שימוש בבורג BARR VBET משפר משמעותית את תהליך ההזרקה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

חברת Milacron הצליחה לפתור בעיות ייצור קשות של חברת HARBEC האמריקאית על ידי שימוש בבורג BARR VBET  בייצור השוטף. כמות הפחתים צומצמה ב-18% והושג גם חיסכון כספי משמעותי. 27 מכונות של החברה שודרגו עם הברגים החדשים

תמונה 1: החיסכון של חברת HARBEC כתוצאה משימוש בבורג BARR VBET של Milacron.

חברת HARBEC האמריקאית, המתמחה בציוד רפואי ולתחומי התעופה, הייתה בבעיה קשה. קצב ייצור הפחתים שלהם עלה משמעותית, חלון הייצור של חלקי TPU הנדסי היה צר מאוד והמוצר היה רחוק מלהיות מושלם – שריפות, חללים, בעבוע של החומר. המכונות, 27 במספר, אף עצרו לפעמים עקב עומס גבוה על הבורג וזמן המחזור התארך משמעותית. כל התופעות הללו לא עלו בקנה אחד עם חזון הקיימות שהחברה הציבה לעצמה, צמצום פחתים והקטנת טביעת הרגל הפחמנית.

חברת Milacron מתגייסת לעזרה

בהזרקה יש מקום לטעויות ייצור יקרות המזיקות לתפקוד המוצר או לבטיחותו. מלחמה בטעויות אלו היא קשה, בעיקר בתהליכי ייצור אשר צריכים להיות מהירים ואיכותיים ביותר, כמו בתעשיות ש-HARBEC מייצרת עבורן.

מה עשתה HARBEC? פנתה לחברת Milacron יצרנית הברגים הידועה בבקשה לעזור לשפר את בעיות הייצור וכמות הפחתים. לאחר סיעור מוחות של אנשי שירות ותמיכה בחברת Milacron, תוך גיוס של למעלה מ-64 שנות ניסיון בתחום, הוצע ל-HARBEC הבורג החדש BARR VBET כפתרון המתאים. לחברה לא היה ניסיון קודם עם הטכנולוגיה ועל כן היססו תחילה, אך לבסוף אימצו את הפתרון.

BARR VBET – תכנון פורץ דרך

הבורג החדשני VBET (Variable-Barrier Energy Transfer) הוא בעל אזור ערבוב מוצק/היתך ארוך יותר המייצר היתך אחיד. ב-Milacron ביצעו התאמה לבעיה של HARBEC ועיצבו אותו כך שיווצר היתך הומוגני בעומסי הזרקה וגזירה נמוכים תוך שימוש בצריכת אנרגיה מועטה. בכך, שאפו ב-Milacron לפתור את בעיית העצירה של המכונה עקב עומסים גבוהים שהייתה נפוצה בחברה. שיפור זה יאפשר הזרקה של מוצר הומוגני, ללא חללים ובועות. “הכל תלוי בתכנון הבורג. תכנון נכון הוא המפתח לאופטימיזציה של תהליך הזרקה מאתגר. ה-VBET שלנו הוא בורג בעל תכנון מוכח לפתרון בעיות מסוג זה”, אמרו בחברת Milacron.

התוצאה

ההצלחה לא איחרה לבוא והתוצאות היו חיוביות. שילוב הבורג החדש במכונות ההזרקה הוריד בצורה משמעותית את כוחות הגזירה והעומסים והקטין משמעותית את הפחתים בתהליך. HARBEC הרחיבה את הניסיון ורכשה את הבורג למכונות נוספות ברצפת הייצור. החיסכון המוערך לחברה כתוצאה משימוש בבורג VBET הינו כ-110 אלף דולר בשנה. כמות הפחתים צומצמה ב-18% ונרשם חיסכון בצריכת חומר גלם, אנרגיה ועבודת כוח אדם. “העבודה ש-Milacron ואנשיה עשו היא מצויינת”, אומר מנהל ההנדסה ב-HARBEC, “ידע הוא כוח, ושיתוף הפעולה שנעשה בין החברות הוא דוגמה לשילוב מדע ההזרקה עם ניסיון של שנים לפתרון שהביא לנו חיסכון משמעותי. יש צורך במומחיות כזו בתעשייה. תודה לך Milacron!”.

למידע נוסף:

אז-אור, פבלו ינובסקי, 054-452-1366, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin