אסף תעשיות – כשמקצוענות פוגשת יחס אישי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

השיקולים לרכישת מכונות הזרקה חדשה מגוונים. לאחרונה הותקנו מספר מכונות תוצרת Haitian בארץ. שוחחנו עם החברות השונות על מנת ללמוד את השיקולים והיתרונות ברכישה

תמונה 1: רמי מחברת “אסף תעשיות” ליד מכונת Zeres 3 ב”תעליפלסט”.

ההחלטה לרכוש ציוד ייצור היא אף פעם לא פשוטה. סיבות שונות מובילות לרכישה: מכונה שהתיישנה, הגדלת כושר הייצור ותמיכה במוצרים חדשים טכנולוגית. מכיוון שזו הוצאה כספית לא מבוטלת, יש לקחת בחשבון את יחס העלות/תועלת של צעד שכזה. בעזרת חישוב נכון של החזר ההשקעה ניתן להשוות בין אלטרנטיבות שונות ומקרי קצה: ציוד יקר ואיכותי המחזיק מעמד שנים רבות לבין ציוד במחיר נוח יותר, בעל איכות פחותה. קבלת החלטות חייבת לכלול גם את רמת השירות והתמיכה הניתנת בארץ – רמת הטכנאים, יכולת לתת יעוץ באופטימיזציה של תהליך ההזרקה .

יצרנית מכונות ההזרקה הגדולה בעולם, Haitian, מחזיקה בסל מכונות הזרקה רחב במיוחד. מגוון זה מאפשר להתאים ללקוח מכונות בעלות ביצועים שונים ובטווחי מחיר מגוונים. אסף תעשיות מייצגת את החברה בישראל ודיווחה לאחרונה על מספר רב של רכישות חדשות. על מנת להיחשף וללמוד על מגוון השיקולים ברכישת מכונה, בדקנו עם החברות שהתחדשו במכונת Haitian מה היה מערך השיקולים שהביא אותם לרכישה.

תעליפלסט – מכונה לביצועים גבוהים

בחברת תעליפלסט מקריית גת חיפשו מכונה שתתמוך בכניסה לתחום חדש – ייצור מכסים קשיחים לאריזות מגבונים. מדובר בדיספנסרים אובליים או ריבועיים, עם ציר אינטגרלי המצריך ביצועים מדויקים של המכונה בשילוב עם IML.

לחברה הותאמה מכונה חשמלית מסדרת III Zeres, בעלת כוח נעילה של 230 טון. מדובר במכונה חכמה, חסכונית ומדויקת המתאימה למוצרים דקי דופן ומגיעה עם יחידת נעילה חשמלית (תמונה 1). מבנה המכונה עבר אופטימיזציה לפעילות יעילה ושקטה. תוכנת השליטה עודכנה גם היא. המכונה קלה לניקוי ולתחזוקה. למכונה הותאמה תבנית תוך עמידה בדרישות גבוהות והורכבה לה מערכת דיזה חמה של חברת Mold Masters עם בקר טמפרטורה T2 של חברת Usun אשר מאפשר מתן חום מדויק לכל אזור בתבנית.

את תהליך קליטת המכונה והשילוב עם התבנית ליווה  הצוות הטכני המיומן של אסף תעשיות, כולל ביצוע ניסיונות הזרקה. מכונה זו הצטרפה למכונות הזרקה נוספות תוצרת Haitian הקיימות בחברה, בעלות כוח נעילה של 800-90 טון.  “העבודה התבצעה במהירות וביעילות”, אומר דרור, מנכ”ל תעלי פלסט. “קיבלנו ליווי צמוד ומקצועי של הצוות הטכני, המכונה עובדת בצורה טובה ובתפוקות גבוהות”.

רוזנשיין פלסט – מכניסה דור חדש לארץ
תמונה 2: מכונת הזרקה Mars 3 מותקנת בחברת “רוזנשיין פלסט”.

מכונת Mars III היא החדשה ביותר מבית Haitian (תמונה 2). “זה לא טריוויאלי שהלקוח מוכן לקנות מכונה מדגם חדש ולסמוך עלינו שהיא תיתן לו את המענה המבוקש למרות שהוא בין הראשונים שרוכשים אותה”, מבהיר רמי בן חמו, מנהל מכירות באסף תעשיות. “מדובר בספינת הדגל של Haitian. המכונה מגיעה עם תוכנת Motion Plus החדשנית, המאפשרת חיבור לתעשייה 4.0, שליטה ובקרה מתקדמות ביותר על כל פעולות המכונה, קבלת פידבק מיידי על פעילות המכונה ושיפור תנאי התהליך לקבלת תוצאות מיטביות”.

רוזנשיין פלסט מתמחה בהזרקות פלסטיק מדויקות, ייצור תבניות והרכבות. בנוסף למכונה החדשה, יש לה מכונות נוספות מבית Haitian בעלות כוח נעילה של 320-25 טון. המכונה החדשה בעלת כוח נעילה של 200 טון, ובקרוב מתוכננת קליטה נוספת של 380 טון. על המכונות מותקנים רובוטים מבית Hilectro. “מדובר ברובוט מתקדם ואיכותי. אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה המתמשך עם אסף תעשיות הנותנת שירות ויחס אישי. הדבר מתבטא בעבודה רבת השנים שיש לנו איתם”, מספר נחום רוזנשיין, מנכ”ל החברה.

פלסטיק ד.ס – ייצור שוטף ללא תקלות
תמונה 3: רוסלן מחברת פלסטיק ד.ס עומד ליד המכונה שרכש מ”אסף תעשיות”.

פלסטיק ד.ס הינה חברת בוטיק המייצרת מגוון מוצרים במנות קטנות ונותנת יחס אישי ללקוחותיה. לחברה מכונות בעלות כוח נעילה של 90-200 טון. לאחרונה רכשה החברה מכונת הזרקה מבית Haitian בעלת כוח נעילה של 200 טון, על מנת לייצר מוצרים לתחום ההשקייה (תמונה 3). “המכונה עובדת בצורה שוטפת 24/7” אומר רוסלן, מנכ”ל החברה. “ההתקנה הייתה מהירה מאוד, לא יותר מיום אחד. הטכנאי נשאר איתנו עד להרצה מוצלחת של המוצר”.

למידע נוסף:

אסף תעשיות, רמי בן חמו: 052-830-1888 [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin