על כל צורה שלא תבוא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

אביזרי קצה לזרוע רובוטית (EOAT) של חברת Gimatic, עם מערכת מתלים ובלימה ייחודית, המאפשרים טיפול נוח בחלקים קמורים או קעורים ומתאימים עצמם לאחיזה של מגוון גיאומטריות שונות של חלקים

תמונה 1: תפסני וואקום מבית Gimatic הניתנים להתאמה למגוון גיאומטריות שונות של חלקים.

אביזרים משלימים בקצה הזרוע הרובוטית יכולים לסייע במגוון פעולות: חליצת החלקים המוזרקים מתוך המובלעות, הרמתם, איסופם ועירומם. לצורך ביצוע פעולות אלו, נדרש פעמים רבות להתאים את גובהם של התפסנים בהתאם לצורה הגיאומטרית של החלק אותו הם אמורים לאחוז. מתלים (suspension) סטנדרטיים נפוצים לשימוש והם מאפשרים לתפסנים לנוע לאורך החלק. אולם, בסיום פעולתם, עם תחילת תנועת הרובוט, חוזרים המתלים למיקומם ההתחלתי.

חברת Gimatic האיטלקית מציעה ייעול משמעותי של פעולה זו. החברה מציגה מתלי וואקום חדשניים עם מערכת בולמים ייחודית (VSTRF). מערכת הבולמים מאפשרת להתאים את הגובה הנדרש של התפסנים תוך שימוש בחיישנים. במקרה כזה הגובה של כל תפסן מותאם לנקודה ייעודית בחלק. התכנות נעשה בהפעלה הראשונית ולאחר מכן כל תפסן כבר “יודע” את מקומו וחוזר אליו במדויק בכל פעם. המתאמים הכדוריים שבקצה התפסן מאפשרים לתפסנים לפעול גם על פרופילים קמורים או קעורים. באופן זה אותו תפסן מתאים לחליצה של חלקים שונים ללא צורך להתאימו מחדש לצורת החלק (תמונה 1).

המתלים עשויים מאלומיניום או מפלדת אל חלד ומכילים קפיץ פנימי העשוי פלדת אל-חלד. הם מגיעים בגדלים שונים, בעלי כוח בלימה של עד 500N וטווח התאמת גובה של עד 100 מ”מ. הם קיימים בגרסה עם תפסני וואקום מקובעים או כדוריים המאפשרים לפטמת הוואקום להתכוונן בזוית עפ”י דרישה. התפסנים חלקים מצידם החיצוני על מנת לאפשר התקנה בעזרת מחזיקים, או, בעלי הברגה חיצונית לקיבוע נקודתי, טלסקופיים או בעלי אפשרות חזרה עצמית.

תמונה 2: מתלים עם אפשרויות סיבוב ועם מתאם כדורי.
על חברת Gimatic

Gimatic האיטלקית פועלת בתחום האוטומציה כבר מעל 30 שנה ומיוצגת בישראל על ידי אנטק טכנולוגיות לתעשייה. החברה מתמחה באביזרי קצה (EOAT) ובתפסנים לרובוטים. הפטנט הראשון של החברה, תפסן פניאומטי, נרשם בשנת 1986 וכיום רשומים לזכותה כ-180 פטנטים. בשנת 2018 נרכשה החברה במלואה על ידי קבוצת Barnes האמריקאית וכיום היא חלק מקונצרן זה.

למידע נוסף:

אנטק טכנולוגיות לתעשייה, אופיר נווה, 050-339-3366, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin