חברת פלסטופיל משיקה קו מוצרים מתמחזרים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

בקו המוצרים החדש ניתן למצוא יריעות המובססות ב-100% על PET, PP או PE. היריעות מתאימות למגוון יישומי האריזה הנפוצים כיום, אריזה באווירה מבוקרת, אריזה בתרמופורמינג ושקיות Flow Pack. הן מתמחזרות בזרמי המיחזור הנפוצים ואינן מצריכות הפרדה במקור

חברת פלסטופיל משיקה קו יריעות גמישות הניתנות למיחזור. קו היריעות החדש פותח על רקע מגמת המיחזור העולמית ובכלל זה הביקוש הגובר מצד יצרני מזון וקמעונאים לפתרונות אריזה מתמחזרים.

לעצב למיחזור

המוצרים החדשים מתבססים על העקרון שקל יותר למחזר אריזה העשויה מחומר אחד (Mono Material), שהומוגנית מבחינת הרכב הפולימר. בהתאמה לכך פותחו יריעות המבוססות על פוליאסטר (PET), פולפרופילן (PP) וכן פוליאתילן (PE). זאת תוך שמירה על מעבר חמצן נמוך המאריך את חיי המוצר הנארז ושכבת הלחמה איכותית.

משימה זו אינה פשוטה. יריעות סטנדרטיות למזון מורכבות לרוב ממספר שכבות ותערובת של פולימרים שכל אחת מהן נועדה לענות על צורך מסויים ביריעה: בין אם מדובר על תכונות מכאניות, תכונות הלחמה, חסמות לגזים, מראה חיצוני והתאמה לתהליכי עיבוד נוספים. היכולת לשמר את מגוון התכונות הרצויות של היריעה תוך צימצום תערובת הפולימרים לפולימרים מאותה המשפחה, מהווה בשורה של ממש לצרכנים ולסביבה כאחד.

קו היריעות החדשני

קו היריעות כולל מספר מוצרים במטרה לתת מענה רחב למגוון אריזת המזון הקיימות בשוק:

יריעות מבוססות 100% פוליאסטר לאריזה באווירה מבוקרת MAP (Modified Atmosphere Packaging): יריעות אלו נותנות מענה ליצרנים ולקמעונאים המעוניינים לארוז באריזה הכוללת מגשית המבוססתPET  ויריעה עליונה מתאימה. כך היריעה והמגשית שלא תמיד מופרדות זו וזו יכולות להתמחזר יחד. כל זאת מבלי להתפשר על איכות ההלחמה ונראות המוצר.

יריעות מבוססות 100% פוליפרופילן ליישומי תרמופורנימג TFFS: כאן מציעה פלסטופיל פתרון משולב המכיל יריעה תחתונה לתרמופורמינג ממנה מייצרים מגשית גמישה. לצידה יריעה עליונה לסגירת המגשית. היריעות עדויות כולן PP ומאפשרות מיחזור האריזה כולה ללא צורך להפריד את החלק העליון מהחלק התחתון. היריעות החדשות משמרות את החוזק המכני ויכולות העיצוב בחום למגשית. זאת תוך מתן מענה לחסמות אוויר גבוהה התומכת בהארכת חיי המדף של המוצר הנארז.

יריעות מבוססות 100% פוליאתילן לשקיות ולאפליקציות Flow Pack: יריעות אלו מייצרות לבדן אריזה, תוך זרימה על המכונה בצורה אופקית או אנכית והלחמת היריעה לעצמה (HFFS / VFFS). היריעות מיוצרות בשיטת MDO המותחת את היריעה ומשפרת את חוזקה המכני, המראה החיצוני והחסמות לאוויר, תוך ירידה משמעותית בעובי, דבר הידידותי לסביבה. היריעות מתאימות גם לשקיות עומדות וקלות להדפסת (אחיזת צבע טובה).

חברת פלסטופיל  חרטה על דגלה להמשיך בפיתוח פתרונות אריזה מתמחזרים אשר יסיעו בשימור הסביבה ויתנו מענה כולל לשימור מוצרי מזון טריים ובריאים.

פלסטופיל מצליחה גם בשוק ההון

החברה השלימה בימים אלו גיוס של כ-11 מיליון ש”ח בהנפקת מניות. היא נסחרת כיום לפי שווי שוק של קצת יותר מ-100 מיליון ש”ח ומחזיקה בהון עצמי בערך דומה של כ-100 מיליון שקל. את המחצית הראשונה של 2020 סיימה פלסטופיל עם הכנסות של 91 מיליון שקל ו-EBITDA של 10.2 מיליון שקל. הרווח הנקי עמד על כ-2.5 מיליון שקל ברבעון השני של 2020 וכ-3.2 מיליון ש”ח בחציון. לאחר תקופה ארוכה של הפסדים עברה החברה לרווח כבר ברבעון השלישי של 2019 ובמחצית הראשונה של 2020 על רקע גידול בביקוש העולמי למוצריה וכתוצאה מצעדי התייעלות אגרסיביים.

למידע נוסף:

יפעת גוטליב, [email protected], 052-839-9859

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin