דיזות חדשות ומתכווננות ושיפורים בצריכת האנרגיה: battenfeld-cincinnati בתערוכת K 2019

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

שינוי קוטר מהיר ללא החלפת הציוד, חיסכון אנרגטי של 15% בעיבוד החומר, דיזה חדשה לצנרת PVC רב שכבתית, מערכת בקרה מתקדמת ואקסטרודר קומפקטי בשיטת חבר והפעל

תמונה 1: ראש דיזה הגדול בעולם לשינוי קוטר צינור PE. שינוי קוטר של 400-1600 מ”מ.

בתערוכת ה-K האחרונה הציגה battenfeld-cincinnati מגוון פתרונות, חדשים וותיקים, אקסטרודרים, דיזות ומערכת בקרה חדשה התואמת לעידן תעשייה 4.0.

רק לחבר ולהפעיל

חידוש לרב המכר של החברה, אקסטרודר alpha plus הוצג בתערוכה. מדובר באקסטרודר קומפקטי עם בורג יחיד העובד בשיטת “חבר והפעל”. הוא מתאים למגוון יישומים של צינורות ופרופילים לתעשיית הרכב, יישומי בניה, אלקטרוניקה וריהוט. מגוון החומרים לעבודה רחב:PE, PP, ABS, ABS/PC, PS, PMMA, TPE  וכן PVC קשיח או רך.

חדש – ראש דיזה הגדול בעולם לשינוי קוטר הצינור

מערכת ה-FDC (Fast Dimension Change) לאקסטרוזיה של צנרת PE מאפשרת מעתה שינוי שפתי הדיזה המאפשרים לייצר קוטר צינור בטווח רחב במיוחד של 400-1600 מ”מ. שינוי עובי הדופן אפשרי גם הוא ויכול להתבצע תוך כדי ייצור ומאפשר לקצר משמעותית את זמן הסט-אפ. הדיזה החדשה עוררה התעניינות ונמכרה מיד לאחר התערוכה ללקוח ממקסיקו.

הפחתת צריכת האנרגיה בקווים לתפוקות גבוהות

הדור החדש של אקסטרודר ה-solEX: solEX New Generation 75-40D, הוצג עם יחידת עיבוד משופרת הכוללת קנה מחורץ המוריד את טמפרטורת ההיתך בכ-10 מעלות ומאפשר להשקיע פחות אנרגיה בחימום החומר (תמונה 2). הדבר תורם לחיסכון אנרגטי של מעל ל-15%, מאפשר עבודה בטמפרטורה נמוכה יותר ומשפר את הומוגניות החומר וגרדיאנט הטמפרטורה. הדבר מהווה חידוש משמעותי בקטגוריית האקסטרודרים החד בורגיים ל-PE העובדים בתפוקות גדולות. אקסטרודר ראשון כבר עובד בחברת פלעד ח.י. תעשיות, אחת מחברות הצנרת הגדולות בארץ.

יחידת העיבוד המשופרת NG תוכננה כדי להתחבר בקלות גם לדגמי ה-soIEX הישנים. טכנולוגיה זו השיגה תוצאות כה טובות עד שחברת battenfeld-cincinnati הפכה אותה לזמינה גם עבור סדרת האקסטרודרים החד-בורגיים uniEX. התאמה מחדש או הרכבה על אקסטרודר קיים אפשרית במקרה זה.

תמונה 2: יחידת עיבוד חדשה שהוטמעה באקסטרודר solEX ומאפשרת הורדת טמפ’ עיבוד של 10 מעלות וחיסכון אנרגטי של 15%.
דיזה חדשה לסדרת Spider NG

הדיזה החדשה מתאימה לצנרת PVC ותומכת בשלוש שכבות שונות. כך ניתן לעבור עם ליבה מוקצפת להורדת משקל ושיפור החוזק המכאני שיכולה להגיע עד ל-80%. תכנון הזרימה בדיזה מאפשר קבלת פני שטח חיצוניים ופנימיים מבריקים ודקים במיוחד שכל אחת מהם מכיל רק 10% ממשקל הצינור כולו. חידוש נוסף הוא הרחבת קוטר הצנרת הרב שכבתית עד ל-250 מ”מ.

בקרה חכמה

מערכת הבקרה החדשה BC touch UX שהושקה גם היא מאפשרת תצוגה נוחה במסך מגע גדול של 21.5 אינץ’ על גבי המכונה. גישה נוספת למערכת אפשרית מכל טלפון חכם או טאבלט. המערכת תומכת בפרוטוקול התקשורת OPC-UA לממשקי תקשרות עם מערוכת נוספות ברצפת הייצור. היא מספקת תמיכה מרחוק וכן שרותי תחזוקה חזויה. מערכת זו שימושית במיוחד לבקרה של חומרי גלם רגישים לשינויי טמפרטורה ומתאימה לדרישות תעשייה 4.0.

למידע נוסף:

רונה, שי ברקאי, 052-555-2914, [email protected]

2
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin