‘אסם-נסטלה’ עוברת לשימוש במגשיות שקופות בלבד כדי להגדיל את היקף המיחזור

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

החברה משתמשת בכל שנה ב-5 מיליון מגשיות קשיחות למגוון יישומים. המעבר למגשיות שקופות יאפשר טיפול נוח יותר במתקני המיון וחומר הגלם שיתקבל יוכל לשמש למגוון יישומים רחב בהרבה בהשוואה לחומרים צבעוניים

כחלק ממחויבותה בתחום הקיימות, ‘אסם -נסטלה’ עברה לאחרונה לשימוש במגשיות שקופות בלבד. המעבר לחומר שקוף נובע מכך שהביקוש לחומר גלם שקוף גבוה יותר, משום שניתן למחזר אותו למוצרים בכל הצבעים ולכן הסיכוי שימוחזר גבוה יותר. בנוסף, בתהליך המיון לסוגי פלסטיק קיים קושי בזיהוי סוג הפלסטיק בצבעים כהים ולכן לא ניתן למחזר אותם.

‘אסם -נסטלה’ משתמשת מדי שנה בכ-5 מיליון מגשיות במוצרים שונים, ביניהם: עוגיות, עוגות, קרקרים, מוצרים מסדרת בונז’ור ולתנור ועוד. השימוש במגשיות מאפשר לשמור על שלמות המוצרים ומניעת שברים והתפוררות בדרך מהמפעל לצרכן.

המהלך הוא נדבך נוסף בתוכנית הרב שנתית של ‘אסם -נסטלה’ שבמסגרתה הציבה לעצמה יעדים שאפתניים לשמירה על הסביבה, הגברת המיחזור והפחתת השימוש בפלסטיק. יעדים אלה כוללים: אפס הטמנת פסולת כבר בשנת 2020, חיסכון בצריכת המים, וצמצום הפליטות ממפעלי החברה.

במקביל פועלת החברה להקטנת השימוש בחומרי אריזה ובמסגרת זו הורידה את עטיפות הצלופן מאריזות הפודינג והג’לי והפחיתה ביותר מ-12 טון לשנה את השימוש בפלסטיק. לאחרונה החלה החברה בסימון מוצריה בסמלי פחי המיחזור, במטרה לעודד את ציבור הצרכנים למחזר אריזות, כחלק משיתוף פעולה עם תאגיד המיחזור תמיר.

לדברי עמית רון, מנהל פיתוח אריזות , קבוצת ‘אסם -נסטלה’: “אנחנו נחושים להמשיך ביישום היעדים שהצבנו לעצמנו בתחום הקיימות, גם בימים מאתגרים אלה של קורונה. כפי שהתחייבנו, עד סוף השנה 70% מאריזות המוצרים שלנו יהיו ברות מחזור או שימוש חוזר ועד 2025 100% מהאריזות. השפעה חיובית על איכות הסביבה היא יעד עולמי של נסטלה ומשימה לאומית של אסם, למען עתיד ילדינו ולמען כדור הארץ.”

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin