ייבוש מהיר תוך דקות – זה כבר לא חלום!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

חברת KREYENBORG מציעה ללקוחותיה פתרונות לחימום וייבוש של פולימרים שונים המבוססים על אנרגיית IR. פתרון מהיר במיוחד הלוקח דקות בודדות במקום שעות וכך מביא לחיסכון בעלויות האנרגיה

תמונה 1: הצצה לתוך תוף הייבוש של מכשיר ייבוש ה-IR של KREYENBORG.

KREYENBORG חברה ותיקה. את דרכה היא החלה בגרמניה, אחרי השנים הבעייתיות אי שם בשלהי 1953. בתחילה עסקה החברה בייצור של מיקסרים ומטחנות עבור תחום החקלאות. לאחר כעשור התפתחה והתחילה למכור ציוד ערבוב לתעשיית הפלסטיקה. עם השנים, הרחיבה החברה את מגוון המוצרים שלה והתחילה למכור גם אביזרים לגירעון במים, מגוון פתרונות ערבוב אוטומטיים, אמצעי בקרה שונים, משאבות היתך ויבשנים אינפרה-אדומים.

ייבוש חומרים בעזרת אנרגיית IR

כיום, החברה מתמחה בפתרונות חדשניים לאחסון, ייבוש, מינון וערבוב של חומרים מוצקים מורכבים בתעשיות הפלסטיק, המזון והכימיה. מומחי החברה מתאימים את מוצריה לבקשת הלקוחות ומשפרים את המוצרים בקצב מהיר. פריצת הדרך הטכנולוגית משמעותית ביותר של החברה הייתה בתחום ייבוש חומרים בעזרת אנרגיית IR. מדובר בתהליך חדשני המשלב חימום, ייבוש וגיבוש של פולימרים או לחילופין, ייבוש וניקוי מזיהומים של מזון. התהליך מהיר במיוחד ואורך דקות ספורות בלבד. זאת בהשוואה לתהליכים חליפיים המקובלים בתעשייה ולוקחים מספר שעות.

קו מוצרי ה-IRD (Infra-Red dryer) מכיל שלושה מוצרים עיקריים:

  • IRD- חימום, גיבוש וייבוש רציף של מגוון פולימרים כגון: PET, PVC, PP, PE ועוד (דוגמה בתמונה 2).
  • IR Batch- חימום גיבוש וייבוש לא רציפים.
  • PET Booster- ייבוש וגיבוש רציפים עבור PET.
תמונה 2: מכשיר IRD להזנה רציפה.
יתרונות הייבוש של IR

היתרון הגדול של שימוש ב-IR הוא קיצור הזמן המשמעותי בתהליך. המשמעות היא כמובן גמישות ייצורית וחיסכון משמעותי באנרגיה, אשר מוביל לחיסכון כספי משמעותי. בנוסף, ניתן לבצע גם ציפוי על פני שטח הגרגרים והרחקה של זיהומים הנמצאים בפולימר.

איך זה עובד?

השימוש ב-IR גורם לחום להיכנס לליבת החומר באופן מיידי, כאשר שטף החום “דוחף” החוצה את הלחות מהמוצר. הלחות, בתורה, מורחקת מהפולימר ע”י אוויר חם הנע במעגל סגור בתוך תוף הייבוש. החומר נמצא כל הזמן בתנועה תוך כדי התהליך, עקב הסיבוב המתמשך של תוף הייבוש, והימצאות של סלילים ספירליים ואלמנטי ערבוב שונים מבטיחים ייבוש וחימום אחידים ללא היווצרות אגרגטים בתוך התוף (תמונה 1).

ניתן לבצע בקרה של כל התהליכים והתאמת תנאים כמו טמפרטורה ומהירות הסיבוב של התוף לפולימרים השונים. התהליכים מנוטרים ע”י חיישנים ופירומטרים (חיישנים למדידת קרינה). כמו כן ניתן לשמור את כל הפרמטרים ע”מ לוודא הדירות התהליך לפעמים הבאות וכן למען תיעוד ובקרה.

הגנה על גוף החימום

גוף החימום אשר פותח במיוחד למערכות ה-IRD עבר אופטימיזציה משמעותית בהיבט של זרימה תרמית והוא מקורר ע”י זרם אוויר רציף. מדובר בגוף קרמי, המבטיח שימוש יעיל באנרגיית ה-IR. הוא עטוף ב”מגן אוויר” אשר שומר עליו מפני פגיעה של חלקיקים או הצטברות של אבק או לחות מהתהליך.

מתחילים לעבוד ללא חימום מקדים

החומר מוזן לתוף החימום בצורה רציפה במינון נפחי, ותהליך הייבוש מתחיל מיד עם כניסת החומר. אין צורך בתהליך של חימום מקדים של המוצר. התהליך אורך דקות בודדות, כאשר תהליכי הגיבוש והייבוש נעשים זו זמנית. הגישה לחלקי המכונה הינה נוחה וכך קלות התפעול עולה, היות וניתן לשנות תצורה בקלות עבור פולימרים שונים או תהליכים שונים.

חברת KREYENBORG מיוצגת בישראל ע”י חברת “אוגדן עמנואל” אשר תשמח לתת שירות ותמיכה במערכות הייבוש.

למידע נוסף:

אוגדן עמנואל, צחי אוגדן, 054-300-0666, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin