להסתכל בלבן שבעיניים- ספק של יחידות אחסון של עדשות מגע לא מתפשר על הצבע הלבן ועובר לייצור עצמי  

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

הבעיה: ספק של יחידות אחסון לעדשות מגע דחה רבים מהמוצרים עקב חריגה בצבע. הפתרון: הספק עבר לייצור עצמי ומשתמש במערכת של ליעד למינון הצבע כדי להבטיח את איכות הצבע של התוצר 

תמונה 2: המזין המשקלי ColorSave 1000 של ליעד מאפשר להזין תוסף צבע ולייצר מגוון רחב של מוצרים בדיוק של 0.1 גרם.

 את השיעור הזה לומד כל סטודנט בפעמים הראשונות שהוא עושה כביסה: גרב או חולצה אחת שלא בצבע הנכון, וכל הכביסה הלבנה אינה לבנה יותר. עבור חברת Elevate Solutions, ספקים של מחסניות לעדשות מגע לשימושם של רופאי עיניים, הייתה זו היא אחת מהטעויות החוזרות נשנות. בעיות איכות אלו הביאו אותם לבצע שינויים דרסטיים במערך הייצור שלהם. 

"אנחנו מקבלים משאיות מלאות במוצרים, פותחים את הקופסה ורואים גוון ורוד, מה שגורם לנו לדחות משלוחים שלמים" אומר מייקל סינקלייר (Michael Sinclair) בעלים שותף בחברה המספר כי לעיתים קרובות מדי מקבלת סחורה שאינה עומדת בפרמטרים הנדרשים. "כ-15% מכל החלקים שרכשנו מצאו את עצמם מחוץ לפס הייצור עקב בעיות איכות". 

עוברים לאחריות מלאה על תהליך הייצור  

כדי להשיג תוצרים באיכות הראויה, החליט סינקלייר ביחד עם שותפו מייק שיפל (Mike Shippel) לקחת אחריות מלאה על כל תהליכי הייצור. כתוצאה מכך, נעזרה החברה ביכולת החברה המומחית במינון, חברת ליעד. המטרה שהוגדרה הייתה ברורה: להשיג דיוק, חזרתיות ושליטה, ולהבטיח את איכות המוצר. 

לבן ללא פשרות 

עבור גורמי שליטה רבים בשוק עדשות המגע, אין תחליף לצבע הלבן הסטרילי ולכן הושקעו מאמצים רבים במציאת ציוד המינון נכון, שיאפשר ייצור באיכות שתואמת את הציפיות הגבוהות. לייצור המחסניות נבחרו מכונות הזרקה של Nissei היפנית הידועה בדיוקה הגבוה.  

מכיוון שאיכות הצבע הינה גורם בעל חשיבות עליונה, הושקע זמן רב באיתור הציוד הטוב והמתאים ביותר. גם ללבן יש גוונים שונים ועל כן השגת הצבע הנכון דורשת דיוק רב. יחידת אחסון עדשות המגע מורכבת מחלקים המיוצרים בארבעה קווי הזרקה שונים, בארבעה תהליכים שונים ויש לדאוג שהגוונים יהיו זהים בכולם. "ההזנה חייבת להיות משקלית, ניתנת לחזרה ולבקרה מתמדת כדי לוודא שאנחנו בערך המטרה. הכול כאן מתמקד רק באיכות" אומר צ'יפ המברי (Chip Hembree), הבעלים של חברת הייעוץ Plasticro, שנשכר כדי לסייע במיכון המפעל. עם דיוק מינון בטווח של 0.1 גרם, ויכולת להתחבר למספר מכונות במקביל, המזין המשקלי ColorSave 1000 של ליעד היה הבחירה הנכונה. 

המזין החכם של ליעדColorSave 1000 

טכנולוגית המינון מאפשרת מעקב על כמות גרגרי הצבע מרגע כניסתם למערכת ועד שהם עוזבים את המכונה כחלק מוגמר. לטענת דאג בראונפילד (Doug Brownfield), המנהל המסחרי של Ampacet Corporation, חברת האם של ליעד והמפיצה שלה בארה"ב, העקיבות חשובה ומפחיתה את הסכנה לטעות אנוש. צ'יפ המברי מוסיף: "המערכת אומרת לנו בכל יום, בכל דקה ובכל פעימה בדיוק במה אנחנו משתמשים ברמת הדיוק הגבוהה ביותר. תכונת הריקון העצמי החכם של המערכת באמצעות משאבה ונטורית מאפשרת ריקון מלא של הצבעים בכל מחזור, לפני שהמפעיל מתחיל את המחזור הבא. תכונת ריקון זו תהיה משמעותית ביותר בעתיד, כאשר ייעשה שימוש בצבעים נוספים לייצור יחידות האיחסון. בלחיצת כפתור יהיה ניתן לרוקן את כל החומר ממכל ההזנה ומהבורג באופן אוטומטי, בטוח וחסכוני". 

תמונה 1: מערכת מדפים של Elevate Solutions עם חריצים לדוגמאות של עדשות מגע.
תיקון המתכון בזמן אמת 

יכולת נוספת וחשובה של המערכת היא היכולה לפצות באופן אוטומטי, בזמן אמת, על הבדלים בצבע. החישוב נעשה תוך כדי התהליך באופן תמידי ומצמצם את הטעויות ואת כמות הפסולים. בנוסף, לניהול מדויק של כמויות הצבע הלבן בהזמנה יש חשיבות גבוהה מבחינת עלויות ורצוי להימנע ככול האפשר ממינון יתר. 

מעכשיו יכולה החברה להיות רגועה. לא עוד מוצרים פסולים. איכות הצבע נמצאת תמיד בשליטה. "לקוחותינו יקבלו מוצרים טובים יותר, לבנים כשלג בזמני אספקה מהירים יותר" מסכם סינקלייר את התהליך המשמעותי שעברו.. 

 

 למידע נוסף: 

אורי איזנשטיין, [email protected] , 050-521-4661 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin