פלסטיק מהאמירויות כבר כאן בישראל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

חברת Sapir Jacobi Davids (SJD) חתמה לאחרונה על הסכם הפצה וייצוג עם חברת Borouge מהאמירויות כאן בארץ. החומרים אותם מביאה החברה לשוק מעניינים ומגוונים ויובילו לתחרות בריאה ומבורכת עם PP ו-PE מטאלוצנים אחרים בשוק. משלוח דרך הים האדום יאפשר אספקה מהירה

תמונה 1: מפעל Borouge לייצור PO באבו דאבי.

רק לפני כמה חודשים נחתמו “הסכמי אברהם” בין ישראל ואיחוד האמירויות והנה, סנונית ראשונה בתחום הפלסטיק כבר נחתה אצלנו. חברת Sapir Jacobi Davids (SJD) נבחרה לשווק את מוצרי חברת Borouge בישראל. החברה הינה פרי יוזמה משותפת של Borealis עם חברת הנפט הלאומית של אבו-דאבי (ADNOC). מכיוון שמדובר בחברה אחות של Borealis ייצוג זה היה אך טבעי. שילוח החומרים לארץ יתבצע דרך הים האדום ויאפשר מועדי אספקה מהירים מהמקובל בשוק.

מי את Borouge?

מרכז Borouge ממוקם באבו-דאבי ומרכז השיווק והמכירות נמצא בסינגפור. החברה מעסיקה כ-3000 עובדים ברחבי העולם ועוסקת בייצור פוליאולפינים שונים כגון פוליאתילן, פוליפרופילן וחומרים ממוחזרים. בשנת 2015 השיקה החברה מרכז חדשנות באבו-דאבי. על מנת להבין את חשיבותו נציין כי מרכז החדשנות תרם לפיתוח 500 פטנטים המהווים מעל ל-30% מסך הפטנטים שנרשמו באיחוד האמירויות כולה. נתון נוסף ומרשים הוא שכ-20% מסך מכירות החברה נובע ממוצרים חדשים אשר פותחו במרכז החדשנות.

חומרים לאריזה מתקדמת

Borouge מייצרת חומרים למגוון יישומים, כולל אריזה. אלו מבוססים על 50 שנות ניסיון של החברה האחות Borealis ועל תהליך הפילמור הבימודלי Borstar.

בתחום הפוליאתילנים נזכיר כאן שני חומרים ייחודיים. הראשון הוא משפחת מוצרי AnteoTM. מדובר ב-LLDPE טר-פולימר, בימודאלי, תוך שימוש בזרז חכם. התוצאה היא פולימרים העולים בתכונותיהם על פולימרים מטאלוצנים כמעט בכל פרמטר (תמונה 2). הם משלבים יכולת הלחמה מעולה, עיבוד מצויין, אופטיות טובה וחוזק גבוה עם עמידות לקרע ודקירה. ניתן להשתמש בהם ליישומי יריעות לאריזה, שקי Heavy Duty, סטרץ’ למשטחים, יריעות לחממות ועוד. הסדרה מכילה שני חומרים: FK1820 ו-FK1828 (MFI 1.5, צפיפות 0.918). ההבדל ביניהם הוא שאחד מגיע מתורכב עם תוספי Slip, אנטי-אוקסידנט, אנטי-בלוק ומשפר עיבוד ואילו השני לא מתוסף.

תמונה 2: השוואת תכונות של LLDPE ממשפחת Anteo של Borouge אל מול mLLDPE שונים.

משפחת החומרים השנייה היא מוצרי ™Anbiq. אלו הם פולימרים מסוג LLDPE בימודאליים. הם עולים על LLDPE אחרים בתכונות ההלחמה, הברק והעמידות בנגיפה. הם ניתנים לעיבוד בקלות (MFI 1.1, צפיפות 0.918) ושקיפות טובה קיימת גם היא בשילוב עם 5% LDPE. החומרים מתאימים ליישומי יריעות אריזה גמישות המיוצרות בניפוח: יריעות ללמינציה, אריזת נוזלים, יריעות שרינק, יריעות לחקלאות ולמזון, שקיות ועוד. עיבודם נעשה בטמפרטורות נמוכות יותר ממוצרים מקבילים ועל כן הם מביאים לחיסכון אנרגטי.

תומכים בקיימות

Borouge שמה דגש חזק על קיימות וכלכלה מעגלית. היא התחייבה ליעדים פנימיים המקדמים קיימות כבר ב-2016 ועד 2021 הצליחה להוריד את צריכת האנרגיה שלה ב-29% לטון ייצור, לצמצם את הפסולת הרעילה שלה ב-53% ולהוריד את פליטת גזי החממה ב-17%. מאמצי החברה מרוכזים בתכנון אריזות חכמות הניתנות למיחזור המבוססות על מונו-פולימר וכן בייצור חומרים מפסולת ממוחזרת.

בתחום זה נרכשו ע”י Borealis  שני מפעלי מיחזור: האחד בגרמניה בו יתבצע מיחזור של PP והשני באוסטריה למיחזור PE.

נאחל ל-SJD ול-Borouge הצלחה רבה ונקווה כי סנוניות נוספות תמשכנה להגיע לישראל.

למידע נוסף:

SJD, אילן אשכנזי, 054-464-7801, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin