TAMPOPRINT מציבה רף חדש לגלופות דפוס טמפון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

החברה פיתחה שיטה חדשה להדפסה על גבי מוצרים, חסכונית באנרגיה ומאפשרת קבלת תמונה באיכות מעולה עם גוונים ורמות בהירות שונות תוך שימוש בגלופה אחת. השיטה מתבססת על ציפוי חדשני שעובר חריטה בלייזר. החברה מציעה גם שירות של גלופות מוכנות להדפסה

תמונה 1: גלופה מוכנה להדפסה של חברת TAMPOPRINT.

חברת TAMPOPRINT, פיתחה שיטת חדשה להדפסות טמפון המעלה את איכות ההדפסה שלב אחד קדימה. השיטה החדשה לא רק שמשפרת את האיכות אלא מאפשרת גם גמישות ייצורית גבוהה. זאת על ידי ציוד לייצור הגלופות שאותו מציעה החברה גם כן למכירה (תמונה 2). הציוד החדש משתלם במקרה בו יש שימוש נרחב בגלופות. במקרים אחרים בהם השימוש פחות תדיר ניתן לרכוש את הגלופות החדשות ישירות מהחברה כשירות ללקוחותיה.

למעלה מ-60 שנים של ניסיון בתחום עמדו לצידה של TAMPOPRINT בבואה לפתח את הטכנולוגיה החדשה. INTAGLIO  – שיטת הדפוס החדשה מאפשרת יצירה של מדרג גוונים ובהירויות באיכות גבוהה שקשה מאוד להשיג בשיטות הקונבנציונליות. ייצור הגלופות הדיר ומדויק,ברזולוציה גבוהה ותוצאות ההדפסה נשמרות לאורך זמן ללא תלות במקצועיות המפעיל.קבצי הפקת הדפוס נשמרים כתבנית בתוכנת הציוד לייצור הגלופות, זאת לצורך שיחזור גלופות מהיר במקרה הצורך.

תמונה 2: מערכת גלופת INTAGLIO ו-CLICHÉ KASER Xi.
איך עובדות הגלופות החדשות?

הגלופה החדשה מורכבת מלוח פלדה דק ועליו שכבת דבק, חומר נשא (carrier material) וציפוי חיצוני אשר פותח בחברה במיוחד ליישום זה (תמונה 3).

תמונה 3: מבנה גלופת INTAGLIO המספק הדמיה ישירה באמצעות CLICHÉ LASER Xi.

מערכת הובלה שטוחה מניעה את הגלופה תחת ראש הלייזר (CLICHÉ LASER Xi) הנע. הקרינה מסירה אזורים נבחרים משכבת הציפוי על ידי צריבה כימית ליצירת הדמייה מדויקת, יציבה ועמידה לאורך זמן. בנוסף, מערכת החזקה חכמה מאבטחת את הגלופה ומבטיחה שלא תתרחש הנחה לא מדויקת של חומר הגלופה המגנטי במהלך החשיפה לקרינה (תמונה 4). מערכת זו מייתרת את הצורך בביצוע התאמות במכונה בשלב מאוחר יותר וכך חוסכת זמן, במיוחד בהדפסה מרובת צבעים. לאחר רכישת המערכת יש להמשיך ולרכוש את חומר הציפוי מהחברה.

תמונה 4: מערכת אחיזה מגנטית של הגלופה בזמן ייצורה. מונעת לחלוטין את תזוזת הגלופה.
יצירת גרדיאנט בהירויות וצבע

עד כה, לא ניתן היה לייצר רמות שונות של בהירות וצבע בטכנולוגיית דפוס הטמפון, אלא רק לדמות אותם על ידי שימוש במספר מסכי הדפסה. לעומת זאת, בשיטה החדשה הלייזר מייצר את אפקט השכבות על ידי בניית מיקרו-מבנים תלת מימדיים בעוביים שונים בתוך שכבת הציפוי. בשונה משיטות אחרות, החריטה בלייזר שומרת על שכבה דקה של הציפוי כיחידה אחת כדי לשפר את עמידותה (תמונה 5).

תמונה 5: חריטה בשיטות קונבנציונליות (למעלה) בהן שכבת הציפוי מוסרת לחלוטין באזורי חריטה מסוימים לעומת החריטה בשיטת INTAGLIO של TAMPOPRINT (למטה) השומרת על שכבה דקה של הציפוי שלם.

בנוסף, ניתן לייצר גם מוטיבים מודפסים בארבעה צבעים וליצור קווי ריקמה, אלמנטים מוקרנים עם קווי מתאר, אלמנטים בודדים עם עומק או לשלב חריטות ברוחבים שונים.

יצירה מהירה של גלופות

בשיטות קונבנציונאליות נדרשו עד כה לפחות שמונה שלבים ליצירת גלופות. ריבוי שלבים, הכוללים עבודת יד מרובה, גורמים לתנודות בתהליך, באיכות ובהדירות. החריטה הישירה על הגלופה מפחיתה משמעותית את כמות העבודה הידנית הנדרשת ומקטינה את שלבי העבודה לארבעה בלבד (תמונה 6). “הפחתת עבודת הכפיים משפרת באופן אוטומטי את אמינות התהליך והדירות התוצאות”, מסביר סטפן ברגר, ראש פיתוח ב-TAMPOPRINT”.

תמונה 6: שלבי העבודה ביצירת גלופות בשיטות קונבנציונליות לעומת INTAGLIO.
התאמה גבוהה לתחום העיצוב

“לחברות בתחום עיצוב המוצרים (כגון מוצרי תינוקות, קוסמטיקה או מכוניות) שבו עובדים בתפוקות גבוהות, כדאי לשקול רכישה של המערכת החדשה. מוצרים כמו מוצצים או בקבוקים, מעוטרים במאמץ רב והעיצובים מתחלפים לעיתים קרובות. בנוסף, בכל יום מודפסים מוצרים רבים ונדרשות לכך גלופות רבות (יותר משלוש גלופות ביום)”, מסביר דיטמר שולץ, מנהל מכירות מכונות דפוס ולייזר בחברה. “השיטה החדשה תאפשר לייצר במהירות וללא תלות בלוגיסטיקה וכמו כן לייצר אבות טיפוס ליישומים שפיתחו בעצמם”, הוא מוסיף.

גלופות מוכנות להדפסה

למרות ההתפתחויות החדשות בחברה, ב-TAMPOPRINT מתמקדים יותר בהקמת תהליכים שלמים ואופטימיזציה של תוצאות ופחות במכירת ציוד טכני. החברה מציעה, כשירות לחברות קטנות שלא כלכלי להן לרכוש לייזר, רכישה של גלופות מוכנות להדפסה (תמונה 1). קובץ ההדמיה ישלח על ידי הלקוח בצורה דיגיטלית (שישמר בתוכנת הלייזר) והחברה תבצע את ההדפסה בבית. בכל עת ניתן יהיה לייצר את הגלופה מחדש בצורה מדויקת באמצעות הקובץ.

נתונים נוספים על הטכנולוגיה החדשה ליצירת גלופות לדפוס טמפון
  • גודל גלופה מירבי: 650 X 550 מ”מ
  • רזולוציה גבוהה: 5080 dpi עם 150 קווים/ס”מ
  • אפשרות לקבלת בהירויות צבע שונות באותה הגלופה
  • ציפוי INTAGLIO ייחודי המגיב עם קרן הלייזר
  • לעבודות מרובות: אפשרות לרכישת ציוד ליצירת הגלופות
  • לעבודות בתדירות נמוכה: אפשרות לרכישת הגלופות מהחברה

(דוגמה לגלופה המיוצרת בטכנולוגיה החדשה בתמונה 1).

למידע נוסף:

רונה, שי ברקאי, 052-555-2914, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin