דיזות חמות עם כניסה צידית, פיתרון איכותי ואסטתי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

מערכות ראנרים חמים של THERMOPLAY להזרקה צידית מרכזות ומביאות לידי מימוש את כל ייתרונות השימוש במערכות חמות מאפשרות תחזוקה קלה ויעילה גם כאשר המכונה קרה וללא צורך בפרוק התבנית

תמונה 1: מערך לינארי 4+4 של דיזות חמות.

מערכת תעלות חמות חדשה של THERMOPLAY מאפשרת הזרקה של החומר ישירות דרך כניסה צידית ללא צורך באנגוס. המערכת החדשה חסכונית ונוחה לתחזוקה. את חלקיה ניתן להחליף בקלות ללא צורך בפירוק התבנית, זאת בזכות מערכת נפרדת שפותחה גם היא על ידי החברה.

אז למה בכלל צריך כניסה צידית?

במקרה של מוצרים “גליליים” כמו פיפטות, מזרקים, פקקים, צינוריות מומלץ להשתמש בכניסה צידית למוצר. עבור מוצרים שכאלו פיתחה THERMOPLAY דיזות ייעודיות. הטכנולוגיה מתאימה לטווח רחב של פולימרים מסחריים כדוגמת PP, HDPE, HIPS, PMMA, POM, PC ועוד.

בתבנית המצויידת בתעלות “קרות”, האנגוס דואג להובלה ולפיזור אחיד של ההיתך בתבנית. לאחר ההזרקה נזרקים האנגוסים או ממוחזרים. מערכת תעלות חמות, ובכללן גם הדיזה הצידית, מייתרת את הצורך באנגוס, חוסכת חומר גלם ואת העלויות הכרוכות בטיפולו ומשפרת את תהליך ההזרקה. יתרון גדול נוסף במבנה הצידי, הוא נקודת הזרקה אסתטית מאוד לחלקים מושלמים ללא פגמים.

מבנה לינארי ומבנה רדיאלי

קיימות שתי גרסאות לדיזות, שנבדלות זו מזו רק במיקום של נקודות ההזרקה: הגרסה הלינארית (TFS-Linear) והגרסה הרדיאלית (TFS-Radial). בשתיהן, נקודת הכניסה של הדיזות קטנה מאוד (0.6-1.2 מ”מ). המערך הלינארי מציג רווח מינימלי בין נקודות ההזרקה של 16 מ”מ ועל כן הוא תומך בתבניות מרובות מובלעות. קיימים מספר סידורים של נקודות הזרקה מקבילות: 2+2 / 4+4. דוגמה לכך היא תמונה מספר 1 המציגה מערך בסידור 4+4. מותקנת בו גם מערכת שיודעת לפצות על ההתפשטות התרמית בכיוון האורכי.

לעומתו, המערך הרדיאלי מאפשר סידור ורסטילי של נקודות ההזרקה כאשר קיימים מספר סידורים שונים של 1, 2, 4 נקודות הזרקה (תמונה 2). הסידור של נקודה יחידה מאפשר גמישות מירבית בתכנון ועיצוב.

תמונה 2: מערך רדיאלי של דיזות חמות להזרקה צידית.
קלות לתחזוקה

ראשי הדיזות מותקנים בנפרד מהגוף שלהן ולכן פשוט וקל לתחזק ולהחליף אותן (תמונה 3). ההחלפה יכולה להתבצע גם כאשר המכונה קרה. אין צורך במחזורי חימום וקירור בהתקנה ובהפעלה, או בחימום לפני הידוק הברגים של הראשים. ניתן להחליף בקלות גם את גופי החימום והתרמוקאפלים. אזור האיטום הגלילי בין המובלעת לראש הדיזה, מבטיח אמינות מושלמת בתהליך ההזרקה.

תמונה 3: הדגמה לתהליך ההחלפה של דיזות THERMOPLAY ללא פירוק התבנית.
חדשנות ייחודית

המערכות החמות החדשות משקפות את רצון החברה לספק לצרכני התבניות מוצרים יעילים, בטוחים וקלים לשימוש. כל מרכיבי המערכות רשומים כפטנטים, ללא יוצא מהכלל והם פותחו על ידי THERMOPLAY בתוך החברה.

למידע נוסף:

אנטק טכנולוגיות לתעשייה, אופיר נווה, 050-339-3366, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin