דק וקיים – Dow מציגה חומר גלם לתעשיית הסטרץ' מפסולת נייר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

היריעות נותנות מענה לדרישות הגוברות לפלסטיק ידידותי לסביבה. הן בעלות טביעת רגל פחמנית נמוכה ומבוססות על חומר גלם שנוצר מפסולת של תעשיית הנייר

תמונה 1: יריעות סטרץ' ממקור מתחדש מבוססות על ELITE™ 5230GC R של Dow שמיוצר מפסולת בתעשיית הנייר.

חברת Dow, ביחד עם יצרנית יריעות הסטרץ' השוודית Doxa Plast, הודיעו על השקה מסחרית של משפחה של יריעות סטרץ' ממקור ביולוגי. פתרון זה מיועד להתמודד עם הדרישה הגוברת והולכת לפתרונות ברי קיימא המשתמשים במקורות מתחדשים כדי להקטין את טביעת הרגל הפחמנית.

ELITE ממקור מתחדש

יריעת הסטרץ' Reborn, משפחת המוצרים החדשה של Doxa Plast, מורכבת מ- ELITE™ 5230GC R של Dow. מדובר בפוליאתילן ליניארי בצפיפות נמוכה המיוצר משמן המהווה תוצר לוואי של תעשיית הנייר בפינדלנד. בשונה ממקורות מתחדשים אלטרנטיביים, מקור זה של עצים לתעשיית הנייר אינו מתחרה על משאבים השייכים לשרשראות המזון של האדם ואינו דורש שטחים נרחבים לייצורו.

היריעות עצמן מיוצרות במפעלי Doxa בשבדיה, כך ששרשרת האספקה הקצרה תורמת גם היא להפחתת הזיהום. טביעת הרגל הפחמנית של החומר, בהשוואה לפוליאתילן ממקור פוסילי נמוכה ומאושרת על ידי ISCC (International Sustainability & Carbon Certification).

Dow מתקדמת לכלכלה מעגלית

"המאמץ המשותף הוא הדוגמה האחרונה לשאיפה של Dow לעבור לכלכלת פלסטיק מעגלית. זאת, על ידי הטמעת חומרים ממוחזרים וחומרים ממקורות מתחדשים אל תוך תהליכי הייצור" אומרת קרולינה גרגוריו (Carolina Gregorio), מנהלת שיווק בחטיבת האריזות והפלסטיק המיוחד ב-DOW ומוסיפה: "אנחנו מחפשים באופן עקבי אחר מקורות אלטרנטיביים שמטרתם להפחית את צריכתם של המקורות הפוסיליים הנדרשים עבור הייצור. אנחנו גאים לראות כיצד פתרונות אלה עוזרים ליצרנים ולחברות להשיג את מטרותיהם בנוגע לאריזות התומכות בקיימות".

ואם לרגע חשבתם שיהיה צורך לעלות בעובי היריעה מכיוון שמקור חומר הרגל אינו סטנדרטי, תנו לנו להעמיד אתכם על טעותכם… יריעות הסטרץ' ממקור מתחדש מאפשרות ירידה בעובי המוצר מבלי להתפשר על איכותו. הודות לטכנולוגיה המוגנת בפטנט Doxa Plast ניתן לייצר יריעות דקיקות בעובי של ארבעה מיקרון, השומרות על איכות גבוהה, משפרות את יציבות המשטח ותורמות להפחתת משקל חומרי האריזה הנדרשים.

חזון למוצרים שאינם ממקור פוסילי

"החזון שלנו לשנת 2020 הוא להציע ללקוחותינו את האפשרות לבחור בגרסאות נטולות פחמן ממקור פוסילי לכל המוצרים שלנו. החומרים ממקור מתחדש של Dow מאפשרים לנו זאת על ידי ייצר יריעות סטרץ' ממקור מתחדש" אומרת סנדרה-סטינה וסטרלונד (Sandra-Stina Vesterlund) מנהלת כללית ב-Doxa Plast. "משפחת מוצרי Reborn החדשה משמשת פתרון בר-קיימא, מקטינה את כמויות הפלסטיק שבשימוש ומנצלת פסולת מתעשיית הנייר, מבלי להתפשר על הביצוע. אנחנו לא מתפשרים על איכות אלא מותחים את האפשרויות" היא מסכמת.

למידע נוסף:

גולן סמנה, 054-778-0032, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin