רובוט SCARA חדש וקומפקטי למשקלים גדולים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

FANUC משיקה רובוט SCARA שלישי המצטרף למערך הרובוטים של החברה. לרובוט יכולת נשיאה של 12 ק”ג ואינרצית זרוע גבוהה זאת לצד עיצוב קומפקטי וחסכני במקום ברצפת הייצור. הרובוט קל להטמעה ואידיאלי ליישומי אריזה והרכבה

תמונה 1: הרובוט החדש של FANUC, ללא (שמאל) ועם (ימין) ציפוי האפוקסי נגד מים.

תחום הרובוטיקה הופך לחלק אינטגרלי ממערכי האריזה וההרכבה של מפעלים רבים. זאת בין היתר בגלל הצורך להתייעל ולהקטין את התלות בכוח האדם. בבחירת מערך אוטומטי למפעל, נלקחים בחשבון, מלבד הביצועים, גם שטח רצפת הייצור שהינו משאב מוגבל וכן ומורכבות הטמעת הציוד. FANUC השיקה לאחרונה רובוט סקארה (SCARA) חדש,  SR-12iA העונה לצרכים אלו על ידי שילוב תכונות ייחודי (תמונה 1). רובוט זה הוא השלישי בקבוצת רובוטי הסקארה של החברה.

נשיאת משקל גבוה ושמירה על שטח רצפה מצומצם

הרובוט בעל יכולת הנשיאה הגדולה בסדרה אך הדבר אינו משתקף בממדיו. הוא יכול לשאת משקל של עד 12 ק”ג (בהשוואה ל-10 ק”ג ברובוטים מתחרים) ובעל אינרצית זרוע של 0.3. זאת לצד שטח רצפה מצומצם העומד על 280×364 mm בלבד. הרובוט עשוי מחומרים קלים ומשקלו 53 ק”ג.

נתונים עבודה אלו תומכים בחיבור גריפרים המשמשים להרכבה של חלקים גדולים. כוח הלחיצה של הרובוט עומד על כ-250N וכך הוא יכול להשתלב ביישומי הדורשים הרכבות מהירות ותפוקות גבוהות, כדוגמת פאנלים סולאריים ומארזי סוללות. הרובוט זמין גם עם ציפוי אפוקסי לבן (IP65) עמיד למים, לסביבות אגרסיביות (תמונה 1).

חיווט פנימי ונוחות התקנה

מורכבות ההטמעה היא אחד מהשיקולים בבחירת מערך אוטומטי. כל מערך החיווט של רובוט ה- SR-12iA הוא פנימי, דבר המפשט את תהליך ההתקנה ומאפשר שילוב קל במערכי אריזה והרכבה תוך שמירה על סביבה נקיה.

חלופה מעשית ואקונומית

תכונות הרובוט פותחות אפשרויות חדשות ליישומים בתחום האריזה. “חלק מהיישומים בתחום האריזה דורשים עדיין רובוט בעל שישה צירים. אולם, אריזה פשוטה לא תמיד מצריכה שש דרגות חופש.” אומר תומאס שניידר (Thomas Schneider), מנהל מוצר רובוטיקה ב-FANUC אירופה. “עבור מקרים אלו רובוט SCARA החדש, עם יכולת נשיאה של 12 ק”ג, מספיק לחלוטין ומציע פתרון מעשי ואקונומי”.

חיזוי היתכנות לפני הקמה

תוכנת ההדמיה ROBOGUIDE של FANUC מבצעת חיזוי תפוקה ועמידות של מערכי אריזה והרכבה, לפני ההקמה, למזעור סיכונים פיננסיים או מניעה של תכנון מכני יקר שלא לצורך.

בקר ותוכנות

הרובוט מופעל על ידי בקר ה-R-30iB Compact Plus התומך בתוכנות החברה: iRVision לעיבוד תמונה, iRPickTool לניהול לוגיסטיקה (מעקב אחר מסועים, קישוריות fieldbus), פונקציות בטיחות משולבות (לדוגמה DCS) ומגוון תוכנות רובוטים הזמינות בשוק. הרובוט זמין עם תוכנת iRProgrammer לתכנות תנועות הרובוט ללא תיבת בקרה (Teach Pendant) באמצעות מחשב PC או טאבלט עם גישה דרך מגוון דפדפני אינטרנט.

לזכר – מייסד FANUC הלך לעולמו

סיומון אינאבה, (Seiuemon Inaba) (תמונה 2) המייסד הכריזמטי של תאגיד FANUC, נפטר בתחילת חודש אוקטובר בנסיבות טבעיות בגיל המכובד 95. במהלך הקריירה המרשימה שלו, הוא הוביל את פיתוחו של מכשיר הבקרה המספרי (NC – Numerical Control) הראשון מסוגו, שאיפשר תמרון מדויק של כלי חיתוך ועיבוד מתקדם של מתכת, ותרם רבות למודרניזציה של התעשייה ביפן.

תמונה 2: סיומון אינאבה, (Seiuemon Inaba) מייסד תאגיד FANUC ז”ל.

למידע נוסף:

אז-אור, פבלו ינובסקי, 054-452-1366.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin