ממנן נפחי חדש בעל דיוק גבוה של חברת MOVACOLOR

לסדרת המזינים MDS (Movacolor Dosing Solutions) של החברה מצטרף ממנן חדש במחיר משתלם

תמונה 1: הממנן נפחי החדש מסדרת MDS של MOVACOLOR.

באבולוציית מערכות המינון חל מעבר ממינון נפחי למינון משקלי, המספק תוצאה מדויקת יותר ואיכות מוצר יציבה וגבוהה תוך כדי בקרה רציפה של התהליך. עם זאת, חברת MOVACOLOR יצאה לאחרונה דווקא עם דגם חדש של ממנן נפחי לסדרת MDS שלה.

לכאורה, זו נראית כבחירה מוזרה. החברה, אשר ייצרה את הממנן הנפחי הראשון שלה עוד ב-1997, בחרה עם השנים להתמקד במינון משקלי, בשל יתרונותיו. אז למה בעצם לחזור לאחור? ובכן, למינון נפחי יש פלח שוק הרואה את היתרונות בו, בייחוד יצרנים קטנים המחפשים פתרונות משתלמים כלכלית.

ממנן בעלויות רכישה ותחזוקה משתלמות במיוחד

הממנן מיועד לפלח שוק של מפעלים המחפשים פתרון מינון יעיל במחיר נח עם כל יכולות התממשקות למערכות ERP וכו' יחד עם פשטות תפעולית מותאמת גם לעובדים בעלי מיומנות בסיסית. מכיוון שמכשירים אלה פשוטים ויעילים יותר לתפעול, יש חיסכון גם בעלויות התחזוקה. מינון משקלי, לעומת זאת, מורכב יותר בתכנון ובהשמה. טיפול בו דורש יותר ידע מקצועי והוא עדין יותר. אם בעבר המינון הנפחי גרר ויתורים על איכות העבודה, הממנן החדש שמציעה MOVACOLOR לא מתפשר על הדיוק.

אינטגרציה בסטנדרטים תעשייה 4.0 למגוון תהליכים

המערכת החדשה מצוידת במנוע צעדים (Stepper Motor), מיכל הזנה מפלדת אל חלד בנפח 6 או 12 ליטר וצוואר קשיח. הממנן מגיע בטווח סל"ד של בין 0.1 ל-200, במרווחים של 0.1 סל"ד, עם מינון של עד 72 ק"ג לשעה.

מינון תוך כדי תהליך (Inline dosing) דרך צוואר המכשיר מאפשר השגה של אחידות גבוהה תוך כדי העבודה. הוא מתאים למגוון רחב של חומרים, מאבקה ומיקרוגרגירים ועד גרגירים, עד לטמפרטורה של 70 מעלות צלזיוס. הוא מתאים לתהליכי הזרקה, אקסטרוזיה, ניפוח ותרכוב.

כמובן שכל האופציות המוכרות ממערכות MOVACOLOR כגון שואב, סוגי ברגים, מנועים וכו' קיימים. 

הממנן מצויד במסך מגע בגודל 4.3 אינץ' המאפשר בקרה יעילה על עד שני מכלי הזנה במקביל (לדוגמא צבע ותוסף או צבע וגרוס). התפעול קל, ידידותי ואינטואיטיבי, עם אפשרות של שמירת עד 100 מתכונים. קישוריות מתאפשרת באמצעות פרוטוקולים של OPC-UA וProfinet בסטנדרטים של תעשייה 4.0. הדבר מאפשר אינטגרציה עם מערכות הבקרה של האקסטרודר או מכונת ההזרקה, כולל הפעלה על טיימר. 

ניקוי מהיר להפחתת זמן השבתת המכונה

הממנן קל ביותר לתחזוקה ותפעול. ניתן לפרקו בצורה מהירה (כ-60 שניות) לצרכי ניקוי לפני החלפת חומר הגלם. הדבר מתאפשר באמצעות מגוף פריקה ייחודי וחילוץ פשוט של המנוע, מיכל ההזנה ובורג המינון uמבטיח זמני השבתה מינימליים. העיצוב המודולרי של הממנן מאפשר להתאים אותו לתהליכי ייצור ספציפיים, תוך התאמת סוג הבורג, המנוע ומכל ההזנה.

למידע נוסף:
פלורמא, דרור מעוז 0544-744074 [email protected]