הסוף למלגזות – MIR מרחיבה את העגלות האוטונומיות ומתאימה אותן למשקלי נשיאה גבוהים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

הייעול בזמן ובכוח אדם ברצפת הייצור מתחיל בתהליך שינוע נכון ומחושב ומי יחשב זאת טוב יותר ממערכת עגלות רובוטיות אוטונומיות שיתופיות של MIR

תמונה 1: עגלת MIR600 מתקרבת לעמדת פריקה/העמסה.

בכל מפעל תעשייתי ידועה החשיבות של שינוע תוך מפעלי יעיל ובטוח. את המשימה הזו מבצע לרוב מלגזן החמוש במלגזה בעלת פוטנציאל נזק לא מועט. חלק מתאונות העבודה אף מגיעות למצב מסכן חיים, הן את חיי המלגזן והן את חיי העובדים לצידו. חסרונות נוספים הן התחזוקה, הוצאות האנרגיה וכן חוסר נגישות במעברים צרים.

דרך מתוחכמת יותר לשינוע היא בעזרת AGV (Automatic Guided Vehicle) – רכבים מונחים אוטומטית. למרות השיכלול שהם מביאים איתם, בהשוואה לעבודת המלגזה, גם להם חסרונות משלהם. ראשית, תנועתם מצריכה הנחת מסילות לאורך רצפת הייצור ואפיון מסלול התנועה. אלו יקרות ומורכבות להתקנה. בנוסף, פעילותם אינה גמישה ואדפטיבית לשינויים בדרך.

בשנים האחרונות נכנסת אלינו טכנולוגיה חדשה ופורצת דרך העונה על צורך השינוע התוך מפעלי על ישי שילוב אוטומציה ורובוטיקה מתקדמים. חברת MIR הדנית היא אחת מהמובילות בתחום. היא מקדמת את מהפכת האוטומציה ומייצרת עגלות אוטונומיות שיתופיות הנעות על רצפת הייצור, משנעות עצמים, משטחים וחלקים לעמדות העבודה. העגלות בטוחות לשימוש לצד עובדי הייצור, אינן מצריכות התקנת מסלולים ייעודיים והגנות בטחון ויכולות לשנות את מסלולן בהתאם לכל מכשול בדרך. הן תורמות לייעול בכוח אדם, מפנות את העובדים למשימות חשובות יותר ומקצרות את זמני השינוע.

השקה חדשה – עגלה אוטונומית לנשיאת משקלים כבדים

לאחרונה השיקה MIR שתי עגלות אוטונומיות חדשות המרחיבות את סל הפתרונות שלה. האחת, MIR600 שיכולה לשאת עד 600 קילוגרם והשניה, MIR1350 שיכולה לשאת עד 1350 קילוגרם. זו מהווה חלופה ממשית לעבודת המלגזן כאשר העברת המשטח בין העמדות השונות נעשית בעזרת משטחי הרמה בנקודות הקצה, אליהן מוסרת העגלה את המשטח. עגלות אוטונומיות אלו מתווספות לעגלות נוספות שכבר קיימות בחברה המתאימות לנשיאת משקלים בטווח של 100-1000 ק"ג.

תמונה 2: עגלת MIR מעמיסה משטח לצורך שינוע.
תמרון בטוח ויעיל

העגלות מצוידות בטכנולוגיית סריקת לייזר וראייה של 360 מעלות סביב עצמן. מצלמות תלת מימד הממוקמות בחזית מאפשרות לראות עצמים בגובה של בין 30-2000 מ"מ מעל הרצפה. ב-MIR1350 קיימים חיישנים נוספים בצידי העגלה המאפשרים לה "לראות" משטחים או מכשולים אשר נמוכים מידי וקשים לאיתור. העגלות עומדות בתקני בטיחות מחמירים ISO3691-4.

עמידות לשימוש תעשייתי

MIR600 ו- MIR1350 נמצאות במקום הראשון בדירוג IP52 בשוק, קיימים בהם רכיבים משופרים ומוגנים כך שיוכלו לעמוד בפני חלקיקי אבק ונוזלים, ניתן להשתמש בהם בסביבות נוספות כמו למשל ליד שערים פתוחים שבהם יש חשיפה לטיפות מים ולכלוך.

פשוט וידידותי למשתמש

העגלות הרובוטיות נוחות וידידותיות למשתמש. הן מופעלות על ידי הממשק הרובוטי האינטואיטיבי באמצעות סמארטפון, טאבלט או מחשב. המיפוי של רצפת הייצור נעשה בקלות על ידי הורדת קבצי CAD של המתקן למכשיר או באמצעות שימוש בסריקת הלייזר. העגלות הרובוטיות מתאימות לעבודת צוות ויכולות לעבוד יחד בשיתוף פעולה ובמקביל, המספר משימות באותו האזור. בהתאם לצורך ניתן לשנות ולהתאים את המודולים המובילים של העגלה ולצייד אותה בווי גרירה, מסועים ואף זרוע רובוטית שתאפשר לקבל עמדת אוטומציה ניידת.

Stanley ישראל – חלוצים בשימוש בעגלות אוטונומיות

שימוש בעגלות אוטונומיות אלה כבר נעשה כיום במפעלי Stanley ישראל. שם משמשת העגלה לשינוע פנים מפעלי של קרטונים המכילים תוצרת גמורה, בחברה מספרים כי הטכנולוגיה הביאה לשיפור הבטיחות בסביבת העובדים ולהתייעלות וחיסכון ברצפת הייצור.

למידע נוסף:

SU PAD, רוני נער, 052-869-9939, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin