שש דרכים לחסכון בצריכת האנרגיה ברצפת הייצור שלך 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

הרצון לחסוך במשאבים הינו צו השעה ותואם למגמות הירוקות המתפשטות בעולם. חברת "אסף תעשיות", יבואנית ציוד לעולם ההזרקה, מביאה את הטיפים החמים שלה לחיסכון אנרגטי 

המשאבים הטבעיים בכדור הארץ הולכים ומתכלים, והמודעות לחיסכון בהם הולכת וגוברת. מעבר לבונוס של חיסכון בחשבון החשמל המתייקר תדיר, קיים רצון אמיתי לייעל את תהליך הייצור, וחברות שמות דגש משמעותי על רכש מכונות חסכניות בחשמל ובאנרגיה.  

על מנת להקל על חברות בבואן לרכוש מכונת הזרקה חדשה, נרתמה חברת "אסף תעשיות", נציגת HAITIAN בישראל, מותג מכונות הזרקה ידוע, לתת מספר עצות מועילות אשר יעזרו לבחור את המכונה החסכנית באנרגיה.  

טיפ ראשון: לבחור אקסטרודר המתאים למוצר 

יש להתאים את המכונה לצרכי הייצור מבחינת גודל התבנית מול גודל מכונה, היות ושימוש במכונות גדולות על מנת לייצר מוצרים קטנים הוא בזבוז של אנרגיה וכסף. כדאי גם לתת את הדעת על מהירות המכונה: צריכת האנרגיה של מכונת הזרקה מצטמצמת למינימום בעת פעולה במהירות הגבוהה ביותר האפשרית. כמו כן עלינו לזכור כי התיישנות ובלאי של ברגים עלולים להשפיע באופן משמעותי על אובדן אנרגיה ובהמשך אף להביא לעלייה משמעותית בעלויות. עם זאת, אפילו ברגים חדשים שונים זה מזה וישנם פתרונות רבים ושונים בשוק. ל-HAITIAN יש מגוון רב של ברגים בהתאם לתכונות החומר, התבנית וזמן המחזור. 

טיפ שני: מנוע דינאמי ויעיל 

בשנת 2017 הוציאה הוועדה הבינלאומית לאלקטרוטכניקה (IEC) את תקן I.E.3 שהוא חובה לכל המנועים החשמליים המותקנים על מכונות ההזרקה. זה היה צעד משמעותי קדימה מבחינת הסתגלות טכנולוגית, אך קיימים כבר כלים להבטחת רמות גבוהות משמעותית של יעילות אנרגטית. למעשה, הדגמים החדשים של מכונות ההזרקה של HAITIAN מצוידים במנועים קומפקטיים ודינאמיים יותר, ומציעים יעילות גבוהה בהרבה מהמנועים בסדרות קודמות. ההשקעה מתורגמת לחיסכון מיידי באנרגיה (30%–35%) ומהווה משאב חדש ויקר ערך לפיתוח החברה. 

טיפ שלישי: לדאוג לבידוד טוב של הצילינדר 

התקנת הבידוד הנכון סביב הצילינדר של מכונת הזרקה תעזור לבודד חום שקורן ממנו בזמן הפעולה. הדבר יוריד את עלויות התפעול ובמקביל יקטין את זמן תחילת ההפעלה ויעזור לשמור על טמפרטורות הפעלה הרבה יותר יציבות ועקביות ופחות בזבזניות. 

טיפ רביעי: לבחור מכונות חשמליות 100% 

מכיוון שהעוצמה במכונות הזרקה שהן 100% חשמליות מסופקת על ידי מנוע חשמלי, כבר אין צורך להשתמש בשמנים הידראוליים. מכונות אלו מסוגלות גם לבצע פעולות רבות במקביל באמצעות מנוע סרוו חשמלי המקצר את זמני המחזור ובעל יעילות אנרגטית. יתרון עצום נוסף של שימוש במכונה חשמלית מלאה הוא שצריכת החשמל בתהליך ההפעלה נמוכה משמעותית ממכונות הידראוליות, מה שמביא לצריכת אנרגיה מופחתת ניכרת ברצפת הייצור. בנוסף, מכונות חשמליות מפגינות דיוק גובה המצמצם את כמות הפסולים. 

 טיפ חמישי: לחשב את עלויות מחזור החיים 

אחת הדרכים להגדיל את היעילות האנרגטית היא לחשוב קדימה ולחשב את כל עלות מחזור החיים של מכונה. יש לסכם את סכום הרכישה הראשונית, עלויות ההפעלה וההוצאות האנרגטיות של המכונה, וכן את זמני ההשבתה ועלויות חלקי החילוף. כך ניתן לקבוע את מחזור החיים של המכונה. כאשר יודעים נתון זה, קל לראות כי בעת שיפור יעילות המכונה, תהיה ירידה בעלויות האמיתיות של מחזור החיים לעומת הנתון התיאורטי שחושב. חשוב לדעת כי חובה לשקלל את כל העלויות על מנת לקבל תמונה אמיתית ולא תיאורטית. 

המכונות החשמליות של ZHAFIR מבית HAITIAN הן מכונות חשמליות זולות יחסית, בעלות אמינות גבוהה, עלות חלפים נמוכה וכן יכולות להגיע למחזורים מהירים תוך יציבות בתהליך. על כן הן נחשבות כאופטימליות בחישוב עלויות מחזור החיים. 

טיפ שישי: לבצע ניטור של היעילות האנרגטית 

על מנת להבטיח כי בזבוז האנרגיה מופחת אך עדיין מותאם לייצור, יש צורך לדעת את נתוני הצריכה האנרגטית המדויקים בכל שלב בתהליך. הדבר יאפשר לזהות חולשות ובעיות במערכת ולנקוט בצעדים מתאימים תוך זמן קצר. זוהי משימה לא פשוטה בהתחשב בגודל ובמורכבות של כמה התקנות, והצורך להימנע מהשבתה יקרה בעת פירוק, בחינה ובדיקה של רכיבים בודדים.  

במאמץ לספק לחברות כלי ניתוח אמין, חברת HAITIAN  מפתחת מערכות לניטור יעילות האנרגיה של מכונות ההזרקה. זוהי טכנולוגיה חדשנית ביותר העומדת בדרישות האינטגרציה העדכניות של תעשייה 4.0. באמצעות מערכות אלו, ניתן לצפות בכל הפרמטרים בזמן אמת, להתערב, אפילו מרחוק, בכל עת, לפקח על הספק המנוע, הטמפרטורה, להגדיר סף אזעקה ובטיחות, לצפות ולשמור נתונים , לנתח צריכת אנרגיה סטטית. אם רוצים לצמצם את צריכת האנרגיה של החברה, יש הרבה מקום לשיפור ולהתייעלות, וכדאי להתבסס על חדשנות ואיכות הטכנולוגיות בהן נעשה שימוש. ככל שהטכנולוגיות הללו איכותיות ויעילות יותר, ההשקעה בטוחה ורווחית יותר עבור החברה. 

ומשהו אחרון לסיום 

האסטרטגיה הטובה ביותר לחיסכון אנרגטי בתהליך ההזרקה היא להתמסר לשיטות עבודה מומלצות, לניהול חכם ולהשקעה בעתיד בר קיימא. על ידי ייעול זמני המחזור ופרמטרי התהליך, התאמת המכונה המתאימה לפרויקט, שימוש במכונות חשמליות לחלוטין, בידוד צילינדר של המכונות, חישוב עלות מחזור החיים של מכונה חדשה ושימוש בכיווני מהירות משתנה ניתן למקסם באופן משמעותי את יעילות האנרגיה ולחסוך הרבה מאוד כסף בתהליך.  

למידע נוסף: 

אסף תעשיות, בני מאייר, 052-398-4873[email protected] 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin