עכשיו לראשונה בישראל, הדפסת תלת ממד ב-TPU גמיש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

חברת לייזר מודלינג ישראל מתמחה בייצור והדפסה של סדרות ייצור קטנות ובינוניות בתלת ממד פותחת בפנינו יכולת חדשה: הדפסה בייצור המוני של TPU במדפסות האבקה החדשות של HP. עובדים גם אתם עם TPU? בואו להתרשם בעצמכם מהיכולות

תמונה 1: דוגמאות למוצרים שיוצרו בהדפסת TPU.

בשנים האחרונות עולם תלת הממד פונה יותר לכיוון של ייצור המוני (Rapid Production), דבר שנחשב בעבר לאפשרי רק בפנטזיה. חברת HP הייתה הראשונה להיכנס לתחום ההדפסה ההמונית, עם יציאתן של סדרת מדפסות האבקה שלה Multi Jet Fusion לפני כשלוש שנים. אלו אפשרו לייצר במהירות גבוהה עם ניילון 12 ופולי-פרופילן (PP) ולאחרונה, בעזרת הסדרה החדשה שלה, גם עם TPU. אם תרצו לייצר – פנו לחברת לייזר מודלינג המתמחה בשירותי הדפסת תלת ממד המחזיקה שלוש מדפסות שכאלו עבורכם (תמונה 2).

תמונה 2: לייזר מודלינג: שלוש מדפסות ה- Multi Jet Fusion 4200של HP המיועדת לייצור המוני בתלת ממד.
 אז מה מיוחד כל כך בהדפסת  TPU?

TPU (Thermoplastic Polyurethane) הוא אלסטומר תרמו-פלסטי. באופן מסורתי, ייצור סדרתי של חלקי ממנו מתבצע בעיקר בתהליכי הזרקה לתבנית או יציקה. עם כניסתו של ה-TPU לעולם תלת הממד, נפתח מגוון חדש לגמרי של אפשרויות למוצרי גומי מודפסים. החומר גמיש, עמיד בפני UV והידרוליזה ובעל פני שטח איכותיים.

אבקת ה-TPU (ESTANE® 3D TPU M95A) המיועדת למדפסות HP פותחה על ידי Lubrizol במיוחד למטרה זו. יציבות החומר במהלך ההדפסה הופכת אותה לקלה ומהירה ומאפשרת עבודה בתפוקות גבוהות. הוא רב תכליתי ומתאים בין היתר לייצור חלקים מרובי פרטים ובעלי מבנים עדינים. החומר מעניק חירות עיצובית הכוללת שילוב מאפיינים אקזוטיים כגון built in air line, ואקום, נוזלים וחיווט פנימי בחיישנים. בין היתרונות הבולטים לשימוש ב-TPU נמנים יכולת לחזור לממדים לאחר לחץ מכאני (Rebound), עמידות להתעייפות, גימור קל (כולל החלקה וציפוי) ומיחזור בשיעור גבוה.

יישומים אופייניים כוללים ציוד מיגון ספורט, הנעלה, דגמים אורטופדיים, רכיבי פנים לרכב וכלים תעשייתיים שונים כמו צינורות ותפסנים (Grippers) (תמונה 1). מוזמנים ללחוץ על הלינק לצפיה בסרטון על נעלי ספורט מודפסות.

מדפסות ה- Multi Jet Fusion 4200

סדרת המדפסות החדשה של HP מיועדת להדפסה מהירה של סדרות (מעל 160,000 ס”מ ביום), בתהליך אוטומטי הכולל ערבוב חומרים ופתרון פריקה ברמה תעשייתית. הן עובדות עם מספר חומרים (PA 12, PP, ו-TPU) לקבלת מנעד רחב של תכונות, כגון פונקציונליות, פרטים עדינים, קצוות חדים ומרקמים שונים. זמני ההדפסה עקביים מאוד וכך ניתן לחזות בצורה אמינה את זמני העבודה, והן משולבות בתוכנה (HP SmartStream 3D Build Manager) שפותחה על ידי חברות מובילות בתעשייה.

למידע נוסף:

לייזר מודלינג ישראל, שמעון בנוז וגיל ספלינטר, 072-279-1170 / 08-940-1168, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin