חומרי גלם מפסולת, של חברת UBQ Materials, יושולבו בקו מוצרים של כתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

מטרת שיתוף הפעולה היא הגדלת השימוש בחומרים ממוחזרים ל-55% במוצרי כתר, יעד אליו התחייבה החברה להגיע במהלך חמש השנים הקרובות

קרדיט: keter

קבוצת כתר העוסקת בייצור ושיווק של מוצרי פלסטיק  וסטארט-אפ הקלינטק UBQ Materials הודיעו על שיתוף פעולה ביניהם, במסגרתו תשלב כתר את חומרי UBQ בפיתוח מספר קווי מוצרים של החברה. המוצרים החדשים יתבססו על טכנולוגיה חדשנית שפיתחה UBQ, באמצעותה היא הופכת פסולת ביתית לחומר חדש דמוי פסלטיק (שנקרא גם הוא UBQ). בתהליך ההפקה הפסולת מצומצמת למרכיביה הטבעיים הבסיסיים ביותר ברמה כמעט מולקולרית. חלקיקים אלו מתחברים יחד לחומר הגלם החדש. מטרת שיתוף הפעולה היא הגדלת השימוש בחומרים ממוחזרים ל-55% במוצרי כתר, יעד אליו התחייבה החברה להגיע במהלך חמש השנים הקרובות.

שיתוף הפעולה בין כתר ו-UBQ Materials מתאפשר בעקבות הכרזת UBQ על הקמה מתוכננת של מתקן שלה בקנה מידה תעשייתי בהולנד. המתקן החדש יפיק תפוקה שנתית של למעלה מ- 72,000 טון UBQ, ושליש ממנו כבר מוקצה לחברת כתר.

קרדיט: keter

יפתח סחר, מנכ"ל משותף כתר ישראל: "שיתוף הפעולה יאפשר לנו לבדל את עצמנו בשוק, ולהביא רמה חדשה של קיימות לצרכנים ולקמעונאים מבלי להתפשר על איכות המוצרים או על תמחור תחרותי שלהם. על מנת להגיע ליעדים שהצבנו לעצמנו, אנו הולכים הרבה מעבר לשיטת המיחזור הקלאסית וזאת על ידי שילוב של UBQ במוצרינו".

טאטו ביגיו, מייסד שותף ומנכ"ל UBQ Materials: "חדשנות שמטרתה לעצור את שינויי האקלים כבר קיימת וזמינה, אולם היכולת שלה להשפיע תלויה באימוץ וביישום שלה בכל הענפים. אי אפשר להמשיך ולרוקן את משאבי הטבע שלנו. זה לא משתלם כלכלית או סביבתית. באמצעות השותפות שלנו עם כתר, אנו מקווים להוות דוגמה לתעשיות נוספות במטרה שיכירו בייצור בר קיימא כבחירה פשוטה, כלכלית והכרחית".

יפתח סחר, מנכ"ל משותף כתר ישראל. קרדיט: ארזביט

 

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin