רשת מקדונלד’ס בברזיל מכניסה למסעדות 18 אלף מגשים שהוכנו מפסולת של תושבי ישראל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

החל מהיום, סועדים במסעדות מקדונלד’ס בריו דה ז’נרו, סאו פאולו ובמנאוס בירת האמזונס, ישתמשו במגשים חדשניים ידידותיים לסביבה, שיוצרו על ידי סטרטאפ ישראלי ubq. טכנולוגיה ייחודית שהופכת פסולת לתחליף פלסטיק ירוק. זהו חלק מהאסטרטגיה של ארקוס דוראדוס, הזכיינית הגדולה ביותר של מקדונלד’ס בעולם, להחליף את מוצרי הפלסטיק בחומרים המונעים זיהום סביבתי

בתמונה: המגשים של חברת הסטרטאפ ubq Materials מקיבוץ צאלים. קרדיט: Arcos Dorados Holdings Inc.

חומר הגלם התחליפי לפלסטיק הוא פטנט ייחודי של סטרטאפ הקלינטק ubq Materials מקיבוץ צאלים. המפעל פיתח טכנולוגיה שמעבדת פסולת מכל הסוגים, כולל זבל אורגני, ניירות, שאריות פלסטיק ועוד, מפרקת אותם לרכיבים מולקולריים ויוצרת מהם חומר גלם חדשני המשמש לייצור חלקי חילוף לרכב, משטחים, פחים, מתקני ספורט ושלל מוצרים אחרים.

המגשים החדשים ישאו לצד הלוגו המוכר של מקדולנד’ס גם את זה של ubq ויחליפו את מגשי הפלסטיק הותיקים. המהלך יתחיל במסעדות בערים הברזילאיות סאו פאולו, ריו דה ז’נרו, סלבדור, ברזיליה, מנאוס שבאמזונס ועוד. החברות מציינות שפרוייקט חידוש המגשים הוא רק קצה הקרחון בשיתוף הפעולה הפוטנציאלי ביניהן, והן מתכננות לפתח מוצרים נוספים ידידותיים לסביבה עבור מקדונלד׳ס באמצעות חומר הגלם של חברת ubq.

טאטו ביג’יו, מנכ”ל ubq ישראל, מסר שכל טון שמעובד במפעל משמעותו פתרון לפסולת שאלמלא כן היתה מתפרקת לאחר עשרות שנים תוך פליטת פחמן לאטמוספירה. הייצור של טון אחד של ubq חוסך פליטה עתידית של 12 טון גזים מזהמים. ככל שמקדונלד’ס ו-ubq יפתחו עוד מוצרים נוספים, כך תוכל הרשת להקטין ואפילו לנטרל את טביעת הרגל הפחמנית שלה.

חברת ubq Materials הוקמה ב-2012 על ידי יהודה פרל וטאטו ביג’יו. מרכז המו”פ של החברה ממוקם בקיבוץ צאלים. לצד הביקוש לחומר של ubq על ידי חברות רכב כגון Daimler ו-Motherson ויצרנית הקולבים הבינלאומית Mainetti, החברה נמצאת בשלבי הקמה של מפעלים בארה”ב ובהולנד. החומר של חברת ubq הוסמך על ידי Quantis, חברת הערכת ההשפעה הסביבתית המובילה, כחומר התרמופלסטי הירוק ביותר בעולם. למידע נוסף על ubq לחצו על הלינק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin