מגוון פתרונות לייעול תהליך ההזרקה / בני מאייר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
אסף תעשיות מציגה שיפורים משמעותיים לתהליך ההזרקה: שחרור אוויר, חיתוך האנגוס כשהתבנית עדיין חמה, תכנון מהיר של מערכות חמות, הדפסה תלת ממדית של תעלות קירור ומנגנון עצמאי לייעול התנועה בתבנית
תמונה 1: מנגנון  Servo-Mold לשיפור התנועה בתבנית.

בתהליך ההזרקה לזמן יש משמעות מיוחדת. בעבודה בהיקפים גדולים, כל שבריר שניה משמעותי, מתורגם לעלות כספית ומהווה לעיתים את ההבדל בין רווח להפסד. אסף תעשיות ריכזה עבורכם מספר שיפורים חדשים העוזרים בצמצום זמן ההזרקה ובקבלת מוצרים איכותיים בגימור גבוה.

הוצאת אוויר מחלל מוצר בתהליך ההזרקה

חליצת אוויר האוויר מחלל התבנית בזמן ההזרקה. שלב זה מהווה אתגר גדול לכל מתכנן תבניות או איש הזרקה. ככל שהתהליך יעיל יותר, איכות ונראות המוצר יעלו, כמות המוצרים הפסולים תקטן וזמן המחזור עשוי להתקצר. כמו כן חליצת אוויר יעילה יכולה לסייע בתהליך ה-IML.

משחררים אוויר עם חברת ErmanoBalzzi האיטלקית

ל- ErmanoBalzzi האיטלקית מגוון רחב של מוצרים לפתרון הבעיה. ביניהם מוצרים וותיקים כמו נשמי אוויר מסוגים שונים, המבוססים על חללי אוויר צרים בין גופי מתכת. בעת ההזרקה, האוויר זורם בחללים הקטנים הנמצאים בין למלות של פלדה קשה.

בשנים האחרונות עמלים בחברה על שיפורים בתחום האוורור בתבניות, כאשר המילה האחרונה היא פיתוח האוורור הדינאמי (תמונה 2). למעשה, מדובר בגוף מפלדה קשה בעל מעברי אוויר גדולים בהרבה, הנסגרים בכל מחזור הזרקה על ידי לחץ ההיתך הפלסטי הנע בתבנית. מעברי האוויר הגדולים מאפשרים לנפח גדול יותר של אוויר לצאת מחלל התבנית בקצב מהיר וללא כל השפעה שלילית על התהליך. בסוף מחזור ההזרקה, לאחר חליצת המוצר, פתח האוורור נפתח על ידי קפיץ פנימי בלחץ, שדוחף חזרה את החלק הנע. משתמשים רבים דיווחו שהם משתמשים במוצרים בגלל שהם יעלים בייצור, קלים להתקנה, קלים לאחזקה, ועמידים לאורך זמן.

תמונה 2: האוורור הדינמי של חברת ErmanoBalzzi. סכמה ורכיביו העיקריים.
חיתוך אנגוס במהלך מחזור ההזרקה

פתרון חדשני נוסף של חברת ErmanoBalzzi, הינו מערכת Gate Cutter (תמונה 3). המערכת מבצעת חיתוך אנגוס בשלב הלחץ השני (לחץ ההחזקה) כשהתבנית עדיין סגורה והחלק חם. הפעולה מבוצעת על ידי בוכנת שמן הידראולית חזקה המופעלת עם שמן בלחץ גבוה. המערכת מורכבת מיחידת כוח הידראולית, המצוידת בבקר חכם המקבל פקודות מהמכונה ומיצר את התנועה בתבנית. לקבלת חיתוך מוצלח, לחץ השמן חייב להיות גבוה ועל פעולת החיתוך להיות מדויקת.

יתרונות בולטים של המערכת

  • ויזואליות משופרת באזור החיתוך.
  • בטיחות גבוהה.
  • החיתוך לא מגדיל את זמן מחזור התבנית.
  • הסכין ניתנת להתאמה לכל דרישה.
תמונה 3: רכיבי המערכת לחיתוך האנגוס (Gate Cutter) בזמן ההזרקה, מבית ErmanoBalzzi.
תכנון מערכות חמות ובתי תבניות מבית Meusburger

חברת Meusburger מובילה בעולם בתחום ייצור תבנית, ובעלת מגוון רחב של מוצרים איכותיים בזמינות גבוהה. החברה מגישה ללקוחותיה תוכנה פתוחה ברשת האינטרנט, המאפשרת תכנון מערכת חמה ובית-תבנית בחמש דקות בלבד (תמונה 4). התוכנה מפיקה רשימת חלקים סטנדרטיים ושרטוט של המערכת החמה ובית התבנית בקובץ 2D או 3D לבחירה, בתום הזנת נתוני המוצר (מידות התבנית ותנאי העבודה). לקוחות מדווחים שהתוכנה מהווה עליית מדרגה בקלות תכנון התבנית וקיצור הזמן.

תמונה 4: דוגמה לשרטוט של מערכת חמה ובית-תבנית מבית Meusburger.
הגדלת כושר ייצור פלטות של חברת MeusburgerStress-Relieving

עקב עליה בביקושים, הגדילה החברה את כושר הייצור של פלטות המעובדות על פי שרטוט לקוח. לצורך כך הרחיבה את מחלקת ייצור הפלטות והיא מאפשרת רכישה של פלטות ברמות גימור שונות ובזמן אספקה סביר.

חשוב לציין שכל הפלטות של חברת Meusburger עוברות תהליך מסודר של שחרור מאמצים, לפני כל תהליך של חיתוך או ניסור. פלטות שעוברות עיבוד משמעותי עוברות שחרור מאמצים נוסף אחרי העיבוד.

שחרור המאמצים מונע מעוותים בפלטות, בזמן הייצור והשימוש, והוא מבוצע על ידי שהייה בתנור ענק למשך 24 שעות, בתנאי טמפרטורה מבוקרים, המוצג בתמונה מספר 5.

תמונה 5: חלק עליון, פלטות Meusburger בעיבוד על פי שרטוט לקוח. חלק תחתון: שחרור מאמצים בתנור ענק למשך 24 שעות לפלטות.
הדפסה תלת ממדית של חלקי תבניות מפלדה

אסף תעשיות מציעה פתרון חדשני לאספקת חלקי תבניות המיוצרים בהדפסת תלת ממדית. החלקים בעלי קושיות גבוה (כ-45 HRC), ללא מאמצים פנימיים ובגאומטריות מאתגרות כמעט ללא מגבלות. זמן האספקה מהיר. השירות מאפשר לקבל מגוון עצום של חללי קירור (תמונה 6).

תמונה 6: חללי קירור בהדפסת תלת ממד.
מנגנון Servo-Mold לייעול התנועה בתבנית

מנגנון עצמאי זה משפר ומיעל את התנועות בתבנית ומשמש לחליצת גרעין מסתובב לתנועות לינאריות בתבניות עם מנוע חשמלי (תמונה 1). השימוש במנוע סרבו מאפשר שיפור דרמטי בדיוק התנועות, שליטה מוגברת, עבודה נקייה, גמישות בתנועות וקבלת היזון חוזר להליך. המנגנון מותאם לכל תבנית, מסופק גרעין לעיצוב צורת המוצר ועם בקר הפעלה.

למידע נוסף:

אסף תעשיות, בני מאייר: 052-398-4873, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin