התקני הרמה (Lifters) חדשים מבית DME תומכים ביישור החלקים בתהליך ההזרקה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

המוצר החדש, בעל מפרק כדורי, עוזר לשמור על תבנית מיושרת, עם מינימום חיכוך בעת פתיחתה וסגירתה. בהשוואה לטכנולוגיות אחרות הקיימות בשוק היישור נשמר לאורך זמן בזכות גמישות המרחבית במהלך התנועה

השימוש בהתקני הרמה (lifters) המאפשרים חליצה נקיה של מוצרים בעלי חללים, תבריגים או undercutsהפך בשנים האחרונות למקובל ביותר בתבניות המורכבות והאיכותיות. (תמונה 1).פתיחת התבנית לאחר ההזרקה מלווה בעומסים שונים על המוטות המרימים (Lifters). העומסים פועלים בכיוונים ובמיקומים משתנים ועלולים לגרום לכשל.  גם שינויי הטמפרטורה שעוברים המוטות לא תורמים לבריאותם. בעיות אלה מחריפות במיוחד כאשר יש בעיה ביישור של רכיבי התבנית והמכונה זה מול זה (Alignment). במצב כזה העומס על המוטות גדל ויכול להוביל לכיפוף ואף לשבר. זה יוביל כמובן להשבתה ארוכה של הייצור, ואף לפגמים בלתי ניתנים לתיקון בתבנית עצמה. בעיה זו חריפה במיוחד כאשר קיימים Undercuts במוצר המצריך לרוב שימוש בתבנית מורכבת יותר בה היישור של החלקים השונים קריטי.

פתרון חדשני להארכת חיי התבנית

חברת DME השיקה לאחרונה מוצר חדש בשם ACCUALIGN, אשר מסייע ביישור חלקי התבנית מחד, ומאפשר את תנועתה החלקה בעת הפתיחה, מאידך. הפיתוח כולל צורה שונה למפרק שמחזיק את מוטות ההרמה: במקום קיבוע של המוט במקומו כך שיוכל לשנות את זוויתו על ציר אחד בלבד לפי הצורך במהלך כל מחזור ייצור, הפיתוח החדש מאפשר תזוזה רב צירית של המוט על ידי שימוש במפרק כדורי.

תכנון חדשני זה מקנה למוט גמישות מרחבית רבה בתנועתו. המוט יכול למעשה להתאים את מיקומו בצורה עצמאית במהלך תנועתו על פני כל המרחב ולא רק במישור אחד בלבד. כך ניתן לפצות על חוסר יישור בין חלקי התבנית הנעים וליצור חיכוך נמוך בהרבה ממוטות אחרים בשוק (תמונה 2).

תמונה 1: התקני ההרמה החדשים של חברת DME.

 

תמונה 2: מוט הרמה מסוג ACCUALIGN מול מוט הרמה סטנדרטי.
יתרונות משמעותיים למוט הרמה עם מפרק כדורי

DME מספקת שני סוגים של מוטות הרמה עם מפרק כדורי המתאימים במיוחד למוצרים המכילים Undercuts: ACCUALIGN lifter rod ו-ACCUALIGN lifter bar. ההבדל העיקרי ביניהם הוא חתך המוט. לאחד חתך עגול ולשני ריבועי (בהתאמה). במהלך פיתוח המוצר נבדק שימושו לאחר 2.2 מיליון מחזורי שימוש, ונמצא בלאי מינימלי בלבד של המערכת (תמונה 3).

בנוסף ליתרונותיהם של מוטות אלה כמפחיתי בלאי וחיכוך, ולגמישותם הרב-צירית הרבה בהשוואה למוטות סטנדרטיים בשוק, מוטות מסוג ACCUALIGN גם עשויים מפלדות בעלות קשיות (Hardness) גבוהה יותר מהמקובל, 50-55 HRC בחלק החיצוני ו-65-74 HRC בליבה, לעומת 40 HRC של המתחרים. המפרק המחבר את המוט לבסיס תופס גם פחות נפח מאשר מפרק סטנדרטי. את המוצרים ניתן להתאים לתבנית הספציפית של הלקוח במידת הצורך.

תמונה 3: מפרק המערכת לאחר 2.2 מיליון מחזורי שימוש מראה שחיקה מינימלית.

 

לצפיה בסרטון על דרך פעולת מוטות ההרמה, לחצו כאן.

למידע נוסף:

אז-אור, פבלו ינובסקי, 054-452-1366, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin