PAD בביתן ARBURG בתערוכה K 2019.

המתארחים לשיחה בגלריה של החברה, חשו מיד כי ARBURG אכן לוקחת את הדיגיטליזציה צעד אחר קדימה כאשר כל מלצרי החברה צעדו צעד אחד אחורה. אלו האחרונים התחלפו בטאבלטים ניידים ודרכם בלבד נעשתה ההזמנה. לא עברו שתי דקות וההזמנה אכן הגיע לשולחן, והפעם בעזרה אנושית. יתכן וב-K הבא נזכה לראות דיגיטליזציה גם של שלב זה והשירות האנושי ינותב למטרות אחרות.

כיאה לגודלה וחשיבותה בשוק הראתה ARBURG מספר יישומים חדשים ומעניינים שרבים מהם הוצגו כחלק מתאי ייצור שלמים המספקים פתרון חכם ועם אוטומציה מלאה עד לקבלת החלק הסופי. נפרט כאן כמה תצוגות מעניינות במיוחד, שהתבלטו בביתן החברה:

  1. גולת הכותרת של הביתן, מכונה חדשה, ה-Allrounder 1020 H, בכוח נעילה של 600 טון. המכונה הוצגה עם יחידת הזרקה בגודל 7000. היא מתאימה ליישומי אריזה, למוצרים דקי דופן, ותומכת במהירות עבודה גבוהה. בתערוכה יוצרו דליים במשקל 208 גרם, עשויים PP ממוחזר ברמה של 30%, בתבנית בעלת 8 מובלעות – כל זאת בזמן מחזור של 4 שניות בלבד. לסרטון בנושא
  2. הזרקה של ידית לתעשיית הרכב, על גבי מכונה דו קומפננטית, מחומר ממוחזר – לכל אלו נוכל להוסיף שהמכונה שילבה גם טכנולוגיית הקצפה – ProFoam להורדת עובי דופן. הטכנולוגיה אינה חדשה אך הבשורה היא שעד עכשיו היא הייתה מוגנת בפטנט שתוקפו פג. למעשה, במכונה זו מדגימה ARBURG את השימוש בטכנולוגיה ללא צורך לרכוש רישיון שימוש בפטנט וכך מאפשר לקבל פתרון זה במחיר אטרקטיבי יותר. החלק עצמו היה מורכב ביותר וכלל תא ייצור שלם של הזרקת שני חלקים על אינסרט מתכתי, הרכבת יחד בתבנית והזרקה נוספת של אלסטומר עליהם. מורכב כבר אמרנו?
  3. תא ייצור נוסף של ARBURG הוצג בביתן FOBOHA. התא הראה יעילות של 40% בקצב הייצור ע”י שימוש בתבנית CUBE הפוכה המאפשרת הזרקה דו-קומפננטית עם מעבר המוצר ממובלעת אחת לשניה. המכונה ייצרה גלגל למדיח הכלים המשרת את כל קבוצת (BSH (bosch constructa siemens. לסרטון בנושא.
  4. מערך נוסף מורכב ומעניין התמקד בייצור מוצרים מורכבים המשלבים אלקטרוניקה לתעשיית הרכב (תמונה 3). לוח PCB גמיש, עליו הותקנו רכיבים חשמליים (נורות LED) עבר פורמינג ונכנס לתבנית לצורך הזרקה. התוצאה הסופית, חלק מורכב המיוצר כולו בתא ייצור אחד.
תמונה 3: יישומים מורכבים לתעשיית הרכב. משלבים אלקטרוניקה: לוח PCB גמיש, עליו הותקנו רכיבים חשמליים (נורות LED) שעבר פורמינג ונכנס להזרקה.
  1. הזרקת חומר גלם מגנטי העשוי מניילון בתוספת מלאנים מגנטיים (פריטים) (תמונה 4). הייחודיות בתהליך זה מתמקדת בצורך להקנות כיווניות לתוסף המגנטי, כל עוד הוא עדיין בתבנית במצב היתך, על מנת להקנות לו תכונות פונקציונאליות. פעולה זו נעשתה ע”י שילוב מגנטים בתבנית היוצרים את הקוטביות. גם מכונה זו הייתה חלק מתא ייצור שכלל גם בדיקת הפונקציונאליות של החלק בעזרת רובוט ולוח מגנטי.
תמונה 4: הזרקת חומר גלם מגנטי העשוי מניילון בתוספת מלאנים מגנטיים (פריטים).
  1. בתחום הסיליקון, בו ARBURG מתבלטת, יצאה החברה עם מכונה הזרקת מיקרו חדשה בעלת מערכת כפולה של בורג הזנה ומילוי. המערכת הכפולה של הברגים מאפשרת דיוק גבוה במיוחד במנת ההזרקה. התבנית בעלת 8 מובלעות ייצרה חלקים במשקל של 0.009 גר’.
  2. ואחרונה חביבה, עם במכונות קטנות עסקינן, מכונה חדשה Allrounder 270 S compact בעלת כוח נעילה של 35 טון ויחידת הזרקה בגודל 100.

 

למידע נוסף:

SU-PAD, זיו שדה, 052-339-0034, [email protected]

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin