לייזר מודלינג מתחדשת בציוד לגימור פני שטח אוטומטי וחדשני

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

מכונת ה-PostPro שנרכשה לאחרונה תומכת בגימור סופי של חלקי פלסטיק מודפסים בייצור המוני. טכנולוגיה חדשנית מקנה לפני השטח מראה ותחושה של חלק מוזרק, ופועלת גם על חללים פנימיים, בפחות משעתיים זמן מחזור

בתמונה: דוגמאות לחלקים מודפסים לפני גימור משני ואחריו. הגימור נעשה בלייזר מודלינג בעזרת מכונת PostPro 3D.

ייצור חלקים בתלת ממד נכנס כבר לתחומים רבים בתעשייה. לעיתים, החלקים המודפסים צריכים לעבור שלב נוסף של עיבוד משני וטיפול פני שטח המקנה להם את הגימור הסופי. גימור זה משפר את ויזואליות החלק, אוטם אותו ומקל על תהליכי עיבוד משניים, כגון צביעה, ניקוי או ציפוי.

ממש לאחרונה הצטיידה חברת לייזר מודלינג ישראל, המתמחה בשירותי הדפסה תלת ממדית, ציוד גימור אוטומטי מהשורה הראשונה תוצרת AMT  מאנגליה. הציוד מוסמך לתקן UL האמריקאי ו-CE האירופי. טכנולוגית העיבוד המשני רשומה כפטנט של החברה. היא מחליקה את פני השטח בתהליך ייחודי של המסה כימית של פני השטח ברמה מיקרונית ומאפשרת רמת גימור גבוהה במיוחד. שליטה על רמת עיבוד פני השטח מאפשרת לקבל מרקמים שונים, ברק ואף גווני צבע – כל זאת ללא שימוש בצבעים כלל.

המכונה  מתאימה לעבודה בתפוקות גבוהות, עם תא עיבוד גדול וזמני מחזור קצרים במיוחד. בנוסף, היא קלה לשימוש ולתחזוקה, בטוחה לעבודה, ומתאימה לחלקים המיוצרים בהדפסת אבקה או FDM, עבור למעלה מ-100 חומרים שונים כולל ניילון על סוגיו השונים: 6, 11, 12, משוריין בסיבי זכוכית או פחמן, TPU ואלסטומרים (TPE). תהליך העיבוד אינו משפיע על התכונות המכניות של החלק ואף משפר משמעותית את רמת ההתארכות בבדיקה מתיחה, עד לשבר.

עבודה בנפח גבוה

המכונה החדשה,  PostPro 3Dמיועדת לעבודה רציפה, 24/7. תא העבודה המרווח, בנפח 90 ליטר, מתאים להנחה צפופה של חלקים. תהליך ההחלקה החדשני מקצר את זמן העיבוד לפחות משעתיים ומגביר משמעותית את התפוקה, תוך שמירה על עקביות מושלמת בין אצווה לאצווה. התייעלות זו מתגלגלת כמובן למחיר ואיכות המוצר הסופי.

החלקת פני השטח בעזרת אידוי כימי

הגימור הסופי מושג בתהליך כימי-פיסיקלי, הפועל בפני השטח ובגיאומטריות פנימיות של חלקי פלסטיק. תחילה, המערכת מתיזה על החלקים ממס כימי הנקרא Postproblastx. שליטה בזרימת האוויר בתא מבטיחה את פיזורו בצורה אחידה. בשלב הזה מתחיל תהליך הפיצוץ (Blast). הממס מתעבה על החלק, ממיס את הפולימר ומייצר זרימה מקומית שלו שמחליקה את פני השטח ואוטמת את החלק. לבסוף מתבצע אידוי מבוקר של הממס להקשיית פני השטח המוחלקים (תמונה 2). שיירי הממס נאספים למיכל לשימוש חוזר. פרמטרי התהליך מבוקרים לקבלת תוצאות הדירות ואיכותיות ולמניעת דגרדציה בתכונות החומר.

למידע נוסף:

לייזר מודלינג ישראל, שמעון בנוז וגיל ספלינטר, 072-279-1170 / 08-940-1168, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin