טיפה הישראלית גייסה 4 מיליון דולר להמשך התפתחות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

החברה מתמחה בייצור ופיתוח אריזות גמישות מתכלות. הגיוס הנוכחי הגיע ממילניום פוד טק – שותפות מחקר ופיתוח הנסחרת בבורסת תל אביב ומתמחה בהשקעה בחברות מתחומי הפוד-טק. הגיוס מצטרף לגיוסים נוספים של טיפה העומדים על 53 מיליון דולר

אריזות מתכלות של חברת TIPA. מקור: חברה TIPA

גיוס זה מצטרף לשורה של גיוסים כשאחרון ביניהן עמד על 25 מיליון דולר והתרחש לפני קצת יותר משנה, בספטמבר 2019. סבב הגיוס הקודם לפניו עמד על 11 מיליון דולר באוקטובר 2017. ההשקעה האחרונה של מילניום היא במסגרת גיוס SAFE ותוכל להיות מומרת למניות בהנחה של 20% בסבב הגיוס הבא של החברה.

TIPA הוקמה בשנת 2010 על ידי דפנה ניסנבוים שמכהנת כמנכ”לית וטל נוימן. החברה מעסיקה 46 עובדים באירופה, אמריקה, ואוסטרליה. החברה פיתחה טכנולוגיה יחודית, המבוססת על חומרים חדשניים, המהווים פתרונות אריזה ברי קיימא לשוק האריזות הגמישות. כיום מספקת החברה פתרונות לשווקים שונים ולסוגי מזונות שונים כגון: ירקות ופירות טריים, דגנים וקטניות, גרנולה, חטיפים, פולי קפה, עוגות וממתקים. כמו כן, פיתחה החברה פתרונות אריזה לשווקים שאינם שווקי המזון הכוללים בין היתר שקיות זיפר, אריזות לשוק האופנה וכו’.

השוק העולמי לאריזות פלסטיק גמישות מוערך בכ 160 מיליארד דולר נכון לשנת 2020, וצפוי להגיע ל-200 מיליארד דולר בשנת 2025 (שיעור צמיחה שנתי ממוצע של 4.5%) – על רקע המגמה ההולכת ומתרחבת של שימוש באריזות בעלות טביעת רגל אקולוגית מופחתת, כלומר כמה שפחות פגיעה בסביבה. מגמה זו באה לידי ביטוי, בלחץ חסר תקדים המופעל על יצרניות פלסטיק לפתח פתרונות ביו-מתכלים עבור מוצרים שאינם ברי מחזור.

סכמה של סגירת המעגל, ייצור ממקורות מתחדשים ומיחזור אריזות. מקור: חברה TIPA

TIPA החלה למכור את הדור הראשון של מוצריה בשנת 2017, ומאז מגדילה את מכירותיה מידי שנה כאשר גם בשנת 2020, על אף מגפת הקורונה, החברה הצליחה להגדיל משמעותית את מכירותיה וצמיחתה. את הדור הבא של מוצריה תשיק החברה בשנה הבאה. דפנה ניסנבוים, מנכ”לית TIPA, מסרה: “TIPA פיתחה במשך שנים טכנולוגיה אריזה מתוחכמת המחכה את האופן שבו הטבע ארז, אריזה אורגנית. אריזת טיפה מספקת מפרט תכונות זהה כנדרש באריזת מזון ובו זמנית מכילה בתוכה פיתרון מובנה לסוף השימוש – האריזה תהפוך לקומפוסט בתוך חודשים בודדים ותהפוך למשאב נקי ובר קיימא”.

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin