שיפור היעילות בהכנת התבנית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

חברת INCOE משיקה מערכת חצי החם בתבנית הקלה להתקנה וכוללת ראנרים חמים ופיות הזרקה. המערכת מביאה לתוצאת טובה, חוסכת זמן ייצור ומקלה בתחזוקה

תמונה 1: SealFitTM – חצאים חמים להגברת היעילות בהכנת התבנית. מאפשרים תפעול אמין וידידותי למשתמש.

חברת INCOE (Inection Control Engineering) האמריקאית שנוסדה בשנת 1958, והיתה החלוצה בפיתוח דיזות ומערכות זרימה חמות, השיקה בתערוכת ה-K האחרונה את מערכת החצי החם החדשה, SealFitTM. המוצר החדש כולל מערכת מותקנת, בדוקה ומחווטת מראש של ראנרים חמים עם פיות הזרקה (תמונה 1). פיות אלו מוברגות היטב אל תוך המניפולד תוך יצירת חיבור ללא דליפות. כל מרכיבי החצי החם, הראנרים והדיזות, נבדקים בקפדנות טרם יציאתם מהמפעל וכך מובטח מוצר תקין ואמין המאפשר לחסוך זמן ומאמץ ליצרן התבניות ולמשתמש.

יתרונות המערכת

הדרישה לאספקת מודולים מוכנים מראש עלתה מתחום התבניות מרובות המובלעות שאימץ בהצלחה את פתרון ה-SealFitTM. יתרונות המערכת כוללים: הפחתת הזמן והמאמץ הנדרש לתכנון הפרוייקט, לניהולו, לייצור ולהרכבה, התחלת ייצור פשוטה יותר וייצור אמין והדיר. תרומה גדולה להדירות מתאפשרת הודות לפיות ההזרקה המוברגות מראש במערכת. כך נמנעות דליפות מכיוון שתעלות הזרימה של המניפולד מיושרות ומתואמות בצורה מיטבית לפיות ההזרקה, ללא תלות בסוג החומר או בתהליך.
הודות להברגה זו אין צורך בראשי הזרקה המותקנים בתוך כיסים מיוחדים בעלי טולרנסים צרים על לוח התבנית. גם המאמץ שלרוב מושקע באבטחת חיבור נטול דליפות של הפיות אל התבנית מתייתר במקרה זה.
יתרון משמעותי נוסף הוא חיסכון בצריכת האנרגיה. מכיוון שהמערכת מיתרת את הצורך בשימוש בחרירי הזרקה נפרדים, אין מגע בין הפיות והתבנית. כך חום לא עובר אל תוך לוח התבנית וכן התבנית אינה עומדת תחת עומסים מכאניים מיותרים. עובדה זו מובילה לחיסכון של כ-20% בצריכת האנרגיה והסכנה בדפורמציה של לוח התבנית יורדת אפילו כאשר עובדים בטמפרטורות גבוהות. כתוצאה מכך מצטמצמת גם השחיקה של אלמנטים נוספים בתבנית כדוגמת הפינים המנחים.

תחזוקה נוחה

הגישה של אספקת מערכות מורכבות מראש ומוכנות להתקנה מבטיחה אחזקה ושירות ידידותיים למשתמש. כל קווי האספקה והחיבורים מותקנים, במידת האפשר, לתוך הראנר החם כך שכל המערכת יכולה להתנתק מהתבנית בצעד אחד. אין צורך יותר במאמץ הכביר שהיה נדרש כדי להתקין ולפרק את קווי האספקה מהתבנית (תמונה 2).
במקרה של מערכות שסתום פניאומטי, ניתן לקדוח את קווי אספקת האוויר אל תוך לוח התבנית.
לצורך התחזוקה מערכת הראנר החם מופרדת מהקווים על ידי הרמתה. כאשר מערכת ראנרים חמים משולבת נמצאת בשימוש, מרבית התחזוקה יכולה להתבצע על המכונה עצמה.

תמונה 2: “פרק ותחזק” – קווי האספקה ניתנים לניתוק קל מהחצי החם של התבנית ומאפשרים פירוק ותחזוקה נוחה על המכונה.

למידע נוסף: א.א. נייגר, 04-629-1860/1, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin