מגזין נובמבר דצמבר עלה לאוויר!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

מגזין חדש עלה לאוויר וניתן לצפיה בלחיצה כאן, מגזינים נוספים זמינים גם הם לצפיה בלחיצה כאן.

מגזין חדש עלה לאוויר וניתן לצפיה בקישור הבא, המגזין ניתן להורדה כקובץ בלחיצה כאן. מגזינים נוספים זמינים גם הם לצפיה בקישור המצורף.

אחד האתגרים הגדולים בלהוציא מגזין מודפס הוא הרגע שבו צריך לקבע את התוכן ו״להתחייב לו״ לחודשיים הקרובים, כאשר הוא (לפחות בדמיוני) יושב על שולחנכם. זה מצריך לעיתים לדחות כתבות מעניינות, שהרלוונטיות שלהן לא תלויה בזמן. להכניס ידיעה על אירוע אקטואלי, לוודא שמספר העמודים הוא כפולה של ארבע ושמשקל המגזין המודפס לא קופץ מדרגת מחיר במשלוח. רק בסוף, כשהתוכן נסגר, עבר עיצוב, עימוד והגהה ומוכן לדפוס ומשלוח, אני פנויה לכתוב בראש שקט את דבר העורכת. לכתוב ברכה לשנה החדשה, להעלות נושאים עם השלכות רחבות על התעשיה ולשזור כמה טיזרים לכתבות מרכזיות.

הפעם, במקום טיזרים לכתבות שנכנסו לגיליון, אני מביאה דווקא כמה ידיעות שהגיעו בדיוק ברגע אחרי האחרון ולא נכנסו לגיליון, אבל הן משמעויות לתעשיה שלנו וראויות לציון: חברת פולירם, אשר הוחזקה בעיקר ע״י החברה הציבורית רם-און וקרן פימי, הונפקה בעצמה בבורסה. ההנפקה נחטפה ע״י המשקיעים המוסדיים לפני שיצאה לציבור הרחב, שקנו כ-35% מהחברה לפי שווי של מיליארד ש״ח. אם רציתם להשקיע בה ולא יכולתם, אל דאגה, אתם כנראה מחזיקים בה כבר דרך קרנות הפנסיה שלכם. כמו כן, חברת ננו דיימנשן מנס ציונה, המייצרת מדפסות תלת מימד למעגלים אלקטרוניים, גייסה כ-100 מיליון דולר בנאסד״ק להמשך הפיתוח. פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר שלנו: plastictime.co.il.

מספר התערוכות והכנסים הוירטואליים ממשיך לגדול ואנחנו ממשיכים לסקר אותם עבורכם במגזין. חברת ARBURG הגרמנית ערכה כנס בתחום המדיקל, עם טכנולוגיות מתקדמות בתעשייה הרפואית. רלוונטי יותר מתמיד בימינו בעקבות הצורך המוגבר בציוד דיאגנוסטיקה. תערוכת תלת הממד השנתית Formnext, המתקיימת מאז 2015, נערכה הפעם בפורמט מקוון, ללא הדוכנים וההדגמות החיות (החסרות מאוד), אבל עם הרצאות ודגש על חיבוריות מתמשכת בין אנשים. SABIC ערכה וובינר על אפיון חומרים ליישומים ארוכי שנים בתחום תעשיית המים.

מדור חדש נפתח במגזין – מכתבים למערכת. מוזמנים לשתף ברעיונות, דעות, הצעות, על התעשיה בכלל ועל המגזין בפרט. חיים תדמור התכבד לפתוח את המדור. מחכה לשמוע מכם. עוד במגזין – מקרה בוחן על האתגר במציאת חומרים חלופיים. איך התעשייה השתקמה מפגיעה משמעותית באספקה של ניילון 6,6 בעקבות שריפה באחד ממתקני הייצור הבודדים של חומרי גלם עבורו. כתבה על טכנולוגיות חדשות בתחום החומרים התרמופלסטיים המרוכבים. זרקור לתעשייה – הפעם עם חברת פוליקרט, על עיצוב בתרמופורמינג לחלקים ענקיים. תוצאות תחרות האריזה השנתית – כוכב ישראל 2021. כרגיל לאריזות הפלסטיק היה בתחרות מקום של כבוד.

לסיום, באוקטובר נפרדנו מ-Seiuemon Inaba, המייסד הכריזמטי של  FANUC – שהלך לעולמו בגיל של 95 בנסיבות טבעיות. אינאבה נחשב מבין אבות בקרת ה-CNC. הוא פרש לגמרי ב-2013 והיה פעיל גם בגיל מבוגר. אינאבה ללא ספק השאיר את החותמת שלו על העולם.

קריאה מהנה,

נעה אלבוחר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin