רק שתהיו בריאים! החומרים שבחזית תעשיית הבריאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

חברת SABIC מציגה מגוון אדיר של חומרים ופיתוחים בעולם החומרים הרפואיים ואין זמן שיותר מתאים להם מעכשיו

תמונה 1: סל המוצרים הרפואיים של SABIC

חברת SABIC מתמחה בפיתוח ובייצור של חומרי גלם המיועדים לשימוש בתעשיית הבריאות והרפואה. לצערנו, בנסיבות לא חיוביות, בתקופה האחרונה קיימת עליה בדרישה לפיתוח מהיר של מוצרים כאלה העוזרים לנו להתמודד עם מגפת הקורונה.

חומרים לתחומים מגוונים בתעשיית הבריאות

חומרי הגלם המיוצרים על ידי SABIC משולבים בתחומים טכנולוגיים רבים בעולם הבריאות:

 • שחרור מבוקר של תרופות – משאפים, משאבות אינסולין, מזרקים ללא מחט, מיכלים רפואיים, כלים כירורגיים.
 • טיפולי לב וכלי דם – ציוד לאיסוף דם, לשמירה ולהפרדה של דם, ציוד דיאליזה, מסננים וממברנות.
 • מתן נוזלים וטיפול תוך ורידי – מוצרי אינפוזיה, צינורות, שסתומים ומשאבות.
 • טיפולי נשימה ושינה – מנשמים, מכונות ומסיכות הנשמה, שסתומים ומסתמים, מכשירים ביתיים לטיפול בבעיות שינה.
 • ציוד ניטור ודימות – אולטראסאונד, CT, MRI ורנטגן.
 • ציוד מעבדה ודיאגנוסטיקה קלינית – בקבוקונים ושפופרות, פיפטות, צנטריפוגות, מגשים וכיסויים שונים.
 • אביזרי תאורה רפואית – מנורות, בתי מנורה, ידיות וכיסויים.
 • ציוד רפואי נישתי – משאבות אינסולין ניידות.
 • אביזרים בייצור פרמצבטי -ממברנות, מסננים, מחברים, מצמדים.
 • אריזות רפואיות – בקבוקים לתינוקות, אריזות לתרופות, כיסויים, מזרקים ומכלים.
התאמה לעיקור וניקוי

החומרים אותם מציעה החברה עמידים לתהליכי עיקור וניקוי הנפוצים בתחום המדיקל, כדוגמת אוטוקלאב בטמפרטורות גבוהות במיוחד, ושיטות עיקור מתפתחות כמו: עיקור בטמפרטורות נמוכות על ידי גז מימן-פראוקסיד (H2O2) או (Ethylene Oxide (ETO למוצרים הרגישים טמפרטורה, עיקור בקרני גמא, E-beam, Ethylene Oxide.

החומרים עמידים גם לחומרי ניקוי אגרסיביים ולכשל שהם יכולים לגרום לחומר (Environmental Stress Cracking). בנוסף, חומרי הגלם מאפשרים ייצור חלקים בעלי גאומטריות מורכבות, ועומדים בתקנות איכות הסביבה.

SABIC חלוצה במדע הפולימרים ומרבית החומרים ההנדסיים שהחברה מציעה פותחו על ידה. “החדשנות מניעה אותנו”, מצהירים בחברה. “גם אם החומר הנכון עדיין לא קיים, ניתן יהיה לתרכב אותו באופן מיוחד כדי להתאימו ליישום המבוקש”. מרכזי מצויינות ברחבי העולם, תומכים בלקוחות בקידום טכנולוגיות חדשות החל מתכנון הרעיון ועד לייצור ולשיווק המוצר.

בטוח שזה בטוח

החומרים עומדים בתקנים ISO 10993 ו-USP Class 6 למוצרים רפואיים הדורשים תאימות ביולוגית, כמו למוצרים מושתלים; חומרים עמידים כימית למגוון חומרים פעילי שטח כגון חומרי חיטוי וחומרי ניקוי.
לחברה גם סדרת מוצרים העומדים בדרישות ה-FDA והאיחוד האירופאי למגע ישיר עם מזון. במקרים של שימוש במעכבי בעירה, נעשה שימוש במערכות העומדות בתקנות איכות הסביבה (No bromine/No chlorine).

סל הפתרונות של SABIC

מגוון החומרים של החברה ליישומים רפואיים עצום. נביא כאן את עיקרם.

טבלה 1: משפחות החומרים העיקריות של SABIC ליישומים רפואיים
SABIC PCG – מוצרי אריזה בשירות תעשיית הבריאות

לצד הפתרונות למכשור ומוצרים רפואיים מציעה SABIC גם פתרונות אריזה ואחסון המסוגלים לעמוד בתנאים מחמירים של ניקיון וסטריליזציה תוך הגנה מלאה על המוצר הנארז. סדרת SABIC®PCG מכילה סוגים שונים של פוליאולפינים (PE, PP) בצפיפויות מגוונות ובערכי MFI רבים המתאימים למגוון יישומים בשיטות ייצור שונות. ביניהם ניתן למצוא:

 • פתרונות לבקבוקים ומכלי אחסון גדולים וקטנים למוצרי תינוקות. סדרה זו מבוססת על LDPE נטול תוספים עם תאימות מלאה לתקנים אירופאים. החומרים עמידים לחיטוי ומאפשרים סחיטה טובה ויעילה של התוכן הנארז בבקבוק. הם מתאימים לעיבוד בעיקר במכונות BFS (Blown Fill Seal).
 • סדרה של מוצרים חד פעמיים מ-PP שקוף במיוחד לייצור של מזרקים, מבחנות ומחסניות. השקיפות הגבוהה מאפשרת להבחין בבירור בתכולת הנוזל בתוך המיכל (חשוב מאוד לתרופות). לחומרים רמת זרימה גבוהה, שמאפשרת עיצוב מורכב של מוצרים וחסכון באנרגיה. הסדרה מכילה גם הרכב נטול פרוקסיד למוצרים הדורשים ניקיון וסטריליות גבוהים.
 • פתרונות למכלים לתרופות מבוססי LDPE, נטולי תוספים. מאפשר מכלים בעלי אינטראקציה נמוכה עם תרופות למניעת זיהום. גם כאן, מגוון הצפיפויות מאפשר יכולות סחיטה מגוונות למכלים, ושיפור של העמידות לזחילה בנוכחות נוזל. לצרכי עיקור, קיימים פתרונות מבוססי PP התומכים בעיקור באוטוקלאב ב-121⁰C.
 • פתרונות לפקקים וסוגרים התומכים בזמן מחזור קצר ובעלי תכונות אורגנולפטיות טובות.
 • פתרונות לאריזה גמישה לתרופות וציוד רפואי, מבוססי PE על סוגיו השונים. חומרים עם תכונות מכניות מצוינות המאפשרות ירידה בעובי היריעה. חלקם בעלי יכולות משופרות להלחמה ועמידות לקרע ו/או התאמה לעיקור בקרינת גמא. עיבוד החומרים נעשה באקסטרוזיה בניפוח וב-CAST.
תמונה 2: פתרונות אריזה לתרופות ומוצרים רפואיים מסדרת SABIC®PCG

למידע נוסף:

סוכית, דני סטלמן, 050-649-1261, [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin