110 טון יריעות מגן לייצור 1.2 מיליון סרבלים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

עקב הדרישה הגבוהה לביגוד מגן לצוותי הרפואה, חברת Reifenhäuser מסבה קו מעבדתי נוסף לייצור של יריעות איכותיות המהוות בסיס לסרבלים. תרומה זו מצטרפת לייצור יומי של מיליון מסיכות פנים שכבר מתבצע

תמונה 1: קו מעבדתי של Reifenhäuser עם טכנולוגיית מתיחה לייצור יריעות נקבוביות נושמות לחלוקי מגן

משבר הקורונה שם את יכולת הייצור העולמית של מוצרי היגיינה במבחן רציני. בחודש מרץ לבדו, חברת Reifenhäuser ייצרה במרכז הטכנולוגי שלה, את חומר הגלם הנדרש (metblown) לייצור יומי של כמיליון מסיכות פנים. כעת, החברה הסבה קו ניפוח מעבדתי נוסף לייצור תעשייתי נוסף, מסביב לשעון. האצווה הראשונה כללה 110 טון של יריעת מגן המיועדת לייצור של סרבלים רפואיים עבור שימוש בבתי חולים. בתקופה זו קיימת דרישה מוגברת לביגוד מגן המכסה את כל הגוף בעת טיפול בחולי קורונה בעלי פוטנציאל הדבקה, וכמות החומר שיוצרה מספיקה לכ-1.2 מיליון סרבלים.

Reifenhäuser, יצרנית קווי האקסטרוזיה מהגדולות בעולם לתעשיית הפלסטיק, משתמשת בדרך כלל במרכז הטכנולוגי שלה לשירות לקוחותיו, ולפיתוח של יישומים חדשים. כעת הוסבו חלק מהקווים המעבדתיים לסיוע במאבק העולמי במגפת ה-COVID 19. היריעות שיוצרו מספקות הגנה כנגד גורמים מזהמים ובאותה עת מאפשרות אוורור החיוני לעובדים הנדרשים ללבוש את הסרבלים למשך זמן ארוך. יכולת הנשימה של החומר מושגת מהמבנה הנקבובי שלו, המתקבל מתוספת מיוחדת של קלציום קרבונט ומתהליך מתיחה מיוחד (EVO Ultra Stretch של Reifenhäuser).

היינו קלאוסן-מרקפקה (Heino Claussen-Markefka), מנכ"ל Reifenhäuser מסביר: "הכוונה שלנו בפרוייקט זה הוא לתרום ליכולת הייצור העולמית שעומדת בפני שחיקה. זאת על ידי ייצור של כמות מספקת של ביגוד מגן איכותי בעת המשבר הבריאותי. אנחנו שמחים להעמיד את הקווים המעבדתיים שלנו לצורך ייצור זה".

מלבד יריעות הגנה קו מעבדתי זה יכול גם להפיק יריעות היגייניות המשמשות לייצור של חיתולים. ניתן להשתמש בטכנולוגיית המתיחה, ,Ultra Stretch, גם באפליקציות מתקדמות אחרות כגון PE ממוחזר המהווה תחליף ל-PET. יחידת הייצור הזו יכולה, אפוא, להיות בשימוש גמיש בתגובה למגוון רחב של דרישות שוק לא רק בתקופות של משבר או של חירום.

למידע נוסף:

פינטו טכנולוגיות בע"מ, שחר פינטו, 054-447-3064, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin