SML יוצאת עם מגוון פיתוחים חדשים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

חברת SML הייתה פורה מאוד בתקופה האחרונה: למינטים המשולבים ממברנות לייצור בדי הגנה, יריעות מתוחות המכילות עד 80% חומר ממוחזר וידידותיות לסביבה, יריעות PE עם פרפורציה און-לין למוצרי היגיינה ומשאבות ואקום חדשה – שגם מייבשת את חומר הגלם

תמונה 1: בדי הגנה שיוצרו בקו הפיילוט של SML בטכנולוגיה המשלבת למינציה עם ממברנות מונוליטיות.

משבר הבריאות הנוכחי הדגיש את חשיבותם של מוצרי פלסטיק אשר ספגו ביקורת בשנים האחרונות. תעשיית הפלסטיק הוכיחה את יכולתה לעמוד באתגרים שהציבה המגיפה, עם שלל פיתוחים ויוזמות שבלטו בתחום ההיגיינה הרפואית.

חברת SML, יצרנית קווי אקסטרוזיה אוסטרית מהטובות בעולם, הגיבה מהר לאתגרי התקופה והעמידה במהירות קווים לייצור ציוד מגן. זאת לצד המשך הפיתוח בתחומים נוספים בתעשייה: יריעות עם פרפורציה למוצרי היגיינה, יריעות מתוחות מחומר ממוחזר ומערכת ייבוש בוואקום לספיחת לחות מחומרי גלם.

מקו פיילוט לקו ייצור בדי הגנה

קו הפיילוט באתר החברה באוסטריה מיועד בימים כתיקונם לביצוע ניסיונות עבוד לקוחות והמשך הפיתוח. אולם בזמנים שכאלו, התגייסה החברה למאמץ המלחמתי והעמידה אותו לייצור בדי הגנה  בתהליך ה- DoubleCoat הייחודי שלה (תמונה 1). מנכ”ל החברה, קרל שטוגר, מסביר את הצעד הבלתי רגיל, “בשגרה אנו עוסקים בפיתוח וייצור של מכונות לתעשיות הפלסטיק והאריזה העולמיות, אולם נסיבות התקופה דורשות אמצעים יוצאי דופן ואחריות חברתית”. מחזק את דבריו מנהל המוצר, מריו הולנשטיינר, “בגדים לשמירה על היגיינה והגנה מפני וירוסים מבוקשים מאוד בזמנים אלו. אנחנו מייצרים למינטים בשילוב ממברנות מונוליטיות (מחומר אחד), בעלי חסמות יעילה ביותר לנגיפים וחיידקים, לצד יכולת נשימה ואלסטיות גבוהה ללבישה נוחה”.

ייצור יריעות PE מחוררות למוצרי היגיינה

החברה ממשיכה לעמול לא רק בייצור התומך במאבק בקורונה אלא גם בציוד ייצור בתחומים נוספים. לאחרונה פיתחה SML קו ייצור ייחודי, TopSheet, בו מיוצרות יריעות PE חד שכבתיות שעברו פרפורציה בתפוקה גבוהה ורוחב גדול (1,600 מ”מ) (תמונה 2). אלו משמשות במוצרי היגיינה אישיים כדוגמת מגיני תחתון, חיתולים לתינוקות/ לבריחות שתן למבוגרים, אריזות מזון וכו’.

תמונה 2: ייצור יריעות PE עם פרפורציה און-לין למוצרי היגיינה אישיים.

בתהליך ייחודי, ההתך יוצא מהפיה השטוחה אל תוך גליל מחורר עם תא ואקום פנימי. התא השואב את היריעה ומייצר חורים דמויי מנהרה. גליל קירור נוסף מקבע את החירור שנוצר. בהשוואה לתהליכים קונבנציונליים בהם מתרחשת הפרפורציה בשני שלבים, תהליך זה נעשה און-ליין עם ייצור היריעה. הוא מתבצע במהירות גבוהות, חסכוני באנרגיה, מייצר יריעה סופית בעלת פרופיל עובי אחיד (15-35 gr/sqm) ומאפשר מיחזור מלא של השוליים החתוכים חזרה לתהליך.

יריעות מתוחות עם אחוז גבוה של חומר ממוחזר

יריעות מתוחות נחשבות ידידותיות לסביבה. הן משפרות את חוזק היריעה ומקטינות את עוביה. כעט מדווחים ב-SML כי הצליחו לייצר יריעות אלו עם אחוד גבוהה של חומרים ממוחזרים, דבר המשפר עוד יותר את התאמת היריעה למגמת הקיימות. “הצלחנו לייצר יריעה בעלת התארכות של כ-400% תוך שימוש בכ-80% חומר ממוחזר מפסולת תעשייתית. איכות היריעה טובה והתכונות האופטיות מצוינות”, אומר תומאס ראושר, מנהל תחום היריעות המתוחות. בנוסף, החברה הצליחה לשלב עד 60% חומר ממוחזר מפסולת צרכנית. כמות זו כפולה בהשוואה ליריעות אחרות בשוק.

מערכת ואקום מתקדמת לפולימרים רגישים להידרוליזה

מערכות ואקום שפיתחה SML מייתרת את שלב הייבוש המקדים הנדרש לעיבוד פולימרים היגרוסקופים (סופחי לחות) הרגישים להידרוליזה. המערכת מתבססת על משאבות ואקום עם מנגנון ספיחה יבש ומתאימה במיוחד לשיחול של PET, PA או PLA. היא חיסכון בזמן ובאנרגיה ומתאימה למגוון טכנולוגיות ייצור חד ודו בורגיות. ניתן להתאימה גם לעבודה עם מכונות קיימות.

למידע נוסף:

ארי גוטמרק, 054-465-6538, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin