עבודה יציבה ללא רטט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

בסדרת הרובוטים החדשה של Yushin הוכנסה בקרת תנועה מתקדמת המצמצמת את תופעת הרטט. הרובוטים מתאימים ליישומי הזרקה מדויקים ומאפשרים זמן מחזור קצר במיוחד

תמונה 1: רובוט FRA-1530D של חברת Yushin בשילוב עם יחידת בקרת התנועה האקטיבית המפצה על ויברציות בתנועה לכיוון הנגדי.

מפעלי ההזרקה מתמודדים עם ייצור של מגוון רחב של מוצרים, חלקם מורכבים וקשים לייצור, תוך שמירה על הדירות, איכות וזמני מחזור קצרים ככל הניתן. צורך זה מניע מפעלים רבים לעבור לאוטומציה. מגמה זו תופסת תאוצה גם בזכות מגיפת הקורונה, התורמת את חלקה בריחוק חברתי ובאתגרי מחסור בכוח אדם.

בתוך מציאות זו, נולדה סדרת הרובוטים FRA של Yushin הנותנת מענה מהיר ואיכותי עם יחס עלות תועלת נמוך (תמונה 1).

בעיית רטט בזרוע הרובוט

במהלך פעולתו, רובוט קרטזי (take-out-robot) מניע את זרועו הראשית בשני מישורים. במהלך העבודה נוצר רטט בקצה הזרוע המקשה על השליטה בה ופוגע בדיוק תנועתה.

ביישומים שדורשים דיוק רב, הזרקה המשלבת אינסרטים או הזרקה של מוצרים קטנים חייבים שליטה ברטט כדי לשמור על תקינות הייצור. ברובוטים סטנדרטיים השליטה נעשית על ידי השהייה בזמני הפעולה כך שרק לאחר הרטט ממשיכה פעולת הרובוט. לפתרון זה חסרון גדול בדמות זמן המחזור שמתארך. חשוב שנזכור כי שמירה על זמן מחזר קצר היא קריטית לרווחיות התהליך כולו.

לעבודה ללא רטט – הסדרה החדשה של Yushin

הסדרה החדשה FRA מבית Yushin באה לענות על בעיה זו בצורה טובה יותר. היא מכילה טכנולוגיות מתקדמות לבקרת תנועה, שמסייעות בהפחת זמן המחזור ומייצרות עבודת רובוט מדויקת תוך מינימום רטט. בין מאפייני הבקרה החדשה:

  • בקרת תנועה קשתית (Arc Motion Control) – מערכת הבקרה מאיצה את הציר הבא (מתחילה את התנועה לכיוון הבא) לפני עצירה מוחלטת של הציר הקודם וכך מתקצר זמן המחזור.
  • בקרת תנועה אדפטיבית – שליטה מיטבית בתנועת הזרוע בהתאם לשלבי העבודה שבהם היא נמצאת (הוצאה / הכנסה / חיתוך גייט / שחרור מדויק וכו’).
  • מסנן רטט On-board – מנגנון המפחית את כוח הבלימה רגע לפני עצירה מוחלטת וכך מפחית את הרטט הנגרם כתוצאה מעצירה פתאומית.
  • בקרת תנועה אקטיבית – בקרה הממוקמת בקצה הזרוע (תמונה 1), אשר חשה כל ויברציה במקום ומפצה עליה על ידי תנועה מכאנית מנוגדת. שיטה זו מפחיתה את הרעד שנוצר במהירות ובאפקטיביות (תמונה 2).
תמונה 2: מיקום הרובוט בציר הקידמי והמאונך ללא הבקרה האקטיבית (שמאל). מיקום הזרוע עם פעולת הבקרה האקטיבית (ימין).
בקרה מרחוק ונראות מצב הייצור

כל הרובוטים בסדרה ניתנים עם שירות IoT של Yushin העונה לשם Intu Line. שירות זה מעניק למשתמשים אפשרות בדיקה מרחוק של הרובוט. בתצוגה ניתן לראות את מצבי ההפעלה של הרובוט, זמני מחזור, סכומי שגיאות, ספירות ייצור, לוגים של עצירות קצרות ואף הצגה ויזואלית של רצפת הייצור. כל זאת בצורה קלה ופשוטה במחשב הנייד או בטלפון החכם. בנוסף, במקרה של תקלה, משתפת המערכת את מידע על התקלה עם החברה וכך אין צורך להסביר את התקלה לטכנאי. נחסכים זמן ואי הבנות ומגיעים לתיקון מהיר מבעבר.

למידע נוסף:

אנטק טכנולוגיות לתעשייה, אופיר נווה, 050-339-3366, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin