כתר מציגה מיזם חדש לאיסוף ומיחזור מוצרי פלסטיק מלקוחות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

פיילוט ראשון מסוגו החל בקריית אונו וצפוי להתרחב בקרוב לערים נוספות בארץ ובעולם. במסגרת הפרוייקט תאסף פסולת פלסטיק, תמוחזר ותוחזר לייצור לטובת ספסלים, כיסאות ומוצרים שיוצבו בעיר לטובת הציבור

מה יותר פשוט למחזר: אריזה רב שכבתית המכילה ערב רב של פולימרים, או כיסא שבור של כתר, העשוי כולו על טהרת ה-PP? למרות שהתשובה ברורה, עד היום הושקעו מאמצים רבים באיסוף אריזות חד פעמיות בפחים כתומים, מיון והפרדה ואילו מיחזור מוצרים רב פעמיים הוזנח. לא עוד! כתר יוצאת שמיזם חדש שמטרתו לקיחת אחריות על איסוף ומיחזור הפלסטיק. כך, במקום שמוצרי פלסטיק יועברו להטמנה, הם יאספו וימוחזרו ע”י כתר.

במסגרת הפרוייקט, תועמד ניידת אסוף ומיחזור של כתר לרשות תושבי קריית אונו אשר ברשותם פסולת פלסטיק. את הניידת ניתן להזמין דרך המוקד העירוני. מוצרי הפלסטיק כגון: כיסאות, שולחנות, מחסנים, צעצועים, ארגזי כלים ועוד, נאספים ומועברים למתקני מיחזור בחברת אי.פי.אס. החומר שייוצר ישמש לייצור מוצרים חדשים לחלוטין להנאת התושבים כדוגמת ספסלים, כסאות או מחסנים, שיוצבו במרחב הציבורי. המהלך כולל: הסברה, איסוף, מיון, גריסה ושימוש מחדש בפסולת הפלסטיק כחומר גלם. תושבי העיר אינם משלמים על השירות והוא ממומן ללא מטרת רווח ע”י כתר, כחלק מפעילויות האחריות הסביבתית של החברה.

ניידת המיחזור אוספת כל מוצר פלסטיק, גם כאלה שלא יוצרו על ידי כתר, אך לא תאסוף פסולת פלסטיק חד פעמי מסוג כלים חד פעמיים, שקיות וכדומה. הפרויקט הינו ארוך טווח ומטרתו להעלות את המודעות ולהנחיל בקרב תושבי העיר ומחוצה לה את חשיבות מיחזור מוצרי הפלסטיק. הוא צפוי להתרחב בקרוב לערים נוספות בישראל, לצפון אמריקה ויגיע גם למדינות נוספות בהן פועלת החברה.

כבר כיום כתר היא הצרכן הגדול ביותר בארץ של חומר גלם ממוחזר בו היא עושה שימוש ממוצע של מעל 40%, בכל מוצריה. במסגרת תכנית האחריות התאגידתית של החברה, יעדיה הם להגיע ל- 55% חומר ממוחזר בכל מוצריה עד 2025.

אודי שגיא ויפתח סחר, מנכ”לים משותפים כתר ישראל: “כמובילת מוצרי צריכה בתעשיית הפלסטיק בעולם וכחברה ששורשיה נטועים עמוק בישראל, כתר לוקחת אחריות להוביל את מודל הכלכלה המעגלית בתעשייה שמשמעו לקיחת יוזמה  למיחזור והפלסטיק לאחר שימוש הצרכנים. אנו מתייחסים אל הפלסטיק כאל חומר גלם חדשני, רב שימושי ועמיד לשנים. כתר היא הצרכן הגדול ביותר של חומר גלם ממוחזר וכבר כיום כל מוצרינו ניתנים למיחזור מלא. בנוסף,  יש לנו יעדים שאפתניים מאוד בתחום האחריות הסביבתית. שבוע המיחזור של ישראל הוא הזדמנות מצויינת לספר על פרוייקט ראשון מסוגו זה, בשיתוף עיריית קרית אונו ואנו מודים לראש העיר ישראל גל על שיתוף הפעולה הפורה”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin