התאמת מערכות המינון במפעל לעבודה עם חומרים גרוסים וממוחזרים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

מערכות מינון חכמות שיועדו מראש לחומרים ממוחזרים מאפשרות חיסכון משמעותי בעלות התוספים. זאת תוך שינוי אחוז המינון בהתאם לכמות החומר הממוחזר במערכת. MOVACOLOR ו-MAGUIRE מציגות חדשנות בתחום

מערכת הבקרה של חברת MOVACOLOR, כוללת מסף מגע.

כל מפעל פלסטיק משתדל למחזר את הפחתים ולהחזירם לייצור. התהליך יחסית פשוט: יש לאסוף את הפחת, לגרוס ולהחזירו למוצר. ניתן לעשות זאת כתהליך נפרד לאחר הייצור, אולם יעיל יותר לבצע זאת תוך כדי הייצור (Online). עם זאת, יש לקחת בחשבון, שהחומר הגרוס, אינו שווה ערך לחומר הבתולי. הוא מגיע כבר מתוסף. על כן יש להתחשב בתיסוף זה ולתקן את המינון הכולל של הפורמולציה בבואנו להכניסו מחדש למוצר. כך נימנע מתיסוף יתר (Over dosing) העלול לגרום לבעיות איכות ובעיקר, נצמצם צריכה של תוספים אלו המייקרים את המוצר הסופי.

מערכות מינון חכמות מבית MOVACOLOR

MOVACOLOR הינה חברה וותיקה בתחום המינון. החברה מציעה מגוון רחב של מממנים נפחיים או משקליים ליישומים רבים. בקרת הציוד חכמה ויודעת להתאים את הזנת החומר הגרוס לזמינות החומר, ולהתאים את הזנת התוספים, לכמות הגרוס שהוזנה. התיקון מתבצע באופן אוטומטי ומאפשר ייצור הדיר, מדויק ואיכותי, תוך חיסכון משמעותי בעלות התוספים. כל המערכות מגיעות עם התאמה מלאה ל-INDUSTRY 4.0  ומסך מגע לתצוגת הבקרה. התקשורת עם המכונה מאפשרת להתאים את תנאי העבודה של המכונה לכמות הגרוס שהוזנה, על מנת להבטיח את יציבות תהליך הייצור.

לחברה מספר מערכות המתאימות למינון חומר ממוחזר:

  • מינון בכמויות קטנות: מערכת MCBALANCE וורסטילית ומתאימה ליישומי הזרקה, אקסטרוזיה וניפוח, גם בחדרים נקיים. היא מסוגלת למנן אחוזים בודדים של תוספים בצורה מדויקת.
מערכת MCBalance של Movacolor, למינון בכמויות קטנות
  • מינון לחומר בצפיפות נמוכה ובתפוקה גבוהה: MCHIGH OUTPUT מתאימה במיוחד לגרוסים, גם בטמפ' גבוהות, עד 180 מעלות צלסיוס. המערכת מתאימה לגרוסים בעלי צפיפות נפחית נמוכה בקצבי מינון מהירים וספיקות גבוהות עד 1200 ק"ג/שעה. היא מתאימה במיוחד ל-PET גרוס מיובש.
מערכת MCHigh של MOVACOLOR, לגרוסים בתפוקות גבוהות, כולל פתיתי PET.
  • תיקון מינון של תוספים נוזליים, אבקתיים או בתרכיז, בהתחשבות בריכוז הגרוס: MCTWIN הינה מערכת מינון משקלית רציפה וקומפקטית המתקנת את מינון התוספים בהתחשב באחוז הגרוס המוכנס למערכת. לאחר תכנות ראשוני של המערכת, היא תזהה בעצמה כאשר יצטבר חומר גרוס, ותתחיל להזין גרוס בקצב שנקבע מראש, במקביל להפחתת הזנת התוספים. אם בשלב מסויים בתהליך, יגרסו גם מוצרים, וזמינות החומר הגרוס תגדל, המערכת תעלה שוב את מינון החומר הגרוס, ותפחית פעם נוספת את מינון התוספים, וחוזר חלילה. כך ניתן, בו זמנית, למנן חומר גרוס בשילוב תוספים בצורות הזנה שונות.
מערכת MCTwin של MOVACOLOR, תיקון מינון אוטומטי בהינתן ריכוזי חומרים ממוחזרים משתנים.
פתרון תפעולי ייחודי מבית MAGUIRE להזנה ישירה של התהליך, או כעמדה עצמאית

ניסיון של מעל 30 שנים במערכות מינון משקליות הביאו את MAGUIRE להישגים ייחודיים. החברה מציעה מערכת מינון משקלית לעד 12 חומרים במקביל. ערבוב החומרים מתבצע ישירות לתוך תהליך הייצור. המערכת פשוטה לניקוי ותחזוקה ומעניקה גישה קלה לכל חלקיה, כולל המשפכים, מערכת השקילה והמינון. את המערכת ניתן למקם על הרצפה, או ישירות מעל משפך המכונה, לפי נוחות התפעול. היא מגיעה עם 5 שנות אחריות.

מערכת המינון של חברת MAGUIRE למינון של מספר תוספים במקביל תוך התחשבות באחוז הגרוס במערכת.

לצפייה בסרטון הדגמה של מערכת המינון:

למידע נוסף:

פלורמא, דניאל פלורנטל054-474-4291, ,[email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin