מערכות LaborSave לפתיחה וריקון אוטומטיים למספר חומרי גלם במקביל ולמספר נקודות שפיכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

הישגי החברה זיכו את מערכת ה-LaborSave שפיתחה בתואר הנחשק ‘אחד מעשרת פתרונות הרובוטיקה התעשייתיים הטובים בעולם’ שהוענק לה על ידי מגזין Manufacturing Outlook. צמיחת החברה ב-2020 עמדה על 23%

תמונה 1: תחנת עבודה לפריקת וריקון חומרי גלם, המצוידת במערכת Multi-station של LaborSave, באתר הייצור של לקוח החברה בחו”ל.

ההאטה במשק, שפגעה אנושות במגזרים רבים, לא הורגשה ב-LaborSave הנמצאת בבעלות איל רובוטיקה והנדסה. החברה נהנתה מצמיחה של 23% ביחס לתקופה המקבילה בשנים 2018-2019. על מנת להבין למה, נבחן מה עומד בבסיס הטכנולוגיה שמציעה LaborSave ונראה מדוע עלה קרנה דווקא בתקופת הקורונה.

מערכות LaborSave האוטומטיות נותנות מענה הוליסטי לתחנת העבודה של פתיחה וריקון של שקים. עבודה זו נעשית בחלק מהמפעלים בצורה ידנית ועל כן יכולה להוות מקור להדבקה המונית בקרב העובדים. הדבר גרם לחברות רבות להשקיע ברכישת המערכת ולהקטין את התלות בכוח האדם. המערכת בטוחה לשימוש, מאפשרת ריקון יעיל יותר של חומר הגלם ועל כן מחזירה את ההשקעה בה במהירות. פתרונות החברה מוטמעים במגוון תעשיות בעולם לרבות תעשית הפלסטיק, תעשית המזון, תעשית הפארצבטיקה ותעשית הכימיקלים.

החידושים האחרונים

בתקופה האחרונה השיקה החברה מערכות LaborSave הנותנות מענה לאתגרים תפעוליים מורכבים. בבסיסם צורך בטיפול מקבילי במספר חומרי גלם או תחנות שפיכה, וזאת, באמצעות ניצול חכם של מערכת ריקון אוטומטית אחת, ותשתית מתאימה. השימוש במערכת רובוטית אחת לביצוע ריבוי משימות מאפשר חיסכון משמעותי יותר בכוח האדם ומאפשר למפעלים לנצל בצורה הטובה ביותר את שטח רצפת הייצור שלהם, משאב חשוב ומוגבל. הפתרונות החדשים שמציעה החברה משרתים כבר חברות קומפאונדרים ומסטרבאצ’, כגון קבוצת Borealis, קבוצת Ampacet ו-Revago.

Multi-pallet solution

מערכת זו מבצעת פתיחה וריקון אוטומטיים במקביל של 2-10 סוגי חומרי גלם (ממשטחים שונים) לנקודת שפיכה אחת. היא משולבת במערכת ניקוי אוטומטית של המשפך במעבר בין חומרים, ורובוט מובנה העורם את המשטחים הריקים (built-in stacker).

Multi-station solution

מערכת זו מבצעת פתיחה וריקון אוטומטיים בעת ובעונה אחת של חומר גלם או מספר חומרים שונים, לנקודות שפיכה שונות (תמונה 1). בדומה לקודמתה, גם היא משולבת במערכת ניקוי אוטומטי ועירום המשטחים הריקים.

פתרונות מהטובים בעולם

מאז השקתה לפני 16 שנים, ממשיכה LaborSave להציג חדשנות ותועלת רבה לתעשייה. מעבר למגוון המודלים הקיימים עבור תפוקות נדרשות של 400 עד 1300 שק/שעה, ולהיצע המערכות ההיקפיות המגוונות, הממקסמות את יעילות המערך התפעולי של טיפול בחומרי גלם, LaborSave הינה מערכת ‘תעשיה 4.0’, וככזו בעלת ממשק חכם למערכות סאפ ופריוריטי.

מכלול היתרונות והחידושים שמציגה המערכת הביאו לה לאחרונה את ההכרה של המגזין הנחשב, Manufacturing Outlook, כאחד מעשרת פתרונות הרובוטיקה התעשייתיים הטובים בעולם (תמונה 2). המגזין סוקר מגמות וחדשנות בתעשייה, ומופץ בארה”ב ובעולם למאות אלפי מנויים, שעיקרם מנכ”לים, מנהלי ייצור, מנהלי מפעל ובעלי תפקידי מפתח נוספים. פאנל השופטים התייחס לטכנולוגיה המשמשת בהנדסת המערכת, הנמצאת בחוד החנית של האוטומציה הרובוטית. בנוסף, ציינו השופטים לטובה את הערך המוסף שלה על פני החלופות, בפתרון אתגר תפעולי שכיח בתעשייה.

תמונה 2: מערכת LaborSave זכתה כאחד מעשרת פתרונות הרובוטיקה התעשייתיים הטובים בעולם מטעם מגזין Manufacturing Outlook.

למידע נוסף:

א.א. נייגר, 04-629-1860/1, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin