חברת Hellweg חווה הצלחה משמעותית בשוק הגרמני

היא זוקפת את הצלחתה למערכת Smart Control המאפשרות חיסכון באנרגיה ושמירה על אורך חיי הסכין ולתוספת מגרסה חדשה לפעולה "רטובה" 

תמונה 1: המגרסות הדיגיטליות החדשות של Hellweg.

התעשייה בגרמניה בהאטה. האוכלוסייה מזדקנת. מחירי האנרגיה מאמירים עם עליית מחירי הגז בעקבות המלחמה בין רוסיה לאוקראינה. הביקוש בשוק המקומי קטן בעקבות זרם הייבוא הזול הזורם מהמזרח, וחברות ותיקות מעדיפות להעתיק את הייצור שלהם מחוץ לאירופה. 

למרות כל האתגרים, Hellweg, חברת המגרסות הגרמנית מצליחה להרשים. החברה דיווחה על גידול של 30% עד 50% בתפוקתה עד סוף שנת 2023, לאחר שכבר הצליחה להגדיל את המכירות שלה בשנת 2022 ב-50%. 

 בקרה דיגיטלית לייעול משמעותי של עבודת המגרסה 

החברה זוקפת חלק גדול מהצלחתה למערכת ה-Smart Control, שניתנת להתקנה בכלל המגרסות החל מסדרת ה-150 מ"מ. התפעול הפשוט והממשק האינטואיטיבי הם בין השאר הגורמים לכך. המערכת מנטרת ומבטיחה את פעולת המגרסה, צריכת החשמל, מהירות הסיבוב והטמפרטורות הנמדדות. כל אלו מנותחים, מתועדים בזמן אמת, מאפשרים התייעלות במהלך העבודה ומספקים מידע לטובת תחזוקה חזויה. 

בנוסף, למערכת מצב ECO המאפשר חיסכון באנרגיה. היא מסוגלת ללמוד את פעולת הגריסה על מנת להגדיר באופן עצמאי נתוני עבודה התומכים בחיסכון אנרגטי. לטענת החברה, המערכת מאפשרת חיסכון של עד 75% אנרגיה ועד 1000% הגדלה של אורך החיים של הסכין לעומת מתחרים. בנוסף, בגריסת חומרים שאינם משוריינים בסיבי זכוכית, מבטיחה החברה שנוכחות האבק לא תגדל מעל 1%. לאור כל אלה, לא מפתיע שחברת Hellweg זכתה בחותמת TOP 100 לשנת 2023 לתחום החדשנות מארגון  Compamediaהגרמנית. 

מערכת ה-Smart Control מאפשרת פונקציות נוספות ייחודיות. בין השאר, עבודה עם פולימרים שלהם טמפרטורות התכה נמוכות במיוחד, ללא צורך בקירור נוסף. כמו כן, התאמה לתפוקות משתנות בזמן הגריסה על ידי הגברה זמנית של קצב המגרסה. 

MDSG 1500/600 W החדשה עם הגריסה ה"רטובה" 

הפיתוח המרכזי של Hellweg בשנה האחרונה הוא מגרסת ה-MDSG 1500/600 W החדשה מסדרת המגרסות ה-600 מ"מ. הייחוד של המכונה הוא ביכולת שלה לגריסה רטובה, המאפשרת שמירה על אורך חיי הסכינים, כך שאין צורך להחליף אותם באופן תכוף. כמו כן, הלהבים בתא חיתוך טיפוסי עלולים להתחמם יתר על המידה ולהמיס את הפלסטיק והמזהמים יחדיו, מצב ההופך את הניקוי הבא לקשה יותר. עיבוד עם מים שומר על תא החיתוך קריר והחיכוך נמוך יותר. 

המגרסה מונעת על-ידי מנועים בהספק של 45-110 קילוואט, המאפשרים צריכת חשמל נמוכה במיוחד. מגוון הפולימרים אליהם היא מתאימה הוא גדול: PET, PE, PE, PS, PVC, PC, כולל כאלו המכילים זיהומים, תוך השגת תפוקות של עד 5 טונות בשעה.  

מודל ה-MDSG 1500/600 W הוא הראשון מהסדרה להיות זמין מסחרית, ואחריו מתוכננים לצאת לשוק גם דגמי MDSG 600/600 W ו-MDSG 600/300 W. המגרסות יצוידו בחמישה או שבעה להבי רוטור בנוסף לשניים או שלושה להבים סטטיים. להבים אלה משתמשים בטכנולוגיית ייחודית של החברה לחיתוך מדויק במיוחד ותוצרים נקיים מאבק. 

גריסה עם חיתוך מספריים כפול לאיכות פתיתים עקבית 

הייחוד של מגרסות Hellweg הוא באיכות הפתית. הבעיה במגרסות רבות היא שלעיתים, הן לא באמת חותכת את הפלסטיק, אלא שוברות אותו או קורעות אותו. בעקבות כך מתקבל פיתול בפתית, כך שהוא אינו הומוגני ומתקבלים תקלות. במגרסות Hellweg משתמשים בסכינים חדים במיוחד עם חיתוך מספריים כפול. 

לדברי החברה, תהליך הגריסה מייצר באופן עקבי פתיתים באיכות אופטימלית עם פיזור של גודל החלקיקים וגיאומטריה מצויינת. צורתם חדת הקצוות והשטוחה של הפתיתים, ללא פיתולים או קיפולים, הופכת אותם לאידיאליים עבור עיבוד נוסף ושינוע במערכות חומר הגלם. 

למידע נוסף:
אנטק, אלון נווה [email protected] ,054-223-8332