העסקה נחתמה – פלסטופיל תימכר חלקית לחברה בשליטת רונן אלעד בתמורה ל-41 מיליון ש"ח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

לאחר שדיווחה בעבר על מגעים מתקדמים, מודיעה החברה כי נחתם ההסכם למכירת השליטה בה לרונן אלעד. לעסקה שני שלבים כאשר בסופה יחזיק אלעד ב-42% ממניותיה בתמונה ל-41 מיליון ש"ח. רונן אלעד ימונה ליו"ר הדירקטוריון החדש

פלסטופיל קיבוץ הזורע

חברת פלסטופיל פרסמה כי נחתמה עסקה לרכישת חלק ניכר מאחזקת הקיבוץ על ידי איש העסקים רונן אלעד. לרכישה שני שלבים. בשלב הראשון ירכשו 18.6% ממניות החברה בתמורה לערך של 15 מיליון ש"ח. עסקה זו משקפת שווי חברה של 80 מיליון ש"ח. בשלב השני, תינתן אופציה לשלוש שנים בה יוכל רונן אלעד להגדיל את אחזקותיו בחברה ולרכוש כ-25% נוספים של החברה בעסקה המשקפת שווי חברה של 110 מיליון ש"ח. שווי זה גבוה משווי החברה כיום. הסכם הרכישה ילווה גם במעורבות פעילה של רונן אלעד בניהול החברה וימונה כיו"ר הדירקטוריון החדש.

בסיום שני השלבים, השליטה על חברת פלסטופיל תעבור לידי אלעד שיחזיק 42% ממניותיה בתמורה לכ-41 מיליון ש"ח. קיבוץ הזורע, יישאר עם 25% ממניות החברה.

איש העסקים רונן אלעד מחזיק בקבוצת מגוון המתמחה בייצור וסחר אלקטרוניקה. את החברה רכש ב-2015 ומאז הביא לגידול משמעותי בהכנסותיה הן באמצעות גידול אורגני והן באמצעות רכישות של חברות נוספות בתחום. האחרונה שבהן הייתה חברה סינרג'י שנרכשה במאי 2021 ומתמחה בייצור כבלים להולכת חשמל. בנוסף, הוא חלק מצוות הבעלים ברשת שילב וכן של רשת ג'מבו.

חברת פלסטופיל עברה מספר שנים מאתגרות אולם בשלוש השנים האחרונות, עם כניסתם לתפקיד של יצחק גולדנברג כיו”ר הדיריקטוריון ואיציק בן חנן כמנכ”ל החברה, נעשו מספר צעדי התייעלות ושיפור משמעותיים והתוצאות נראות בשטח. החברה עומדת על תזרים מזומנים חיובי ופעילותה עברה לרווח החל מהרבעון השלישי של 2019.

לפני פחות משנה יצאה החברה לסבב גיוס נוסף בבורסה ושם קיבלה פעם נוספת את אמון הציבור. בסבב זה גוייסו 11 מיליון ש"ח. מטרתו הייתה להוציא את החברה מרשימת השימור אליה נכנסה ביולי 2017, ולתמוך בחזונה האסטרטגי שכלל הגדלת הנוכחות הפיזית בשוק בארה”ב. בצד הטכנולוגי הרחיבה החברה את סל מוצריה הניתנים למיחזור במטרה לשמור ולתרום לכלכלה מעגלית ולשמירה על הסביבה.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin