הזוכים בתחרות החדשנות באריזה – כוכב ישראל 2021

בין הזוכים יצגו את תעשיית הפלסטיק בגאון: יריעות משמידות חיידקים, תוויות בעיצוב תלת ממדי, מכסה דמוי עץ מ-100% חומרים ממוחזרים, וארגזי PS בעלי תחתית כפולה לנשיאת משקלים כבדים

תמונה 1: מכסי פרימיום מפלסטיק המחקה עץ, חברת זנוה.

תחרות האריזה השנתית מתקיימת מדי שנה מטעם המכון הישראלי לאריזה. הארגון משמש גם כשלוחתו הבלעדית הרשמית של ארגון האריזה העולמי World Packaging Organization. על כן, זוכי התחרות ייצגו את ישראל גם בתחרות האריזה הבינלאומית WorldStar של הארגון ויזכו לחשיפה תקשורתית רחבה. נזכיר רק שפיתוחים ישראלים כבר התחרו בעבר בתחרות העולמית ואף זכו בה בפרסים משמעותיים. הזוכה האחרון – פתרון הצביעה של נירלט, Ipaint, עם שקית גמישה בוואקום לקלות צביעה מקסימלית.

מכסי פרמיום מחומרים ממוחזרים

במקום השני מכלל האריזות, זכתה חברת זנוה 1984 בע"מ, שהציגה סדרת מכסי פרימיום מפלסטיק בעלי מראה, צבע ומגע של עץ, העשויים לחלוטין מחומרים ממוחזרים, לשמירה על איכות הסביבה (תמונה 1).

אריזות בצל הקורונה

הזוכה בקטגורית 'אריזות בצל הקורונה' היא חברת ספיר תעשיות פלסטיק בע"מ, עבור יריעות Defender Wrap לעיטוף וקיבוע סחורות (תמונה 2), ברוח התקופה, המכילות רכיב המשמיד חיידקים ומיקרו-אורגניזמים, לקטיעת שרשרת ההדבקה (המוצר אינו רעיל).

תמונה 2: יריעות לאיטוף וקיבוע סחורות עם רכיב המשמיד חיידקים ומיקרו-אורגניזמים, ספיר תעשיות פלסטיק בע"מ.
פתרון אריזה לשינוע לוגיסטי

בקטגורית 'היי-טק ואלקטרוניקה' זכתה חברת פלסגד, עבור פיתוח של סדרת ארגזי PS למרלו"ג חדשני של חברת ישקר (תמונה 3). לארגזים יכולת נשיאה מוגברת, הודות לתחתית כפולה המולחמת במכונת אוטומציה ייחודית, שמאפשרת גם עבודה שקטה במערכים אוטומטיים.

תמונה 3: ארגזי PS בעלי תחתית כפולה בהלחמה אולטרסאונית, ליכולת נשיאה מוגברת, פלסגד.
אריזות גמישות לשמירה על מקוריות המוצר

בקטגורית 'אריזות משלוח' זכתה חברת דיגיטל לייבלס בע"מ, שפיתחה אריזה גמישה מאובטחת המעניקה יכולות עיקוב (מיקום, אמינות תכולה והגנה מזיוף וגניבה). באריזה מוטמעים אמצעי הגנה המייצרים לה חד ערכיות כך שהיא ניתנת לסריקה מכל טלפון נייד לצורך התחברות לענן מאובטח, המשרת את כל מכלול שרשרת האספקה (תמונה 4).

תמונה 4: אריזה גמישה מאובטחת הניתנת לסריקה חד ערכית מטלפון חכם ומעניקה יכולות עיקוב, דיגיטל לייבלס בע"מ.

הזוכה בקטגורית 'אריזות חכמות', חברת פיתקית מפעלי הדפסה בע"מ, פיתחה טכנולוגית הדפסה ייחודית לשמירה על ייחודיות המוצר, המשווה למדבקות מראה תלת ממדי, שניתן ליישום בכל גודל, צורה וטקסטורות רקע (תמונה 5).

תמונה 5: הדפסה ייחודית על מדבקות, למראה תלת ממדי ושמירה על ייחודיות המוצר, פתקית מפעלי הדפסה בע"מ.
חדשנות – סגירה חוזרת ללא פקק

הזוכה בקטגורית 'חדשנות' היא חברת תוויות 2000 בע"מ, עם שפופרת FLEXTUBE  הגמישה עם סגירה חוזרת ללא פקק (תמונה 6), המאפשרת שימוש בכל תוכן השקית על ידי קיפול חוזר מהתחתית. משקל האריזה מופחת ב-80% והיא ברת מיחזור.

תמונה 6: שפופרת FLEXTUBE עם סגירה חוזרת ללא פקק וגמישות המאפשרת שימוש בכל תוכן השקית, תווית 2000 בע"מ.
שיפור נוחות השימוש

בקטגורית 'אריזות לחקלאות' זכתה חברת אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ, עבור פיתוח של סדרת אריזות למוצרים להגנת הצומח, שמתחשב בפידבק מהחקלאים (תמונה 7). האריזות מכילות: פקק קל לפתיחה, ידית נוחה לאחיזה, פס שקוף ושנתות לניראות מהירה, מבנה ייחודי לאחיזה משופרת ומזיגה נוחה ותווית לזיהוי יעיל.

תמונה 7: אריזות בנוחות משופרת למוצרים להגנת הצומח, אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ.

צוות פלסטיק טיים מאחל ברכות לזוכים!