שתזכו לחיים ארוכים – TOYO

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

חברת MINIPLAST, המתמחה בתחום המדיקל, עובדת כבר 20 שנה עם מכונות הזרקה של המותג היפני מן המובילים בעולם TOYO. לפני כשנתיים קלטו את הדור החדש Si 6S. "אין תקלות, הן פשוט עובדות עם דיוק גבוה והוצאת אנרגיה מינימאלית"

מארק ברצלבסקי, המנהל הטכני של חברת MINIPLAST לצד מכונת הזרקה מבית TOYO של החברה.

חברת MINIPLAST הוקמה ב-1976 ומייצרת מוצרי פלסטיק מתכלים למוסדות הבריאות והמחקר המוכרים בישראל. במוצרים אלו, בעלי נגיעה לתחום הרפואי, יש חשיבות גדולה לדיוק המידות. על כן עובדים על טולרנסים נמוכים במיוחד. חלק מהייצור חייב להתבצע בחדרים נקיים תוך שילוב תהליכי אריזה אוטומטית ללא מגע יד אדם.

צניחה של פי חמש בהוצאות האנרגיה

את הייצור ב-MINIPLAST מלוות באדיקות מכונות ההזרקה מתוצרת TOYO היפנית כבר 21 שנים. מארק ברצלבסקי, המנהל הטכני של החברה מספר: "תמיד ידענו שהמכונות מדויקות, מהירות וחסכניות באנרגיה, אבל את האינדיקציה המדידה הטובה ביותר קיבלנו לפני 13 שנים. אז, ביצענו החלפה של מכונה הידראולית 150 טון למכונה חשמלית 180 טון של TOYO. הוצאות האנרגיה צנחו מיידית פי חמש והצלחנו גם לרדת בזמן המחזור. מאז המכונה עובדת כמו שעון, ללא תקלות. החזר ההשקעה עמד על שנה אחת בלבד".

כאן לא יוצאים לפנסיה

נראה ש- MINIPLAST באמת מוציאה את המיטב ואת המיץ למכונות ההזרקה. "המכונה הישנה ביותר שלנו עבדה רצוף במשך 20 שנים. משנת 1999 עד 2003 היא עבדה עם זמן מחזור של 3 שניות ולאחר מכן המשיכה לעבוד עם תבנית אחרת בזמן מחזור של 5 שניות. לפני כשנתיים נפרדנו ממנה. היא נמכרה כמכונה יד שניה ועדיין לא יצאה לפנסיה. לאורך כל השנים האלו ניתן למנות את מספר התקלות בה על יד אחת", מבטיח מארק.

שינויים במכונה ללא צורך בטכנאי

אם מנסים לזקק את היתרון העיקרי של המכונות, נראה שלפחות עבור מארק התשובה ברורה. "ההבדל הגדול בעיניי בין TOYO למותגים אחרים הוא הגמישות האינסופית לשינויים שהחברה מאפשרת לך. המכונה מגיעה עם ספר שרטוטים שמאפשר לנו לבצע התאמות באופן עצמאי לחלוטין. במידה וצריך, אנחנו גם מקבלים תמיכה מ-MULTIPACK או אפילו מיפן. ככה לא צריך לקרוא לטכנאי ולהיגרר להוצאות מיותרות". כדוגמא לשינויים מזכיר מארק את השילוב שעשו עם תוכנה לניהול רצפת ייצור. "זה לא הליך שנהוג בחברות אחרות אבל ב-TOYO הוא מתבצע בקלות".

השיפורים בדור החדש Si 6S

לפני כשנתיים, התחדשה MINIPLAST במכונה מהדור החדש, Si 6S. "העיצוב החדש חסכוני במקום. התוכנה והבורג הכדורי עברו שדרוג, אך היתרון הגדול עבורנו הוא הגדלת המרחק בין הקולונות, שמאפשר לנו לעבוד עם תבנית גדולה יותר ולהוסיף מובלעות. גם המסך אלגנטי יותר, הבקרה אינטואיטיבית והגישה לתבנית נוחה יותר".

פתרון כולל למערך הייצור

"אנחנו מקבלים מהנציגות בישראל תמיכה טכנית מצוינת ומהירה ונעזרים בהם גם לתחומים אחרים". כדוגמה לכך מזכיר מארק גם ציוד היקפי שתומך במערך ההזרקה וגם מערכת להובלת חומרי גלם, מבית DEGA האיטלקית, שעובדת ללא תקלות במפעל כבר למעלה מ-10 שנים ומפגינה לדברי מארק יחס עלות תועלת משתלם במיוחד.

יחס אישי

בשנים האחרונות, ובעיקר בחודשים האחרונים, הקשר האנושי והאישי הולך ומתמעט במקומו אנחנו מופנים לאמצעים דיגיטליים לפתרון בעיות. בעניין זה מציין מארק יתרון ביחס האישי שמספקת MULTIPACK. "לאורך השנים נוצר קשר הדוק וחברי עם צוות MULTIPACK. אני מעריך זאת תמיד אך על אחת כמה וכמה בתקופה האחרונה", הוא מסכם.

מארק ברצלבסקי, המנהל הטכני של חברת MINIPLAST לצד מכונת הזרקה מבית TOYO של החברה.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin