אינפימר משנה כיוון ומתמזגת עם חברת קנאביס מארה”ב – המניה מזנקת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

אינפימר המתמחה בייצור חומרים לתעשיית הפלסטיק מפסולת ביתית ממוחזרת עוברת לתחום חדש על ידי רכישה של חברת סטדי סטייט האמריקאית. העסקה תאפשר לחברה להזרים כסף להמשך השקעה ופיתוח תחום המיחזור

יש הרבה מקום להתפתחות בתעשיית המיחזור המקומית שלנו. אחד הכיוונים המעניינים שפותח בשנים האחרונות הוא מיחזור של פסולת ביתית מעורבת, המכילה אריזות וחומרים אורגניים. בתהליך ייחודי ניתן לעבד פסולת זו ולהכניסה לתערובות פלסטיק. התכונות המתקבלות מעניינות והחומר מצמצם את השימוש במשאבים פוסיליים ומספק פתרון לפסולת צרכנית שבלעדיו – מיועדת להטמנה.

בישראל יש כמה חברות שעסקו בפיתוחים אלו וחלקן נחלו הצלחה עולמית. אינפימר היא אחת מאותן חברות אולם היא חוותה קשיים ואף הכריזה בסוף 2018 על צמצום ניכר בפעילות והורדת שכר בעלי התפקידים לאור העדר הכנסות ותזרים מזומנים שלילי.

לאור המצב, הודיעה החברה בימים האחרונים על שינוי כיוון משמעותי. ב-7.7.20 נחתם מסמך עקרונות לרכישה של חברת סטדי סטייט (Steady State) האמריקאית בתמורה ל-74% ממניותיה. לאחר ההודעה זינקה מניית אינפימר בבורסה בכ-720%.

Steady State הנה חברת אחזקות בעלת פעילויות מגוונות המתמקדת בגילוי, פיתוח שיווק, והפצה של רכיבי חדשניים לשימוש במוצרי טיפוח עצמי, תוספי תזונה ותרופות. זאת האחרונה חתמה על הסכם לרכישת חברת Beetlebung Pharma הישראלית מקצרין שמיסדה ד”ר זלצמן. חברה זו תשמש כזרוע הפיתוח והמחקר של החברה. Steady State גייסה עד היום 29 מיליון דולר באקוויטי וחוב. היא מפעילה מתקן קנבינואידים ייחודי באלבקרקי, ניו מקסיקו, המהווה את אתר הייצור העולמי הגדול ביותר של קנאבינול טהור (CBN).

ומה לגבי הפעילות בתחום המיחזור? “עסקה זו נועדה לגייס כסף להמשך הפעילות של אינפימר”, אומר יובל תמיר, מייסד החברה ובעל מניות עיקרי בה לפני המיזוג. “אנחנו מאמינים בפעילות ובטכנולוגיה ולאחר העסקה נמשיך את הפעילות בתחום המיחזור בארץ ובעולם”.

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin