הקובוט החדש של Fanuc במרכז הבמה באירופה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

התקנה ותכנות קלים הופכים את הקובוט קל המשקל של Fanuc לאידיאלי לשימוש עבור מגוון רחב של משתמשים

תמונה 1: הקובוטים CRX-10iA החדשים של חברת Fanuc.

תאגיד Fanuc הוא אחד המובילים בעולם בתעשיית האוטומציה עבור מערכות CNC, רובוטים וציוד מכני לייצור. לאחרונה השיקה החברה את הקובוט החדש של חברת שלה, CRX 10-iA. ההשקה התקיימה בתערוכת הרובוטים הבינלאומית הגדולה בעולם, iREX, אשר התקיימה בטוקיו בדצמבר 2019 ואחריה הקובוטים זמינים לרכישה ומוכנים לכבוש את אירופה. הקובוט שוקל רק 39 קילוגרמים. זרועו צבועה בלבן מבריק ומסוגלת לבצע פעולות מסובכות בתנועה חלקה אחת.

הקובוט החדש מותאם לתקן IP54 אשר מגן עליו מפני אבק, דליפות שמן ותנאי סביבה תעשייתית נוספים. כמו כן, הוא מותאם לתקן  הבטיחות ISO 10218-1. עקב משקלו הנמוך, הקובוט יכול להיות מותקן בקלות על מגוון רחב של שימושים כמו למשל על AGV (automated guided vehicles), עגלות אוטונומיות הנעות בתבונה עצמאית ברצפת הייצור.

המשקל המקסימלי שהקובוט החדש יכול להרים הוא 10 קילוגרמים. הוא מגיע בשתי גרסאות: זרוע קצרה לטווח של עד 1.2 מטרים וזרוע ארוכה לטווח של עד 1.4 מטרים. כמו הקובוטים הקודמים בסדרה, גם הקובוט החדש מצוייד בסנסורים רגישים במיוחד אשר מפעילים את מערכות הבטיחות ברגע שיש נגיעה בגוף האדם.

על מנת להקל על ממשק אדם-מכונה, הקובוט מגיע עם מחשב טאבלט אשר מקל על הלימוד ומציע תפעול אינטואיטיבי המתאים למשתמשים עם ניסיון מועט בתכנות רובוטים. המשתמשים יכולים בקלות לתכנת מחדש את הרובוטים ולתכנן את התנועה של הרובוט מסביבם.

המשתמשים יכולים להתקין בקלות תפסנים, חיישנים או אביזרי קצה שונים אשר נרכשו גם מספקים אחרים שאינם Fanuc, היות והחברה דאגה לספק חבילות תוכנה לספקים אלו. אי לכך, ה-CRX-10iA אידיאלי עובר לקוחות אשר מעוניינים להשתמש בקובוטים לראשונה ברצפת הייצור ואשר מעוניינים בגישת “עשה זאת בעצמך” בעת ההתקנה והתכנות.

למידע נוסף:

אז-אור, פבלו ינובסקי, 054-452-1366, [email protected]

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin