קח אותו לאט את הזמן – המגרסות האיטיות של RAPID

גריסה במהירות נמוכה המתאימה לחומרים פריכים במיוחד. מאפשרת תהליך שקט, צריכת אנרגיה נמוכה ויצירה מינימלית של אבק

תמונה 1: המגרסה האיטית OneCUT PRO של RAPID.

בעולמנו התחרותי, אנחנו מחפשים תמיד איך לעשות דברים מהר יותר, קצר יותר, ככה שנחסוך עוד כמה חלקי שניות מזמן המחזור, כי הרי ידוע לכל – "זמן שווה כסף". אולם, לפעמים דווקא לעשות דברים לאט עוזר להגיע לאיכות גבוהה יותר, אשר תסייע לנו לקצר זמנים בהמשך הדרך.

לאחר שנים של אספקת מגרסות איטיות של יצרנים אחרים, RAPID, יצרנית המגרסות השבדית, מציעה את המגרסה האיטית OneCUT PRO מתוצרתה, אשר מתאימה במיוחד לגריסה של שאריות הזרקה ומוצרים קטנים. כך ניתן להשיג גריסה שקטה, עם כמות אבק מינימלית וצריכת אנרגיה נמוכה.

שינוי מהירות גריסה כתלות בתפוקה

אחד היתרונות המשמעותיים של המכונה הוא האפשרות לשינוי של מהירות הגריסה בטווח של 15-35 סיבובים בדקה, בעזרת שימוש במערכת FlexiSPEED המובנית כסטנדרט במגרסה.

המהירות הנמוכה מאפשרת ליצרנים של מוצרים פריכים העשויים, כדוגמת פלסטיק מחוזק בסיבי זכוכית, לבצע גריסה של 15 סיבובים לדקה, במקום במהירות הסטנדרטית של 25 סיבובים לדקה. שינוי זה מביא להעלאה באיכות לצד הורדה של 3-5 דציבלים ברמת הרעש. הדבר מתבטא בהפחתה של 50% בזיהום הרעש בקרב המפעילים ברצפת הייצור. יתרון נוסף הוא החיסכון באנרגיה. קיימת קורלציה הדוקה בין שני נתונים אלו, לכן אם מקטינים את מהירות העבודה ב-40%, מתקבלת ירידה משמעותית של כ-30% בצריכת האנרגיה. 

כאשר נדרשת עבודה בתפוקות גבוהות, לגריסת חומרים רכים, ניתן להאיץ את מהירות הסיבוב, למיקסום תפוקת המגרסה. המגרסה כוללת כסטנדרט גם מערכת למניעת נעילת הרוטור ABS. כאשר המגרסה נתקלת בעומס גבוה. הרוטור ינוע לאחור לשיחרור התקיעה, ויחזור לעבודה סדירה, ללא התערבות המפעיל.

תמונה 2: מבט אל לב המגרסה של Rapid – מערכת השיניים המתאימה במיוחד לפחת הזרקה ומוצרים קטנים.
יתרונות תפעוליים של ה- OneCUT PRO

לרוב, מגרסות איטיות הן בעלות תכנון הנדסי מורכב של מערכת הנעת הסכינים אשר מקשה על סיבובן בצורה ידנית. למגרסה תכנון חדשני של מנגנון שחרור הסכינים – QRR (Quick Rotor Release), המאפשר למפעיל לנתק תוך 30 שניות את המערכת מהמנוע ולנקות בקלות את המכונה. לכך גם תורם עיצוב "הלב הפתוח" של המגרסה המאפשר גישה נוחה ללב המכונה ולסכינים לתחזוקה וניקיון קלים לביצוע. ניתן בכל רגע נתון לראות את תא הגריסה ולדעת מה מצב הניקיון בו. 

על צריכת האנרגיה אמונה מערכת ה- EnergySmart המאפשרת צמצום של כ-80% בצריכת האנרגיה. בעזרת מצב Rapid Stop & GO המפעיל יכול לעצור את המכונה באינטרוולים ולבצע איסוף חומרים במקום שהמגרסה תעבוד באופן רציף. שילוב של מערכות אלו בעבודה במהירות איטית מאפשר חיסכון מקסימאלי של אנרגיה. 

הסכינים בצורת שיניים ריבועיות, המסודרות בשורות ישרות, מאפשרות תפיסה טובה גם של חלקי הפלסטיק הקטנים. כך איכות החיתוך עולה לצד צמצום ביצירת אבק וחלקיקים עדינים אשר משפיעים לרעה על תוצאת התהליך. 

למידע נוסף:
פלורמא, עוזי קלברמן,
054-562-1450, [email protected]