הזרקת מיקרו ומוצרים מדויקים במהירות שיא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

חברת Sumitomo Demag מכריזה על שותפות אסטרטגית חדשה עם מכון המחקר Fraunhofer בברלין בפיתוח טכנולוגיה לשיפור אי הדיוקים בהזרקות מיקרו ומוצרים מדויקים. זאת תוך קיצור זמני המחזור

תמונה 1: מתחם בדיקות של מכון המחקר הגרמני Fraunhofer למערכות ייצור וטכנולוגיית תכנון.

בקרת האיכות היא פרמטר קריטי בייצור. במיוחד בתהליכי ייצור אוטומטיים לחלוטין של מוצרי פלסטיק מדויקים. יחד עם זאת, היא עלולה לייצר צוואר בקבוק בתהליך ולהאריך את זמני המחזור. הדבר בולט במיוחד במוצרים כדוגמת רכיבים אופטיים, הדורשים בדיקות רציפות של כל מוצר ומוצר. בדיקות אלו פוגעות ביעילות הייצור ומשפיעות על התפוקה כולה.

על מנת לפתור את הבעיה, נחתם לאחרונה הסכם של שיתוף פעולה אסטרטגי עם מכון המחקר המוביל בגרמניה, Fraunhofer. חברת Sumitomo Demag תספק את מכונת ההזרקה המהירות והכל חשמלית שלה, IntElect S למכון המחקר. זו תצויד באוטומציה מלאה ובמסוע (תמונה 1). המכונה תשמש לפיתוח תהליך פיקוח inline, במהלך הייצור, שיספק 100% בקרה בתהליכי הזרקת מיקרו וחלקים מדויקים עם זמני מחזור מינימליים. "בתהליכים מהירים, כל שבריר שניה שנחסך מזמן המחזור נחשב". אומר תורסטן תומן, מנהל טכנולוגי בכיר בחברה. "הגישה החדשנית של Fraunhofer מתבססת על שיטות מדידה באמצעות רנטגן ו-CT. היא נראית מבטיחה מאוד ולכן החלטנו לתמוך בפרויקט".

סדרת ה-IntElect S – ליישומים מהירים

סדרת המכונות הכל חשמליות של החברה, IntElect S, תוכננו במיוחד עבור יישומים מהירים עם זמני מחזור קצרים (פחות מ-5 שניות). הן מתאימות במיוחד לתוכנית המחקר והפיתוח של המכון הגרמני (תמונה 2). "טכנולוגית ההנעה הכל-חשמלית שלנו מספקת יסודות טובים לאופטימיזציית התהליך. קיים בה פוטנציאל לשיפור ההדירות והצריכה האנרגטית וכמו כן לקיצור זמני המחזור", אומר תומן. לשיטות המדידה יש תפקיד מרכזי בביצועי מערכת ההזרקה. מכונות אלו מיושמות בצורה נרחבת בתעשייה הרפואית ותעשיית האלקטרוניקה, ובשווקים נוספים הדורשים דיוק גבוה, וזמינות עם כוחות נעילה בטווח של 50-180 טון.

תמונה 2: מכונת ההזרקה הכל-חשמלית IntElect S מבית Sumitomo Demag, הממוקמת במכון המחקר Fraunhofer.
שילוב של אמינות יפנים ודיוק גרמני

חברת Sumitomo Demag היא אחת מהחברות הגדולות לייצור מכונות הזרקה עם 145,000 מכונות הפועלות בהצלחה ברחבי העולם. היא מחזיקה מפעלים ביפן, סין וגרמניה ומהווה שילוב מעניין של איחוד טכנולוגיה יפנית וגרמנית במוצר אחד. טווח המכונות שהיא מייצרת הוא רחב, חשמליות היברידיות והידראוליות עם כוח נעילה הנע בין 18-1500 טון. המפעל בגרמניה מתמחה בייצור מכונות מהירות לביצועים גבוהים וכל מכונות ה- IntElect, כמו גם זו שהותקנה במכון Fraunhofer מיוצרות בו.

למידע נוסף:

אנטק טכנולוגיות לתעשייה, אופיר נווה, 050-339-3366, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin